Sayfa 1004/1312 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006101410541104 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Eğer kira sözleşmesini imzalamadan tahliye taahhütnamesini imzalamaya zorlarsanız bu illegaldir.İllegal yapılan zorlamaya illegal cevaplar alabilirsiniz.Yoksa misal ses kaydı alınması da o durumda illegaldir.Neyse konumuza dönelim bu işlerde illegal işler düşünülürse o işler başka noktalara gider.Allah korusun sonunda üç beş fazla kazanayım derken insan üçüncü sayfa haberi olabilir.O yüzden resmi hak hukuk neyse ben onu uygularım.Kiracılarımla hiç tartışmam bile.5 yılın üstündeki kiracılarla veya çok anormal bir kira farkı olursa oturur konuşuruz.Bu kiracılarımla şimdilik çok ihtiyaç olmadığından özel bir kira artışı için konuşmadım.Ama seneye sanırım konuşma durumu olabilir.Sorun yaşayacağımı da sanmıyorum.
    Son düzenleme : hkm; 09-04-2023 saat: 23:13.

Zamanında doğuda çalıştığım ilçede bir adam vardı.Kardeşleri oğulları almancıydı.Bunun bir arsası vardı.Kardeşleri akrabaları para yollamış koca bir apartman dikmişlerdi.Adam tüm binanın kirasını topluyor yiyordu.Baya zengindi.Bir kiracısı o zamanın parası 500 mark kirayı ödemiyor.Bu da telefon açıyor öde diye,tartışıyorlar baya sert konuşuyorlar,küfür falan.Neyse ertesi gün adamlar arıyor gel kiranı al diye.bu da adamlar korktu diye seviniyor gidiyor.Adamlar bunu gidince çekip vuruyorlar.Adam 55 yaşında öldü gitti.500 mark onun için hiç bir şeydi,manasız bir paraydı
    Son düzenleme : hkm; 09-04-2023 saat: 23:12.

3. Serbest piyasanın kuralları uygulanmalı isteyen evini istediği fiyata kiraya verir. Sözleşmede süre ne yazıyorsa odur. Yok enflasyoa göre artış yok %25 artış olmaz. Sözleşmede artışıda şuna göre yaparız diye istediği gibi belirlemeli.

Ancak bizim ülkemizde bu uygulanmıyor ve hiçbir zamanda uygulanmayacak. Ev alıp kiraya verip kiradan kazanç sağlama düşüncesinde olan yatırımcılar bu durumları göze alarak yatırım yapmalı. Burası yarı kapitalist yarı sosyalist bir ülke malesef. Serbset piyasa burada işlemez. O yüzden bu şartları bilip yatırım yapacan sonradan ağlamanın lüzumu yok. Kanunlar kurallar neyse mecburen herkes uyacak. Kanun dışı yollara tevessül etmek gereksiz ve mantıksız.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Zamanında doğuda çalıştığım ilçede bir adam vardı.Kardeşleri oğulları almancıydı.Bunun bir arsası vardı.Kardeşleri akrabaları para yollamış koca bir apartman dikmişlerdi.Adam tüm binanın kirasını topluyor yiyordu.Baya zengindi.Bir kiracısı o zamanın parası 500 mark kirayı ödemiyor.Bu da telefon açıyor öde diye,tartışıyorlar baya sert konuşuyorlar,küfür falan.Neyse ertesi gün adamlar arıyor gel kiranı al diye.bu da adamlar korktu diye seviniyor gidiyor.Adamlar bunu gidince çekip vuruyorlar.Adam 55 yaşında öldü gitti.500 mark onun için hiç bir şeydi,manasız bir paraydı
    Bunlarla uğraşacağına temettü hisselerinden sepet yapsaydı şimdi hala keyfine bakıyordu vatandaş belki de...

ytd

Dediğim yıllar 1995 civarı.Hem de kaç köşe olurdu.Daha borsanın yeni yılları.İlk dayağı 1994 de yemişti borsacılar.Orda dipten hisse toplasaydı,on apartman gelirine kavuşurdu.Neyse bu işler kısmet işi.Allah rahmet eylesin.Bir günlük öfke nelere mal oldu.Sorun 500 mark değil,orda demekki cinnet gibi bir şeyler oluyor,ölüyorsun öldürüyorsun,o işlere girmemek lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Kira tahliye tahaütnamesini sözleşmeden önce ileri tarihle almak falan illegaldir.Ben uyanık kiracı olsam o taaütnameyi imzalarım sonra da kamera kayıtları ve telefon gps kayıtları ile taaütnamenin imzalandığı tarihi ispatlarım.Ev sahibi suçlu duruma bile düşer.hatta en sağlamı o günkü konuşmaların hepsini kayda alırım
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    ....5 yılın üstündeki kiracılarla veya çok anormal bir kira farkı olursa oturur konuşuruz.Bu kiracılarımla şimdilik çok ihtiyaç olmadığından özel bir kira artışı için konuşmadım.Ama seneye sanırım konuşma durumu olabilir.Sorun yaşayacağımı da sanmıyorum.
    Umarım önümüzdeki yıl sorun yaşamazsınız sayın hkm.
    Zira genelde insanoğlunun elelştirdiği konular eninde sonunda başına geliyor. Bir zamanlar yanlış bulduğumuz şeylere, geç de olsa hak veriyoruz.
    Benim başıma çok geldi. Öyle ilginç bir dünyadayız.

Ne yapacaksınız sn djoz.Tatsız örneklerden birini yazdım.Bu işler böyle giderse benzeri çok işler olacak.Benim kiracıların ikisi de dul yaşlı emekli kadınlar.Vijdanen de fazla üstlerine gidemem.Cidden onları evlerden çıkarsam bana uymaz.Şimdilik idare ediyorum madden,ilerde sıkışırsam satarım gider yapacak bir şey yok.

8. Yav sn hkm hep en olumsuz ornekleri buluyorsun ya da hayal aleminde kafandan uyduruyorsun. Mutlaka butun senaryolarda ev sahibine bir sey oluyor bi tecavuze ugramadiklari kaldi.

Yasim onemli degil, cok genc sayilmak. Daha once covid doneminde de butun isyerleri remote olacak istanbul bitti diyordunuz sektorden biri olarak size bunun olmayacagini soylemistim, simdi full remote calisan firma bir elin parmagi kadar kaldi.

Suraya gelecegim konutla ve olaylarla ilgili karamsarliginiz cag disi, kiracidan kiralamaktan bu kadar korkuyorsaniz evi bos tutmaniz yarariniza, ben artik tahliye tahahutnamesi almadan ev degil cop bile kiraya vermem. Hic bir ev sahibinine de tavsiye etmem tahliye t.siz sozlesmeyi.

Karsilikli anlasma bu, gerekirse piyasadan ucuza veririm fakat baskasini malima 12 yil ortak yapmam.

Sayfa 1004/1312 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006101410541104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •