Sayfa 1005/1312 İlkİlk ... 550590595599510031004100510061007101510551105 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,033 - 8,040 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Benim kendi yasadigim orneklerde kiracilarin durumu gayet iyidi, adam acik acik yuzume kirada olmak isime geliyor hatta kendi evimi sattim yatirim yaptim bes sene ucuz kira oderim diyordu.

Benim kizginligim bu tip uyaniklara, yoksa maasina zam alamamis, zor durumda kalmis, issiz hasta vb odemesin ya da gerekirse kirada indirim bile yapilir. zaten bu durumda insanlar sizle düzgün konuşur, evi kiraladıktan sonra ev sahibi ile düşman gibi konuşan tiplere acımam.

hayal aleminde kafandan uyduruyorsun dediğiniz insan demek ki yalancı bir insan.Bu şekilde bir itham hoş değil,neden durup dururken yalan söyliyeyim,hayali şeyleri olmuş gibi yazayım. .Sizin yaşınız belli ki çok genç,ilerde siz de olgunlaşırsınız,şimdiki yazdıklarınızı siz de yanlış bulursunuz,biraz büyüdüğünüz zaman gene bu konuları konuşuruz.Burası bir forum illa hep haklı çıkalım diye yazmıyoruz.O zamanlar ben yanlış düşünmüşüm siz doğru düşünmüşsünüz,bu beni sürekli haksız mı yapar,diğer konularda da yanlış düşüneceğimi mi gösterir.Tahliye tahattüsüz sözleşme yapmam deyip bunu bir kiracıya uygulayamazsınız.Nedeni de basit legal değil,legal olmayan işte başınıza her şey gelebilir.Ne yaparsınız o kısmı sizin tasarrufunuz.

Benim pandemide üç ay kira almadığım kiracılarım oldu.O zamanlar öyle zamanlardı ,öyle yaptık.Gene olsa gene öyle yaparım.Sonra borçlarını kuruşuna kadar ödediler .Genelde kira için emlak yatırımına karşıyım.Biz genelde mal sahipleri olarak hep zarar ediyoruz. Genelde bu evlerdeki kiracılarımı evin mali değerinin karşılığını ödeyen insanlar olarak değil de malıma bekçi gibi sahip çıkan insanlar olarak düşünürsem bu işler kafamda biraz rasyonalize oluyor.Yoksa cidden kiracılarla uğraşmak iş de değil mantıklı da değil..

Daha önce kiracı yüzünden iki kez ev sattım.Kötü niyetli kiracı ile uğraşmak ne demek en iyi bilen insanlardanımdır.Bu evleri de kiraya vermek amacı ile almadım.Bunların hikayesi uzun ,ama forumu özel işlerimle meşgul etmiyeyim.Bir konuda hemfikirim kiracı yerine boş tutmak aslında daha mantıklı.

5. Sürekli kiracılar mağdur gibi gösteriliyor ancak mal sahibini düşünen yok maalesef, mal sahibi ya ama kimse sormaz nasıl mal sahibi oldu diye.

devlet zaten hak tanımış 5 yıl sonra rayiç bedel belirleyebilirsin diye. Kiracıya hadi gel konuşalım dediğinde klasik parası yoktur.

Ya sana 5 yıl kimse bir şey dememiş hatta üstüne bazı yıllar kirayı eksik yatırmışsın ona da ses etmemişim.

5 bin kira veriyorsun sitede en düşük kira 40 bin lira gel sen 40 ödeme 25 öde yok ödeyemem... Sitenin aidatı 3500 lira düşün..

Tahliye taahhüdü alırısın adam imzaya itiraz eder hayda 1 yılda onu kanıtlamak için uğraş..

Kimse kusura bakmasın kiracı daireye girmeden önce yalvarıyor biz şöyle iyi insanız böyle iyi insanız ama hakkının ver denildiğinde içinden şeytan çıkıyor (hepsi bu şekilde değil tabi) bana denk gelenler böyle..

Boşuna insanlar evini boş tutmuyorlar...

Sayfa 1005/1312 İlkİlk ... 550590595599510031004100510061007101510551105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •