Sayfa 1019/1312 ÝlkÝlk ... 19519919969100910171018101910201021102910691119 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,145 - 8,152 arasý.

Konu: þu anda ev almak ne kadar doðru bir yatýrým 2

1.  Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    https://www.sahibinden.com/emlak360/...talya/89/60365

2 yýlda dolar bazýnda yüzde 178...
    Bu grafikleri bi amerikaliya gostersen enfarktus gecirir

2. Maltepe e5 yaninda 3 +1 site icinde arkadas evini satiyor 3200
    Evi 2014 de 170 bin euro civarinda almis.. dxy 84 ler su an 100 hemen ustunde dxy.. dolar enflasyonu koyun
    Real kira haric bir kar yok
    Ama asil olaya gelim
    3200 evi satarken ayni sitede 4500 ev satiliyor sahibindeki ilanlari kendinize cok da ref almayin
    Dolar 25 olur haziran da faizlerde artarsa real olarak ev fiyatlarindaki artis durur gerileme olur 2 sene icinde olmasi gereken yere gelir dolar bazli evler..
    Burda asil olay su.. devletde calisan insanlarin gelirlero dolar bazli fena dustu 10 yilda beyaz yakali iyi zamlar aldi kendi adima 2012 de euro bazli maasima geldim..

Dogru para maliye poli5ikasi izlsnirse Hee sey bir sekilde olmasi gereken yere gelir ama recep kazanir ve bu para politikasi devam ederse

Lubnan arjantin iran gibi dolar kuru olusur arjantinde 2 kat fatk olmus..

Arjanti deki kkm ciler paralarini dolarlarini yari fiyatla devlten geri almislardi

Kkm cile4 dikkat

SM-N935F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kira artýþlarýný %25 ile sýnýrlayan düzenleme uzatýlacak:
    https://www.trthaber.com/haber/ekono...4%B1klad%C4%B1.
    Yukarýda yazdýklarým yatýrým tavsiyesi deðildir.

4.  Alýntý Originally Posted by Turnike Yazýyý Oku
    Kira artýþlarýný %25 ile sýnýrlayan düzenleme uzatýlacak:
    Bu kurallara uyan var mý acaba ? Benim ev sahibim kiramý 3 katýna çýkarttý.

5.  Alýntý Originally Posted by Turnike Yazýyý Oku
    Kira artýþlarýný %25 ile sýnýrlayan düzenleme uzatýlacak:
    Mevcut kiracýyý korumak için yeni kiracýyý feda ediyorlar. Mevcut artýþ oranýyla ev sahipleri kirayý 2 sene sonrasýnýn kirasýna göre belirleyecekler. Normalde 5 lira kira 10 lira olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

Çevre, Þehircilik ve Ýklim Deðiþikliði Bakanlýðý, Erdoðan'ýn bugün duyurduðu 'Kentsel Dönüþümde Yarýsý Bizden' kampanyasýnýn detaylarýný açýkladý
    Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan, kentsel dönüþümde yeni seferberlik baþlattýklarýný açýkladý.

Erdoðan, "Evlerinin riskli yapý tespitini yaptýran vatandaþlarýmýzýn ister yerinde ister rezerv alanda dönüþüme giren evlerinin maliyetinin yarýsý biz karþýlayacaðýz" dedi.

BAKANLIK DETAYLARI AÇIKLADI

Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Deðiþikliði Bakanlýðý da kampanyanýn detaylarýný açýkladý.

Buna göre, 100 m² 2+1 daire için 750 bin TL devletten, kalan tutara yüzde 10 peþinat ve 5 bin 625 TL’den baþlayan taksitle 10 yýl vade uygulanacak.

Kampanya kapsamýnda 120 m² 3+1 daire için ise 900 bin TL devletten, kalan tutara
    yüzde 10 peþinat ve 6 bin 750 TL’den baþlayan taksitle 10 yýl vade uygulanacak.

DETAYLAR 5 ADIMDA SIRALANDI

Bakanlýk 'Yarýsý Bizden' kampanyasýnýn diðer detaylarýný ise 5 adýmda sýraladý.

Buna göre,

ADIM 1; Mülk sahibi 26 Nisan – 29 Mayýs tarihleri arasýnda e-devlet üzerinden baþvuru yapacak.

ADIM 2; Çevre, Þehircilik ve Ýklim Deðiþikliði Bakanlýðý uzmanlarý tarafýndan baþvuruda bulunulan binanýn ön incelemesi yapýlacak ve keþif raporu hazýrlanacak.

ADIM 3; Gönüllülük esasýyla anlaþma saðlanan bina için protokol hazýrlanacak, proje aþamasýna geçilecek.

ADIM 4; Ruhsat alma süreci baþlayacak.

ADIM 5; Binanýn boþaltýlmasýyla TOKÝ eliyle baþlatýlacak inþa süreci en geç 2 yýl içinde tamamlanacak, bu süreçte 10.500 TL taþýnma ve aylýk 5.250 TL kira yardýmý yapýlacak.

Alýntý Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazýyý Oku
    Çevre, Þehircilik ve Ýklim Deðiþikliði Bakanlýðý, Erdoðan'ýn bugün duyurduðu 'Kentsel Dönüþümde Yarýsý Bizden' kampanyasýnýn detaylarýný açýkladý
    Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Erdoðan, kentsel dönüþümde yeni seferberlik baþlattýklarýný açýkladý.

Erdoðan, "Evlerinin riskli yapý tespitini yaptýran vatandaþlarýmýzýn ister yerinde ister rezerv alanda dönüþüme giren evlerinin maliyetinin yarýsý biz karþýlayacaðýz" dedi.

BAKANLIK DETAYLARI AÇIKLADI

Cumhurbaþkaný Recep Tayyip Deðiþikliði Bakanlýðý da kampanyanýn detaylarýný açýkladý.

Buna göre, 100 m² 2+1 daire için 750 bin TL devletten, kalan tutara yüzde 10 peþinat ve 5 bin 625 TL’den baþlayan taksitle 10 yýl vade uygulanacak.

Kampanya kapsamýnda 120 m² 3+1 daire için ise 900 bin TL devletten, kalan tutara
    yüzde 10 peþinat ve 6 bin 750 TL’den baþlayan taksitle 10 yýl vade uygulanacak.

DETAYLAR 5 ADIMDA SIRALANDI

Bakanlýk 'Yarýsý Bizden' kampanyasýnýn diðer detaylarýný ise 5 adýmda sýraladý.

Buna göre,

ADIM 1; Mülk sahibi 26 Nisan – 29 Mayýs tarihleri arasýnda e-devlet üzerinden baþvuru yapacak.

ADIM 2; Çevre, Þehircilik ve Ýklim Deðiþikliði Bakanlýðý uzmanlarý tarafýndan baþvuruda bulunulan binanýn ön incelemesi yapýlacak ve keþif raporu hazýrlanacak.

ADIM 3; Gönüllülük esasýyla anlaþma saðlanan bina için protokol hazýrlanacak, proje aþamasýna geçilecek.

ADIM 4; Ruhsat alma süreci baþlayacak.

ADIM 5; Binanýn boþaltýlmasýyla TOKÝ eliyle baþlatýlacak inþa süreci en geç 2 yýl içinde tamamlanacak, bu süreçte 10.500 TL taþýnma ve aylýk 5.250 TL kira yardýmý yapýlacak.
    Ýnþaat iþleri yapan hisselere hücum. Seramik, boya, çimento, demir, plastik, cam hepsi uçacak.
    ytd......

8. Tokiler arsalar deprem konutlarý istanbulda yapýlacaklar vs ben sayamadým kaç konut projesi oldu… yapýlabilme ihtimali?

Sayfa 1019/1312 ÝlkÝlk ... 19519919969100910171018101910201021102910691119 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •