Sayfa 102/208 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

Alıntı Originally Posted by arda2727 Yazıyı Oku
    90 k kadar infoda , cuma yazdım teminat ta sorun var mı diye , sorun etme dediler

Viopta boş paranız yokken mi sorun etme dediler?
    Boşta paranız yokken böyle diyorlarsa hisseleri siz istemeden teminata mı sayıyorlar, nasıl sorun etme diyebiliyorlar anlamadım

Ben geçen ay 20 hisseye bölmüştüm arbitraj işlemlerini(ağırlığı skbnk ve isgyo). Pek teminat sıkıntısı yaşamamıştım
    Bu ay geçen ayın yarısı kadar poziyon açtım 10 hissede dengeli dağıtmaya çallıştım
    Teminatı tamamlayacak miktarım da var ama benim arbitrajla 1 ayda razı olduğum getirinin iki katını 1 günde spotta vermesi insanın canını sıkıyor : )
    Hisseleri teminata kabul eden bi kurum bulmam lazım. Yarın araştırıcam artık, sürekli erteliyordum

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Ben geçen ay 20 hisseye bölmüştüm arbitraj işlemlerini(ağırlığı skbnk ve isgyo). Pek teminat sıkıntısı yaşamamıştım
    Bu ay geçen ayın yarısı kadar poziyon açtım 10 hissede dengeli dağıtmaya çallıştım
    Teminatı tamamlayacak miktarım da var ama benim arbitrajla 1 ayda razı olduğum getirinin iki katını 1 günde spotta vermesi insanın canını sıkıyor : )
    Hisseleri teminata kabul eden bi kurum bulmam lazım. Yarın araştırıcam artık, sürekli erteliyordum
    Oyak yatırım a sorun. Tabi müşteriye göre farklı uygulama yapıyorlarsa bir şey diyemem...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

4.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Ben şunu yapıyorum bazen

100000 tl spottan u30 hissesi alıp, bunu teminat göstererek viop'ta şort açıyorum.
    Aslında 100.000 tl'nin hepsini teminat gösteremiyorum.

Teminat tamamlamak gerektiğinde ya da fırsatlar çıktığında bunu öneriyorum.

Hatta u30 bazı kağıtlar aşırı gittiğinde diğer u30 kağıdına geçiyorum.
     Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Tek kurum değil. Değişiyor.
    Gedik, Sanko, isbank, vakif, vb.

Sayın Ex2000 hisseleri teminat gösterme konusunda detaylı bilgi verirse daha iyi olacak sanırım.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

5.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Çözümü baştan söylemiştik :-)

Ralliden korunmak için (istatistiksel çalışmanın sonuçlarına göre)

1. En az 9 varlıkta arbitraj pozu açacaksın.
    2. %68 Hisse - %32 viop teminat taşıyacaksın.

Not: Ralli beklentisi yoksa %80 hisse - %20 teminata kadar poz alınabilir.

YTD.

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Riski azaltmak mümkün, bilimsel yöntemler ile çalışmak önemli... ytd...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    Sayın Ex2000 hisseleri teminat gösterme konusunda detaylı bilgi verirse daha iyi olacak sanırım.
    Oyak yatırımda sorun yaşanacağını sanmam (müşteri ayrımı yapılmıyorsa) ama komisyon oranları yüksektir.

7. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

8. tskb ve skbank yine tavan yada tavana yakın.
    ben böyle şansın içine tüküreyim.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 102/208 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •