Sayfa 1020/1049 İlkİlk ... 205209209701010101810191020102110221030 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 8,153 - 8,160 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Düşündüm, UST ve Luna durumunun işlem görürken batan şirketlerden çok farkı yok gibi uç yatırımcı açısından. Dünya borsalarında da böyle durumlar olmuş, bir sürü artık değeri olmayan hisse taşıyıcılarının elinde kalmıştır.

Sermaye transferi açısından bakarsak, battığı sırada elinde toxic varlık bulunan bir yatırımcı için parayı o şirketin Türkiye'deki sahipleri mi sifonlamış, yoksa o kriptonun Çin, Kore ya da Amerika'daki sahipleri mi, yoksa belki de o yapıyı çökerten bir atak gerçekleştiren başka finansal kurumlar mı farkı yok bence. Şahsen "beni illa birileri düdükleyecekse bari Türk olsun" gibi düşünmem açıkçası.

Yani o da bir yana, biz sadece yerel para birimimiz TLde dururken de ne transferler gerçekleşiyor, USD/TL'nin son 7-8 yıllık durumuna bakarsak zaten.

Burada alınacak ders varsa ... bence :
    1. Kriptonun toplam portföyünüz içindeki ağırlığını
    2. Alt coinlerin kripto portföyünüz içindeki ağırlığını
    düzenli olarak ciddiyetle gözden geçirmek ve aslı esası bilinmeyen şeylere aşırı itikat etmeden yatırım yapmaktır.

Riskli varlıklara yatırım böyle bir şey.
    Son düzenleme : KPL; 18-05-2022 saat: 14:41.

2.  Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    Yani o da bir yana, biz sadece yerel para birimimiz TLde dururken de ne transferler gerçekleşiyor, USD/TL'nin son 7-8 yıllık durumuna bakarsak zaten.

Burada alınacak ders varsa ... bence :
    1. Kriptonun toplam portföyünüz içindeki ağırlığını
    2. Alt coinlerin kripto portföyünüz içindeki ağırlığını
    düzenli olarak ciddiyetle gözden geçirmek ve aslı esası bilinmeyen şeylere aşırı itikat etmeden yatırım yapmaktır.

Riskli varlıklara yatırım böyle bir şey.

Doğrudur her yer tehlikelerle doludur..Ancak yeni bir yatırımcının yatırımına kripto ile başlamamasını,kriptoyu tercih edenlerinde bu tavsiyelere uyarak planlama yapmalarının uygun olacağını düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    dow tepki vermiş onu almışız.
    dow futureların 32.5 çevresini geçemeden tekrar aşağı döneceğini düşünüyorum.
    geçilirse zaten geçici bile olsa yine bayram şenlik olur gibi duruyor.
    burası da ona göre bir yol çizer kendine.
    32.7 gördü geri geldi, 32.3 kritik nokta = şu an
    altı burayı da aşağı sürükler (ayrışmazsak, ki pozitif ayrışma biraz hayal son döneme bakılırsa). tutunur toparlarsa ise tepki dvm

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,742
    Yıllardır VOBDA -BORSALARDA oynarım.Bitcoine ilgim olmadı.Ama bunun sp500 ile oldukça uyumlu olduğunu gördüm.

Bu uyum dahilinde ben de kriptoya yatırım yapmak istedim.

Özellikle bitcoine.Yalnız kazançtan vergi olup olmadığı hakkında net bilgiye ulaşamadım.

-Güvenliğin max. olduğu sistem var mı?..yani şifrenizi kaybetmedikten sonra en güvenilir kurumla çalışırsanız problem çıkar mı?

teşekkürler.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

32.7 gördü geri geldi, 32.3 kritik nokta = şu an
    altı burayı da aşağı sürükler (ayrışmazsak, ki pozitif ayrışma biraz hayal son döneme bakılırsa). tutunur toparlarsa ise tepki dvm
    detayda bir ayrışma görüntüsü var şu an, belki amerikan borsaları tepkilenecek, belki geçici/kalıcı ayrışıyoruz ... bakalım

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Yıllardır VOBDA -BORSALARDA oynarım.Bitcoine ilgim olmadı.Ama bunun sp500 ile oldukça uyumlu olduğunu gördüm.

Bu uyum dahilinde ben de kriptoya yatırım yapmak istedim.

Özellikle bitcoine.Yalnız kazançtan vergi olup olmadığı hakkında net bilgiye ulaşamadım.

-Güvenliğin max. olduğu sistem var mı?..yani şifrenizi kaybetmedikten sonra en güvenilir kurumla çalışırsanız problem çıkar mı?

teşekkürler.
    çok sağlamcı olmak istiyorsanız kendi cüzdanlarınızı edinip kriptolarınızı oraya çekebilirsiniz - cüzdan işini iyi anlamak lazım tabii sonra saklaması gereken şifre/kelime kombinasyonları vb. unutup/kaybedip kendi cüzdanına erişemeyip parası uzayda kalanlar oluyor cüzdan gerçek bir "yer" değil bu arada, sizin blockchaindeki bilgilerinizi size gösteren yüksek güvenlikli bi yapı sadece ...yani "cüzdana çekmek" deyince gerçekten kriptolar özel bir yere gidiyor sanan oluyor ama aslında herşey hala blockchainde.

onun dışında büyük exchangelerde şimdiye kadar en ufak sorun yaşamadım (2016-17'den beri) ama yarın yaşamam diye birşey yok tabi bu pazarda, gevşemeye gelmez

amerika korelasyon bu kadar güçlü değildi, bir süredir böyle. bu seviyede sürer/sürmez net konuşmak zor

btc 30.1 üzeri, dow fut 31.7 üzeri eşlik edilebilir
    zaten 28-30 üzeri yukarı, altı aşağı okumalı demiştim ... bence

Dolartl spot artık 16.6 hedeflediği için bu pazarlar fazla bırakmadan oralara kadar taşınabilir. hazır kriptonun da tadı kaçıkken kriptodan dönenlere pahalıdan servis ediliyor.
    Neredeyse geldik. Üstüne oturursa 23-23.5 hedefleyecek. Umarım olmaz.

Sayfa 1020/1049 İlkİlk ... 205209209701010101810191020102110221030 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •