Sayfa 1023/1044 İlkİlk ... 235239239731013102110221023102410251033 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,177 - 8,184 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. İnsanın sağlığı güzel olduğunda dünyalara bedel bir durum .
    inşaallah sağlığında problem olanlara acil şifa temenni edebilirim.

2. Alıcı Satıcı Analizi

💫 09 Ekim - 10 Kasım tarihleri arasında bir kurumun %65 üzerinde alıcı olduğu şirketler.

⚡️ İlk Alıcının Maliyeti

⚡️ Fiyatın, İlk Alıcının Maliyetine Uzaklığı

Bu Dönemde alınan malın tüm takasa oranı.

XU100...

Bugün bir süredir paylaşmadığım MUM Analiz kullanarak endeksi anlamaya çalışacağız...

Bu analizde, tek başına mumların oluşturduğu formasyonlara göre analiz yapılabilirken, biraz daha geliştirerek farklı boyutlarda da analizle birleştirmek mümkündür. O nedenle aşağıya hacim, üzerine ortalama ve BBand ve oluşan formasyonların destek/direnç seviyeleri eklenmiştir...

Nasıl olsa geri dönüş alamadığımız için çok detaya girmeden sadece sonucu yazacağım. Sebepler sanırım pek kimseyi ilgilendirmiyor. Sonuç odaklı düşünen bir toplum haline getirildik...!!!

- Oluşan duruma göre düşüş en azından 7100 - 7.200 aralığına kadar devam etmelidir...

- Şu aşamada hâlen 6.9xx seviyelerinin altını düşünmek için çok erken. İğne olarak dahi olsa tekniğin tamamlanması için bu seviyelerin görülmesinde fayda var. Aksi halde oyuna katılım az olur ve bu da babaların işine gelmez...

- Olası ve ciddi bir düşüş trendine girersek (AYI piyasası) o zaman 5.700 - 5.900 bandı gündeme gelebilir... Şu an için bunları düşünmek için çok erken...!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

XU100...

Aşağıdaki grafik ise, bu sayfanın oluşturulmasını sağlayan sistem 'in grafiğidir...

Bir zamanlar bu grafiği tüm hisseler bazında sitemde günlük olarak yayınlamaya uğraşıyordum. Saatlerce grafik yüklüyordum. Birkaç kişi haricinde değeri anlaşılamadı. Onlar için bugün paylaşmış olayım...

- Sistem henüz SAT vermedi ama verecektir. Yine de bu sisteme göre hareket eden birisi SAT sinyalini görmeden işlemden çıkmamalıdır. Gün sonunu beklemeye gerek yok. Sistem gün içi SAT yaktığı anda satışlar gerçekleştirilebilir. Bunu ancak online grafiği kullanan birisi yapabilir. Bizler ancak buradan gün sonu görebileceğiz. Yine de endeks eksiye düştüğünde yarın için SAT kendiliğinden gelecektir. Bu durum yarına özeldir. Her eksiye düştüğünde sat vermez...!!!

- Bu grafikte asıl önemli olan şeylerden birisi de en üstteki mavi/yeşil renkli göstergemizdir...

Hayırlı Haftalar...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir hafta olmasını diliyorum...

6.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XU100...

Bugün bir süredir paylaşmadığım MUM Analiz kullanarak endeksi anlamaya çalışacağız...

Bu analizde, tek başına mumların oluşturduğu formasyonlara göre analiz yapılabilirken, biraz daha geliştirerek farklı boyutlarda da analizle birleştirmek mümkündür. O nedenle aşağıya hacim, üzerine ortalama ve BBand ve oluşan formasyonların destek/direnç seviyeleri eklenmiştir...
    hocam ağzına sağlık
    ben öğrenmek için meraklıyımda ama kavrayana kadar baya uğraşmam gerekecek.

Soldakiler gibi bir görsele rastladığımızda çıkış için kemerleri bağlayacağız anladığım kadarıyla .
    Sosyal medya da bulduğumuz GÖRSELLERİ toplayıp üzerinde öğrenmek için baya çabalıyorum .

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    hocam ağzına sağlık
    ben öğrenmek için meraklıyımda ama kavrayana kadar baya uğraşmam gerekecek.

Soldakiler gibi bir görsele rastladığımızda çıkış için kemerleri bağlayacağız anladığım kadarıyla .
    Sosyal medya da bulduğumuz GÖRSELLERİ toplayıp üzerinde öğrenmek için baya çabalıyorum .

Teorik olarak doğru ama nâçizane ufak bir ekleme yapmak istiyorum...

O formasyonlar trend içerisinde bulunduğu konuma ve zamana göre farklı anlamlar içeriyor olabilir. Trend dibinde bir dönüş formasyonu olarak algılanırken, trend ortalarında duraksama ve kontrol mumları (formasyonları) olarak algılanmalıdır...

Bu ayrımları yapmak biraz deneyim ile kolaylaşacaktır. Bol bol pratik gerekiyor...

8. Sağlıklı ve mutlu haftalar dilerim tüm dostlara.

Sayfa 1023/1044 İlkİlk ... 235239239731013102110221023102410251033 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •