Sayfa 104/269 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 825 - 832 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

1.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Ben yarin gabli acilis bekliyorum. Hemde tavandan. Velevki birlesme olmayacagani varsayalim en kotu ihtimalle ilerde. Ama hemen yarin veya bu hafta kotu haber gelmeyecegi asikar. Daha pwc raporu ve genel kurul olacakta orda vazgecikecek. Bu hafta 3 uzerine atacagini dusunuyorum. Yarin acilista belli edecek kendini. Ytd.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Artık şişe yatırımcı ilişkileri ve üst kademe yetkilileri spy yı yeni tebliği bekliyoruz demezler değilmi dostum?
    Varmı daha bekliyecekeleri bşr tebliğ vb. bir açıklama duyuru?

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yok abi. Her sey hazir mevzuat olarak.
     Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Artık şişe yatırımcı ilişkileri ve üst kademe yetkilileri spy yı yeni tebliği bekliyoruz demezler değilmi dostum?
    Varmı daha bekliyecekeleri bşr tebliğ vb. bir açıklama duyuru?

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Abi benim tahminim soyle olur. Ama bu tahmin sadece..

Ayrilma bedeli 25 subattan onceki 30 gunluk fiyat ortalamasi olur.

Adil degisim orani ise bilanco uzerinden yapilan uzman kurulus raporuyla tespit edilecek varliklarin gercek degerleri uzerinden yapilir.

Kardeş
    25.02.2020 esas alınıp
    Eski tebliğ ile 30 günlük ortalama alması
    Çelişki degilmi
    Tebliğ de muğlak taraflar var gibi
    Egerki önceki açıklamayı geçerli kılarsa
    Yeni kanun ve tebliğ ne olacak bu tam açık değil bana göre

4. Arkadaşlar çok kısa bir sorum net bir cevap verebilirseniz sevinirim.
    25 şubat tarihinde elimde x mikatrda lot vardı 5 şubattan beri elimdeydi. - ki bugün tamamını sattım.
    Yarın veya önümüzdeki günlerde sattığım miktarda lotu geri alırsam ayrılma hakkından yararlanabilecek miyim?
    teşekkürler

"Bu kapsamda ayrılma hakkına konu edilebilecek pay tutarları, işlemin kamuya açıklandığı tarih itibarıyla sahip olunan paylardan, genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi yoluyla belirlenir. Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

Tebligin gecici maddesinde eski teblig hukumleri gecerli diyor. Yalnizca ayrilma bedek tarihi olarak 25 subati emretmis. Gerisini eski teblige gore yap demis. Tebligin sonunda gecici madde var orda yaziyor.
     Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Kardeş
    25.02.2020 esas alınıp
    Eski tebliğ ile 30 günlük ortalama alması
    Çelişki degilmi
    Tebliğ de muğlak taraflar var gibi
    Egerki önceki açıklamayı geçerli kılarsa
    Yeni kanun ve tebliğ ne olacak bu tam açık değil bana göre

Bak gonderdigin madde de

yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

Diyor. Yani 25 subattan once aldiklarini 25 subattan sonra satarsan ayrilma hakkina ait haklarindan vazgecmis oluyorsun.
     Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Arkadaşlar çok kısa bir sorum net bir cevap verebilirseniz sevinirim.
    25 şubat tarihinde elimde x mikatrda lot vardı 5 şubattan beri elimdeydi. - ki bugün tamamını sattım.
    Yarın veya önümüzdeki günlerde sattığım miktarda lotu geri alırsam ayrılma hakkından yararlanabilecek miyim?
    teşekkürler

"Bu kapsamda ayrılma hakkına konu edilebilecek pay tutarları, işlemin kamuya açıklandığı tarih itibarıyla sahip olunan paylardan, genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi yoluyla belirlenir. Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

7.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Kardes eger birlesme onaylanirsa vazgecilmesse sen bu isten oldukca karli cikacaksin kesinlikle, yuzde 99 bile degil yuzde 100.

Hocam ben ne yapayım şimdi genel kurula kadar satmadan bekleyim, sonra ne zaman benim paylarımı alacak bunlar çağrı fiyatından. Ne zamana kadar bekliyicem yani hocam, patrona nasıl satıcam paylarımı çağrı fiyatından

Hocam kimseye tavsiye verilmez burda. Hem yasak hem dogru degil. Ama sorularinin hepsine iliskin kapta aciklama yapilacak peyder pey. Zaten burda da degerlendiruriz hep beraber gelen aciklamalari.

Hepimiz suan cok buyuk zarardayiz. Yarindan itibaren sise guruplarinin pozitif ayrisacagini dusunuyorum. Yani psikolojimiz oyle dagildiki emin degilim bu dedigimden ama normal zamanda olsa tavan gider derdim yarin icin. Ins guzel olur bu hafta da 3 uzerine atariz en azindan.
     Alıntı Originally Posted by merlinmer Yazıyı Oku
    Hocam ben ne yapayım şimdi genel kurula kadar satmadan bekleyim, sonra ne zaman benim paylarımı alacak bunlar çağrı fiyatından. Ne zamana kadar bekliyicem yani hocam, patrona nasıl satıcam paylarımı çağrı fiyatından

Sayfa 104/269 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •