Onemli Gunler Banner
Sayfa 104/238 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 825 - 832 arası.

Konu: GBPUSD (Cable)

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by selym Yazıyı Oku
    GBPUSD - D1

W1 Trend yukarı yönlü. Üstelik majör denilebilecek bir Direnç Seviyesi de kırılmış. Bunun bilincindeyim.

D1 zaman diliminde ise daha bir kaç mum önce satış dizilimi oluşmuş. Ben de ona güvenerek bir SELL işlemi açtım. İşlem şu şekilde:

SELL: 1,24507
    SL: 1,25312 (Risk: 81 PİP)
    Hedef: Allah Ne Verdiyse

Saygılar
    Bu işlem STOP oldu ve bekleyen alım emri devreye girdi.

Cuma günü işlem yapmak çok saçma biliyorum. Ama herhangi insiyatif kullanmadan robot gibi hareket etmek istiyorum.

İşlem şu şekilde:

ALIM: 1,25312
    SL: 1,24234 (Risk: 107 PİP)
    TP: ANV

DEMO İşlemlerdir - Kale Almayınız

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    "Başarıya sadece çok çalışarak ulaşmak mümkün değildir. İşin içinde biraz şans, doğru zamanlama, yanılmaların ve hataların da payı vardır." - Friedrich Nietzsche

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
    Dore, şimdi gördüm, başlığını kapattırmışsın, neden?

günün gününü tutmuyor ha

Selim bey merhaba

Benim bir bayan arkadaşım var. Erkek arkadaşından aylar önce ayrıldı. Sebebi sevgilisinin narsist bir kişiliğinin olması.. Ona zarar verdiğini, artık dayanamadığını söyleyip bitirdi ilişkisini..

Bu kesmedi ama onu.. Öyle bir nefret ile doldurdu ki içini.. İnanamadım.. Çocuğun bizzat kendisine defalarca narsist dediğini biliyorum. Bu yetmiyor ben ve diğer arkadaşlarına da sürekli erkek arkadaşının bir narsist olduğunu söylüyor.. Kendi kendini dolduruyor.. Çocuğa karşı bileniyor.. Farkında değil bunları kendine o yapıyor.. Hatta bu aralar beni o kadar darlıyor ki anlatamam. Cumartesi sabahın köründe bana video atmış Narsist neden yalan söyler diye.. Birkaç gün önce de narsist neden aldatır diye bir video atmıştı.. Arkadaşım olduğu için mecbur dinliyorum derdini..

Çok konuştum.. Şöyle dedim ona.. Bir insana süreki negatif yükleme yaparsan, sürekli olumsuz konuşursan ve ha bire sen narsistsin dersen olmasa bile olur.. Çok olumsuzsun benim kız arkadaşım olmanı istemezdim dedim.. Suç karşındakinde değil senin bizzat kendinde.. Çünkü tek başına hayattan zevk alamıyorsun. Ve değerini belirleme hakkını başkasına veriyorsun.. O çocuk kendi hayatını kendi seviyesinde yaşıyor.. Eğer aynı seviyede değilseniz ya da paylaşımlarınız her ikinize de mutluluk vermiyor ise ayrılmanız çok doğal.. Birbirinizi kırmadan ayrılın.. Ve ayrılığı kabul edip yolunuza devam edin. Ama kurban rolüne girmeyi ve sürekli karşındakini suçlamayı bırakarak.. Zaman akıyor.. Yani kafanı çocuğun neden böyle yaptığına takma ve kendi hayatını yaşa lütfen..

Şimdi bunu şunun için anlattım.. Bana benim kararsızlığımın sizi çok yorduğunu ve benden nefret edecek raddeye getirdiğini söylediniz.. İma yoluyla.. Neden? Ben kendi çapımda kendi iç dünyamda (hele ki fx piyasasında işlem yapıyor isem) bir takım gelgitler yaşıyor olabilirim. Hiçbir zaman sizinle ortak bir karar almadım. Kendi işlem stratejilerim olsun, yatırım tarzım olsun, ya da forumda yazıp yazmamam olsun ne yapacağımı söyledim.. Sonra vazgeçtim vs.. Benim kararlarım sizi kırdı mı? Yani size yönelik kararlar almadım. Piyasaya yönelik kararlardı.. Bu sizde neden olumsuz bir durum oluşturdu.. Birkaç gündür düşünüyorum sebebini bulamıyorum.. Neden nefret edecek hale geldiniz?

Sizinle olan arkadaşlığımızda hoşuma giden şey gündelik hayattan kesitler olmasıydı.. Her ikimizinde.. Bu mu acaba fazla geldi diye düşündüm.. Gereksiz miydi.. Ne bileyim forum ortamında boşver artık dedim böyle şeylere.. Yani benim için artık çok bir önemi yok bunların da..

Arkadaşım gibi sizde lütfen kendi sayfanızda kendi paylaşımlarınızı yapın.. Bu sizin sayfanız sizin hayatınız.. Ben yazıp yazmama kararlarınıza asla karışmam.. Ama şu beni üzmekten ziyade meraklandırır.. Giderken bir Hoşça kal denmemesi.. Daha önce de söylemiştim.. Değer verdiğim tüm insanlardan sanal ya da reel haber alamazsam merak ediyorum. Gayet insani bir şey.. Ama sizle alakalı bundan sonra meraklanmıcam..

Kendi sayfamı kapatma sebebimi Sn MedwiG e özel mesaj yoluyla ilettim.. Bunu genelde paylaşmak istemiyorum.. Kararım budur.. Değiştirip değiştirmeme hakkı da bana ait.. Nasıl ki insanlar benim sayfama gelip rahatça yazıp sonra sırra kadem basıyorlar ise ve geri geldiklerinde benim onlara karşı tarzımda, davranışımda ya da sevgimde bir değişliklik olmuyor ise kendi kararlarımda kimse de değişiklik yaratmamalı..

Çok uzun oldu ama olsun.. Daha da böyle kimseye uzun uzun yazmam.

Tüm bunlara ek olarak belirteyim.. Ben iyi niyetin, pozitif bir bakış açısının herkeste değişime yol açacağına inanırım.. Ama niyet bir kişiyi değiştirme amacı taşımamalı.. Hayattan zevk almak odaklı yaşarsan ve iyi bakıp iyi görürsen etrafında değişim kendiliğinden olur

Sevgiler ve başarılar..

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Selim bey merhaba

Benim bir bayan arkadaşım var. Erkek arkadaşından aylar önce ayrıldı. Sebebi sevgilisinin narsist bir kişiliğinin olması.. Ona zarar verdiğini, artık dayanamadığını söyleyip bitirdi ilişkisini..

Bu kesmedi ama onu.. Öyle bir nefret ile doldurdu ki içini.. İnanamadım.. Çocuğun bizzat kendisine defalarca narsist dediğini biliyorum. Bu yetmiyor ben ve diğer arkadaşlarına da sürekli erkek arkadaşının bir narsist olduğunu söylüyor.. Kendi kendini dolduruyor.. Çocuğa karşı bileniyor.. Farkında değil bunları kendine o yapıyor.. Hatta bu aralar beni o kadar darlıyor ki anlatamam. Cumartesi sabahın köründe bana video atmış Narsist neden yalan söyler diye.. Birkaç gün önce de narsist neden aldatır diye bir video atmıştı.. Arkadaşım olduğu için mecbur dinliyorum derdini..

Çok konuştum.. Şöyle dedim ona.. Bir insana süreki negatif yükleme yaparsan, sürekli olumsuz konuşursan ve ha bire sen narsistsin dersen olmasa bile olur.. Çok olumsuzsun benim kız arkadaşım olmanı istemezdim dedim.. Suç karşındakinde değil senin bizzat kendinde.. Çünkü tek başına hayattan zevk alamıyorsun. Ve değerini belirleme hakkını başkasına veriyorsun.. O çocuk kendi hayatını kendi seviyesinde yaşıyor.. Eğer aynı seviyede değilseniz ya da paylaşımlarınız her ikinize de mutluluk vermiyor ise ayrılmanız çok doğal.. Birbirinizi kırmadan ayrılın.. Ve ayrılığı kabul edip yolunuza devam edin. Ama kurban rolüne girmeyi ve sürekli karşındakini suçlamayı bırakarak.. Zaman akıyor.. Yani kafanı çocuğun neden böyle yaptığına takma ve kendi hayatını yaşa lütfen..

Şimdi bunu şunun için anlattım.. Bana benim kararsızlığımın sizi çok yorduğunu ve benden nefret edecek raddeye getirdiğini söylediniz.. İma yoluyla.. Neden? Ben kendi çapımda kendi iç dünyamda (hele ki fx piyasasında işlem yapıyor isem) bir takım gelgitler yaşıyor olabilirim. Hiçbir zaman sizinle ortak bir karar almadım. Kendi işlem stratejilerim olsun, yatırım tarzım olsun, ya da forumda yazıp yazmamam olsun ne yapacağımı söyledim.. Sonra vazgeçtim vs.. Benim kararlarım sizi kırdı mı? Yani size yönelik kararlar almadım. Piyasaya yönelik kararlardı.. Bu sizde neden olumsuz bir durum oluşturdu.. Birkaç gündür düşünüyorum sebebini bulamıyorum.. Neden nefret edecek hale geldiniz?

Sizinle olan arkadaşlığımızda hoşuma giden şey gündelik hayattan kesitler olmasıydı.. Her ikimizinde.. Bu mu acaba fazla geldi diye düşündüm.. Gereksiz miydi.. Ne bileyim forum ortamında boşver artık dedim böyle şeylere.. Yani benim için artık çok bir önemi yok bunların da..

Arkadaşım gibi sizde lütfen kendi sayfanızda kendi paylaşımlarınızı yapın.. Bu sizin sayfanız sizin hayatınız.. Ben yazıp yazmama kararlarınıza asla karışmam.. Ama şu beni üzmekten ziyade meraklandırır.. Giderken bir Hoşça kal denmemesi.. Daha önce de söylemiştim.. Değer verdiğim tüm insanlardan sanal ya da reel haber alamazsam merak ediyorum. Gayet insani bir şey.. Ama sizle alakalı bundan sonra meraklanmıcam..

Kendi sayfamı kapatma sebebimi Sn MedwiG e özel mesaj yoluyla ilettim.. Bunu genelde paylaşmak istemiyorum.. Kararım budur.. Değiştirip değiştirmeme hakkı da bana ait.. Nasıl ki insanlar benim sayfama gelip rahatça yazıp sonra sırra kadem basıyorlar ise ve geri geldiklerinde benim onlara karşı tarzımda, davranışımda ya da sevgimde bir değişliklik olmuyor ise kendi kararlarımda kimse de değişiklik yaratmamalı..

Çok uzun oldu ama olsun.. Daha da böyle kimseye uzun uzun yazmam.

Tüm bunlara ek olarak belirteyim.. Ben iyi niyetin, pozitif bir bakış açısının herkeste değişime yol açacağına inanırım.. Ama niyet bir kişiyi değiştirme amacı taşımamalı.. Hayattan zevk almak odaklı yaşarsan ve iyi bakıp iyi görürsen etrafında değişim kendiliğinden olur

Sevgiler ve başarılar..
    Allah sizi affetsin emi

Ya benim yazdıklarımın/söylediklerimin çoğunlukla %50'si gıcık etmeye yoneliktir. Siz benim söylediklerime alındınız mı hakikaten?

Mesela tam şimdi "noldu? Iddiaya gireriz ve kaybederiz diye mi korktunuz?" yazdım ve sildim. Silmemiş olsaydın bile, bilmelisiniz ki amaç gıcık etmek.

Tekrar söylüyorum... Allah sizi affetsin, dokunmuşken islah da etsin

Bence yönetimden rica edip başlığınızı tekrar açtırın. 5 çayına geleceğim daha.

Selamlar olsun

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet ağladım bile benden nefret ediyorsunuz diye.

Çok aptalim

Sayfam kapalı kalsın ben biraz uzak kalayim. Yine yazarım belki..

Bol kazançlar..

Duhul
    Oct 2019
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,271
     Alıntı Originally Posted by Dore Yazıyı Oku
    Evet ağladım bile benden nefret ediyorsunuz diye.

Çok aptalim
    Kendimi balkondan atacam ya..

Yaşadığım bölgede internet arızası var zaten. Telefonun minicik ekranından yazıyorum.

Ben 2 yıl öncesine kadar bir ofiste düzenli olarak çalışıyordum. Orada bir çeşit yönetici gibi bir şeydim. O dönemler benim alt pozisyonlarımda çalışan bir kişi vardı. Ben İş stresi ile durmadan Emir kipinde konuşuyordum. Ve olması gerektiği kadar düzgün olmayan en ufak şeyleri düzeltmesini istiyordum. Aradan yıllar geçti ve o kişi şimdi benim iş arkadaşım gibi bir şey. Sonradan öğrendim ki meğer bu benim söylediklerimi kişisel algılayıp çok alınıyormuş. Onu işten attırmaya çalışıyormuşum falan

Benim böyle şeyler aklımın ucundan bile geçmemişti. Muhtemelen öyle sinirli sinirli konuşurken "akşam makarna yaptığımda makarnaya ne katsam acaba?" diye düşünüyorumdur.

Neyse, GBPUSD ve XAUUSD yorumlarınızı bekliyor olacam. (Kendi başlığınızı rica edip açtırın - acmazlarsa da burda yazın - ya da yeni başlık açın).

Ben de bu arada ChatGPT 'ye sorayim nr düşünüyormuş diye.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 104/238 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •