Sayfa 104/132 İlkİlk ... 45494102103104105106114 ... SonSon
Arama sonucu : 1049 madde; 825 - 832 arası.

Konu: AGHOL - AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Kayıtlar vuk göre tutulur ufrs değil yani Reysaş gyo değerleme sebebi ile yüksek kar yazıyor ufrs özsermayesi 5 milyar TTK göre (vuk) öz sermayesi 300 milyon olduğu şirket sermayesi 150 milyon olsun max arttırabileceği 150 milyon olur ki zorunlu yedekler vs düşersen 100 max arttırabilir neyi anlamıyorsunuz yarın spk arayın sorun dediğim gibi vuk 5 milyar kayıt atarsın sıkıntı yok vergi dairesi 1.250 milyar vergi alır aghol vuk göre 1.2 milyar geçmiş yıl zararı var yani serbest yedek kalmamış yada çok az vardır 1 kat Bİle arttıramaz

https://twitter.com/zeynepxaktas/sta...07431915675648

Yorumsuz...Bir de affınıza sığınarak merakımdan soruyorum...1 adet hisseniz bile yokken(hafızam beni yanıltmıyorsa geçmişte öyle yazmıştınız...) neden AGHOL ile bu kadar ilgilisiniz?...Hadi biz bu işi bilmiyoruz...Bilinçsiz takılıp kaldık buralarda...Siz ise AGHOL hakkında hep bardağın boş tarafına bakarak yorum yapıyorsunuz...Amacınız nedir?...Bir türlü çözemiyorum...Şunu da bilin:"Benim i gibi aptallar ancak AGHOL'e yatırım yapar...Benim gibi aptallar olmasa sizin gibi akıllılar nasıl para kazanacak bu borsada?...Bol kazançlar...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by roark Yazıyı Oku
    https://twitter.com/zeynepxaktas/sta...07431915675648

Yorumsuz...Bir de affınıza sığınarak merakımdan soruyorum...1 adet hisseniz bile yokken(hafızam beni yanıltmıyorsa geçmişte öyle yazmıştınız...) neden AGHOL ile bu kadar ilgilisiniz?...Hadi biz bu işi bilmiyoruz...Bilinçsiz takılıp kaldık buralarda...Siz ise AGHOL hakkında hep bardağın boş tarafına bakarak yorum yapıyorsunuz...Amacınız nedir?...Bir türlü çözemiyorum...Şunu da bilin:"Benim i gibi aptallar ancak AGHOL'e yatırım yapar...Benim gibi aptallar olmasa sizin gibi akıllılar nasıl para kazanacak bu borsada?...Bol kazançlar...Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    O zeka küpü bayan öz sermayeyi ödenmiş sermayeye bölmüş zeka küpü analist olmak farklı finans ufrs muhasebe uzmanı olmak farklı şeyler analist içeriği bilmez ben senede 3-4 sermaye arttımı yapıyorum THY bile yazmış , THY öz sermayesi 47 milyar bunun 35 yabancı para çevrim farklarından geliyor vuk bilançosu zararda benim amacım aghol ne kötülemek ne iyi demek ilgileniyorum birkaç olay var onları yaparlarsa yatırımda yapacağım daha öncede yazdım (enerji çıkış vs) ama yanlış bilgiye dayanamıyorum bide ısrarda deli oluyorum aghol 10-20 kat bedelsiz açıklasın spk ve içticaret genel müdürlüğüne Zeynep hanım twit attı bizde başvurduk desin Zeynep hanımın twit altına doğru bilgileri yazdım benim twitler gizli olduğundan siz okuyamayacaksınız

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    O zeka küpü bayan öz sermayeyi ödenmiş sermayeye bölmüş zeka küpü analist olmak farklı finans ufrs muhasebe uzmanı olmak farklı şeyler analist içeriği bilmez ben senede 3-4 sermaye arttımı yapıyorum THY bile yazmış , THY öz sermayesi 47 milyar bunun 35 yabancı para çevrim farklarından geliyor vuk bilançosu zararda benim amacım aghol ne kötülemek ne iyi demek ilgileniyorum birkaç olay var onları yaparlarsa yatırımda yapacağım daha öncede yazdım (enerji çıkış vs) ama yanlış bilgiye dayanamıyorum bide ısrarda deli oluyorum aghol 10-20 kat bedelsiz açıklasın spk ve içticaret genel müdürlüğüne Zeynep hanım twit attı bizde başvurduk desin Zeynep hanımın twit altına doğru bilgileri yazdım benim twitler gizli olduğundan siz okuyamayacaksınız
    AGHOL de KONSOLİDE bilanço geçerli. Holdingler SOLO bilançolarındaki gelir gider farklarını Konsolide Bilançoya göre şirketlerinin iç kaynaklarından yada dışarıdan dengeler. AGHOL Konsolide Bilançosu yabancı para çevrim farkları her zaman oluşacaktır. İstese bu geliri farklı kalemlere yayabilirdi. Büyük ihtimalle AEFES ve onun iştirakı CCola nın dışı şirketlerinin işlemlerinden kaynaklanıyor.

AGHOL de 637,105,099.- TL Kardan ayrılmış yedek var. Geçmiş yıl karlarında birikmiş olan 2,507,099,000- TL var. Bunlar özkaynaklar içinde duruyor ve zamanında hissedarlarına dağıtılmamış karlar. İç kaynaklardan hissedarlara dağıtılabilir statüdeki bedelsiz potansiyelleridir. Sadece Geçmiş yıl karlarını 243 Milyon sermayeye böldüğümüzde 10 bedelsiz eder. Bedelsizler Özkaynaklardan dağıtılır. Sn Tarık 12345678910 bunu kafana sok.

Her yıl ocak ayında Maliye bakanlığı Yeniden değerleme oranlarını açıklar. 8-10 sene önce iki yıl açıklamadı. Yeniden değerlemeler yapılmadı. Sonradan isteğe bağlı olarak vergi almak sureti ile yeniden değerlemeler yapıldı bir çok şirket ödeme yapmadı. Son dört yıldır yeniden değerlemeler aynı usulle yapılıyor. Şirketlerin yeniden değerlemeleri eksik. Aslında özvarlıkları çok daha fazla. Bu da şirketler, zamanı geçmedi ise vergisini ödemek sureti ile bedelsiz potansiyeli barındırıyor.

Tarık 12345678 şirket ile ilgili bir şeyler biliyorsun ama işine geldiği gibi değerlendiriyorsun. AGHOL ün zararda birçok şirketi olduğunu yazdın. Attın, tutun, kaç tane şirketiş zarar getirecek isim verirmisin. Başa baş çalışanlar içlerinde elbette var. AEFES ve Migros bu yılı trilyonluk karlarla kapatacak, bu yeter. MC donalds ı da satar kredilerini hafifletirse iyi olur. Bilanço dönemi hepsini göreceğiz.

AGHOL Kazandığını bu güne kadar krediler kullanarak yatırıma dönüştüren bir şirket. Kredi ödemeleri azaldığında kar potansiyeli, çok fazla hem de sermayeye oranla inanılmaz oranda.
    Son düzenleme : agg; 10-08-2021 saat: 09:55.

AGHOL ün AİSUZU da %55 payı var. Açıklama uzun.

AISUZU AÇIKLAMASI,

AISUZU 2021 Ocak Haziran döneminde Yurtiçi Satışlarını %122, Yurt Dışı Satışlarını %66 arttırmışrır.

5.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Hep 6 ayda bir o parayı ödeyecek dönem faizi 3.375 yıllık faiz değil cds 400 olduğu yerde zaten bu faiz olmaz ki uluslar arası firma de Türkiye’den düşük borçlanması normal ama 3.375 imkansıza yakın çok daha likit yurt dışı varlığı olan Şişe cam %7 ile borçlanırken Efes yarısından borçlanıyor demek biraz mantık dışı kalıyor
    Haksız olduğunuzu kabul etmek yerine kendinize göre yorum yapıyorsunuz.

Anadolu efes 3.375 yıllık usd ile borçlandı.
    Ben size hatanızı gösterdiğim halde hatanızda ısrar ediyorsunuz.

Anadolu efesin kredi notu Türkiyedeki en yüksek not..

Mantiginiza göre yorum yapmak yerine gerçekleri arastirmanizi öneririm.

İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Kasıt var mi yok mu bilemem ama Anadolu efesin tahvili ile ilgili yorumlarınız tamamen yanlış.

Sizi hatanızı düzeltmeye davet ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Haksız olduğunuzu kabul etmek yerine kendinize göre yorum yapıyorsunuz.

Anadolu efes 3.375 yıllık usd ile borçlandı.
    Ben size hatanızı gösterdiğim halde hatanızda ısrar ediyorsunuz.

Anadolu efesin kredi notu Türkiyedeki en yüksek not..

Mantiginiza göre yorum yapmak yerine gerçekleri arastirmanizi öneririm.

İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Kasıt var mi yok mu bilemem ama Anadolu efesin tahvili ile ilgili yorumlarınız tamamen yanlış.

Sizi hatanızı düzeltmeye davet ediyorum.
    yahu kupon faizi yüzde 3,375 yıllık faiz değil aç anadolu efes yatırımcı ilişkilerine sor kardeşim

efes internet sitesinden ; neymiş kupon oranlı,kupon oranlı,lupon oranlı,kupon oranlı,kupon oranlı,kupon oranlı
    Hacim bakımından Avrupa'nın 5. , dünyanın ise 12. en büyük bira üreticisi olan Anadolu Efes, Ekim ayında Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirdiği ‘roadshow’un ardından 500 milyon ABD doları tutarında tahvil ihracı yaptı. %3.523’lük yeniden satış getiri oranı üzerinden fiyatlanmış %3,375 kupon oranı, ABD doları bazlı, 10 yıl vadeli ve BBB- notlu bir tahvilde Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika bölgeleri için de en düşük faiz oranı oldu. Bu bölgeler ve Türkiye için yeni bir ‘benchmark’ yaratan başarılı tahvil ihracı ile Anadolu Efes, küresel bir şirket olarak güçlü uluslararası konumunu bir kez daha doğrulamış oldu.
    Son düzenleme : tarik1234; 10-08-2021 saat: 15:57.

7.  Alıntı Originally Posted by agg Yazıyı Oku
    AGHOL de KONSOLİDE bilanço geçerli. Holdingler SOLO bilançolarındaki gelir gider farklarını Konsolide Bilançoya göre şirketlerinin iç kaynaklarından yada dışarıdan dengeler. AGHOL Konsolide Bilançosu yabancı para çevrim farkları her zaman oluşacaktır. İstese bu geliri farklı kalemlere yayabilirdi. Büyük ihtimalle AEFES ve onun iştirakı CCola nın dışı şirketlerinin işlemlerinden kaynaklanıyor.

AGHOL de 637,105,099.- TL Kardan ayrılmış yedek var. Geçmiş yıl karlarında birikmiş olan 2,507,099,000- TL var. Bunlar özkaynaklar içinde duruyor ve zamanında hissedarlarına dağıtılmamış karlar. İç kaynaklardan hissedarlara dağıtılabilir statüdeki bedelsiz potansiyelleridir. Sadece Geçmiş yıl karlarını 243 Milyon sermayeye böldüğümüzde 10 bedelsiz eder. Bedelsizler Özkaynaklardan dağıtılır. Sn Tarık 12345678910 bunu kafana sok.

Her yıl ocak ayında Maliye bakanlığı Yeniden değerleme oranlarını açıklar. 8-10 sene önce iki yıl açıklamadı. Yeniden değerlemeler yapılmadı. Sonradan isteğe bağlı olarak vergi almak sureti ile yeniden değerlemeler yapıldı bir çok şirket ödeme yapmadı. Son dört yıldır yeniden değerlemeler aynı usulle yapılıyor. Şirketlerin yeniden değerlemeleri eksik. Aslında özvarlıkları çok daha fazla. Bu da şirketler, zamanı geçmedi ise vergisini ödemek sureti ile bedelsiz potansiyeli barındırıyor.

Tarık 12345678 şirket ile ilgili bir şeyler biliyorsun ama işine geldiği gibi değerlendiriyorsun. AGHOL ün zararda birçok şirketi olduğunu yazdın. Attın, tutun, kaç tane şirketiş zarar getirecek isim verirmisin. Başa baş çalışanlar içlerinde elbette var. AEFES ve Migros bu yılı trilyonluk karlarla kapatacak, bu yeter. MC donalds ı da satar kredilerini hafifletirse iyi olur. Bilanço dönemi hepsini göreceğiz.

AGHOL Kazandığını bu güne kadar krediler kullanarak yatırıma dönüştüren bir şirket. Kredi ödemeleri azaldığında kar potansiyeli, çok fazla hem de sermayeye oranla inanılmaz oranda.
    kardeş yanlış yazıyorsun bana işimi öğretiyorsun yapma ben zaten çıkan kanunla varlıkları (arsa bina makina vs değerleme yapabileceğini yazdım) diğer yazdıklarının hepsi yanlış yeniden değerleme oranı vergilerin vergi dilimlerinin yıllık arttırımında kullanılır ,her yıl sana %10-20 varlığını öz sermayeni arttır demez vuk göre enflasyon muhasebesi ile varlıkları değerleyebilirsin(vuk göre 3 senede %100 geçerse enfalsyon muhasebesi uygulanır ) en son 2000 başlarında oldu bu tutar sermayeye eklenir yeni çıkan kanunda bu hakkı veriyor aghol kendine ait arsa makina bina varsa bunları değerleyip değerleme farklarını sermaye olarak ekleyebilir zaten yazdım bunu
    vuk göre finanslda 2.5 milyar serbest yedek (geçmiş yıl karları ) yok kardeşim yok yok yok
    1.2 milyar geçmiş yıllar zararları var
    yatırımcı ilişkilerine arayın sorun bedelsiz potansiyelimi nedir diye
    iyi olan 25-30 kat bedelsizden 10 kata kadar düştük
    1-2 aya gerçeğe geleceksin inşallah
    benim ag ile derdim yok ama bilmeden fikir sahibi olnla ve inatla savunala derdim var niye insanları beklentiye sokarsınız anlamak mümkündeğil

8. ANADOLU EFES'İN 7 YIL VADELİ $ CİNSİ TAHVİLİNDE GETİRİ ORANI %3,5 OLDU -BN/ BLOOMBERG HT

Getiri oranı ...
    .................................................. .........................

%3.523’lük yeniden satış getiri oranı üzerinden fiyatlanmış %3,375 kupon oranı,

https://www.anadoluefes.com/haber/3/...Daha-Dogruladi
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 104/132 İlkİlk ... 45494102103104105106114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •