Onemli Gunler Banner
Sayfa 104/1004 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Viop LV

1. İŞ YATIRIM VİOB tarafında sıkıştı, vade değişimi öncesi ENDEKSİ en altlardan kapamak isteği kontratları kapatmak için.
    Ne kadar basabilirse basmaya çalışıyor.

8 Haftadır yukarı giden endeks geçen haftayı % 2.9 kayıpla tamamladı.

Endeksin buralarda kıvranmaları ELLİOTA göre 3. dalganın sonunda çok normal.
    Okuduğum yorumlarda xu100 haftalık yol haritası:
    Çok detay girilmemiş. Basit şekilde 9200 üstünü olumlu düşüneceksiniz. 9350/9400 1. direnç 9600/9750 2. direnç okuyacaksınız. 10000 psikolojik direnç çalışır.

Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    [Ben inanmam. Hayat değişkendir. Yeni birşey çıkar†bilimsel temelli olacak tabii ki†değişirim onu kabul ederim. Baştan dogmatik olarak kabulle başlanırsa oradan ürün çıkacağını kabul etmem. İkinci olarak bir sava cevap karalandığında onun doğru ve kabul edilebilir olduğunu işaret etmez. Adnancılar da kitap yazmıştı â€ËÅ“ki tam Evanjelist mükemmel tasarım zırvalığıfırâ€╠o da kabul görmemiştir. Saflar belli. Taraflardan birileri kabul edersin etmezsin deneyler, gözlemler, birikimlerle geçmiş bir külliyat oluşturmuş diğer kısımsa baştan evrim yoktur diyen bir kesim. Diğer kesim evrim vardır dese ben şüphe ile karşılarım çünkü dünyadaki en gereksiz meslek grubudur. Üçüncü olarak mükemmel tanımı neye göredir bu da sorgulanır. Mesela mükemmel elimiz şempanzelerden daha kötü kavrama ve güce sahiptir. Mesela gözlerimiz bir kartal gibi mükemmel değildir. Çevresel durumlar ve ihtiyaçlar evrimi oluşturur. Suyun durumundan dolayı hayat bu şekilde oluşmuştur, başka bir şekilde davransaydı hayat başka bir şekilde oluşurdu. Dördüncüsü bilimsel gelişmişlik denildiğinde bugünkü bilimin daha ötesi olmadığı düşünülmesi de absürttür. Bu demek değil ki canlı yapılabilir bilmem belki beşyüz sene sonra da yapılamaz. Ama yapılırsa demek ki evrim kanıtlandı derim. Yalandır o demem. Yırmi sene önce de çok gelişmiş bilimimiz vardı şimdi tırt geliyor.
    bizim cimaaat çok hojjjdir.. buraya geeeel.

mucizeler havada uçuyo..

https://www.youtube.com/watch?v=2SqsSPPUjW8

haberleri maberleri açtık..işte böyle yani

cübbelisi var bunun birde...

https://www.youtube.com/watch?v=JjnAXc7chRs

8 yıl önceki video. bugün alperi yolladık.. :D

nasa masa olum bak iyi dinlen.. aklızı başıza alın...

falaaan filen..

görmek istemeyen dünya düzdür diyecek naabsın.

görmek isteyene sağlı sollu allah affetsin.

bu zihniyet işte bu kadar bilime düşman... bilim için uzaya giden roketi sen neden düşürüyon mesela ?

diyip şu konuları kapatak.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

3. Müzik sihirli bir şey. Yasaklanması normal. Fareli köyün kavalcısı hikayesi var.

Kendim müziğin matematiği, tekniği ile bir türlü ilgilenemedim. İyi ki o yetenek yok böylece başkalarının yaptıklarını kolayca beğeniyorum. Geçen yıllarda bir müzik programı buldum oradan bir şeyler yaptım ve çok beğendim ve o işi bıraktım.

Güzel bir türkü buldum başka da versiyonu yok, fakat ilginç bir şekilde kendime saklama düşüncesi geldi, çok garip bir durum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,902
    Az ciddiyet, Çok geyik...

5. Bu dünyada düşünerek yaşanması gerçekten zor. Genelde hayatını etkileyen şeylerde bir kaç saniye bile düşünme süresi olmuyor.

Geçmişi düşünüyorum malesef kaderimi ciddi etkileyen iyi ve kötü bir çok olayda bu şekilde olmuş. Hayır ve şer Allah'dan dır felsefesi insanı ayakta tutuyor.

İletişimi yazılı yapınca daha iyi oluyor, yazdığını okuma ve gerekirse sonra açıklama yapabiliyorsun ama hayatın çok kısıtlı bir bölümü.

Vehbi Koıç mektuplarını ertesi gün gönderiyormuş, mutlaka birinden öğrenmiş ve tatbik etmiştir.

Bir de özellikle kadınların "bunu sonra konuşalım" klişesi var pek erkeklerde olmuyor. Hatta TV'de de oluyor sonra konuşacaklar diye programın sonuna kadar bekliyorum o konu konuşulmadan bitiyor. Erkekler olduğunda genelde bunu da koşacaktık diye biri hatırlatıyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. Dur bende bi konu açayım. Bı tartışmada ordan ciksin.��
    Gençler ikindiyi kıldınız mı? Kerahate birakmayin

7.  Alıntı Originally Posted by modetr Yazıyı Oku
    Dur bende bi konu açayım. Bı tartışmada ordan ciksin.��
    Gençler ikindiyi kıldınız mı? Kerahate birakmayin

bunun tartışılacak neyi var ki

NAMAZ yolda komaz..

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu dünyada düşünerek yaşanması gerçekten zor. Genelde hayatını etkileyen şeylerde bir kaç saniye bile düşünme süresi olmuyor.

Geçmişi düşünüyorum malesef iyi ve kötü bir çok olayda bu şekilde olmuş. Hayır ve şer Allah'dan dır felsefesi insanı ayakta tutuyor.

İletişimi yazılı yapınca daha iyi oluyor, yazdığını okuma ve gerekirse sonra açıklama yapabiliyorsun ama hayatın çok kısıtlı bir bölümü.

Vehbi Koıç mektuplarını ertesi gün gönderiyormuş, mutlaka birinden öğrenmiş ve tatbik etmiştir.

Bir de özellikle kadınların "bunu sonra konuşalım" klişesi var pek erkeklerde olmuyor. Hatta TV'de de oluyor sonra konuşacaklar diye programın sonuna kadar bekliyorum o konu konuşulmadan bitiyor. Erkekler olduğunda genelde bunu da koşacaktık diye biri hatırlatıyor.
    Düşünmüş adam bir sürü madde yazmış ama adamın genel fikri bu dünya da ıstrap vardır mutlu olamazsınız diyor.
    İnsan, sürekli gereksinim ihtiyacı olan bir varlıktır. Bu gereksinimlerini yoğun çabalar harcayarak bir şekilde gidermeye çalışır. Bunları giderdikten kısa bir süre sonra tekrar bir gereksinim zuhur eder. İnsan; bir ömür, bu gereksinimleri karşılamak için oradan oraya koşar durur. Fakat onları asla tam anlamıyla gideremez. Bir kısır döngü içinde yaşamanı sürdürmeye devam eder.’’
    Doğa şöyle konuşur: Birey bir hiçtir, hiçten de daha azdır. Her gün milyonlarcasını oyun ve eğlence için yok ediyorum; kaderlerini şansa, çocuklarımın içinde en havai ve serkeş olanına terk ediyorum, o da onlara zevk için taciz ve eziyet etmektedir. Üretici gücümden hiçbir kayba uğramaksızın onlardan her gün milyonlarcasını üretmekteyim; birbiri ardına duvara yansıttığı güneşin suretlerinin sayısıyla bir aynanın gücü ne kadar tükenirse benim gücüm de ancak o kadar tükenir.

Arthur Schopenhauer'a Göre Mutlu Olmanın Kuralları

Çağın insanının en büyük kaygısı, bir diğerinden üstün olma/gelme

Schopenhauer’a göre kıskançlık duyguların en korkuncudur. Bunu hissetmek sürekli bir tatminsizliğe sebep olur. “Hiçbir şey kıskançlık kadar uzlaşmasız ve acımasız değildir. Yine de kıskançlık uyandırmak için durmaksızın çaba harcarız.”

Acı da mutluluğun kaynağı olabilir
    "İnsan yapabileceklerini isteyerek yapmalı ve çekmesi gereken acıyı isteyerek çekmelidir."

Devamlı çalışmak ve üretmek
    "Faal olmak, bir şeyler yapmak, hatta bir şey öğrenmek bile insanın mutluluğu için gereklidir."

Kalabalıklar yalnızca anı kurtarır
    “Fakat hiçbir şey insanın dikkat çekmeyecek şekilde davranması ve başkalarıyla pek az, kendisiyle bol bol konuşması kadar fayda sağlamaz”

Öfke ve nefret hissiniz, dışarıya egonuzun çırpınışı olarak görünüyor
    "Öfke ya da nefreti kelimelerle ya da tavırlarla göstermek yararsızdır, tehlikelidir, akıllıca değildir, gülünçtür, bayağıdır."

Madde ile mana arasındaki çizgiye dikkat
    "İnsan istemeyi aklından geçirmediği malların yokluğunu kesinlikle hissetmez, bunlar olmaksızın da tümüyle memnundur; öte yandan yüz kat daha fazlasına sahip bir başkası, istediği şey onda olmadığı için kendini mutsuz hisseder. Herkes, ulaşabilmesi muhtemel şeylerin ufkuna sahiptir!"

Vazgeçmeyi bilmek
    “Dünya üzerindeki fiziki yolumuzun yüzey değil de her zaman sadece düz bir çizgi olmasından ötürü, Bir Şey’i tutup ona sahip olmak istediğimizde hayattaki sayısız başka şeyden feragat ederek bunların sağından solundan geçip gitmek zorunda kalırız.”

Tutkuların esiri olmak
    “Ölçüsüz sevinç de çok şiddetli acı da sadece aynı kişide bulunabilir.”

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 104/1004 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •