Sayfa 104/252 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1. Anlaşılmıştır sanırım....

Emeğinize, Bilginize sağlık... Teşekkür Ederim... Sn.uufuk...

Alıntı Originally Posted by Trade Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim hocam sorun alıntıladığım kısımdaymış elinize sağlık
    sorunun kaynağı matrikstedir. peak ve trough fonksiyonları yeni tanımlandı matrikse. peak fonksiyonu peak(Nth,DATA,%Min Chng) şeklinde 3 bileşenden oluşuyor. matrikste input olarak 1. bileşen tanımlanmış, yani kaçıncı tepe sorusunu değişken olarak atayabiliyorsunuz. 3. bileşende ise metastock taki gibi değişken yada input atanmasına izin vermiyor. 3. bileşen illa sabit sayı yada sabit sayılı değişken olacak mevcut haliyle.
    yani
    Factor:=Input("Factor",0.1,10,2);
    peak( factor, H,0.382);
    peak(1, H, factor)
    indicatörünün ilki çalışır ikincisi sıfır üretir. düzeltilebilir mi şeklinde mesaj attım matrikse bakalım dönecekler mi? saygılar

Alıntı Originally Posted by EWP Yazıyı Oku
    sorunun kaynağı matrikstedir. peak ve trough fonksiyonları yeni tanımlandı matrikse. peak fonksiyonu peak(Nth,DATA,%Min Chng) şeklinde 3 bileşenden oluşuyor. matrikste input olarak 1. bileşen tanımlanmış, yani kaçıncı tepe sorusunu değişken olarak atayabiliyorsunuz. 3. bileşende ise metastock taki gibi değişken yada input atanmasına izin vermiyor. 3. bileşen illa sabit sayı yada sabit sayılı değişken olacak mevcut haliyle.
    yani
    Factor:=Input("Factor",0.1,10,2);
    peak( factor, H,0.382);
    peak(1, H, factor)
    indicatörünün ilki çalışır ikincisi sıfır üretir. düzeltilebilir mi şeklinde mesaj attım matrikse bakalım dönecekler mi? saygılar
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

sn. uufuk
    matriks mail atmış aşağıda veriyorum aynen, sizin fürmülde değişkeni sabitlemişsiniz zaten, matriksde aynını önermiş

Şu aşamada;

perc:=0.05
    peak(1, h,perc)

Şeklinde sabit bir değişken tanımlarsanız sonuç alırsınız.

Input lu değişken tanımlarkan 0 vermesi durumunu yazılım bölümüne ilettik.

Bilgilerinize. İyi çalışmalar.

5.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Denemekden niçin çekiniyorsun....
    ***Aslında seans içinde fiyat 50 100 ya da 200 herhangi bir ortalamaya değdiğinde sistem bana haber versin istemiştim..

Peki bir diğer seçenek olarak expert advisor da yalnızca alarm bölümüne (diğer heryer boş) şöyle bir koşul yazsak ve grafiğe atasak sonuç alabilir miyiz?
    C=MOV(C,200,E) OR C=MOV(C,100,E) OR C=MOV(C,50,E) ***

En doğru yol bu değil belli ki fakat bu yöntem ile fiyat ortalamalardan herhangi birisine her değdiğinde sinyal alıyorum.:

Burada bazı sorularım olacak:
    - Ortalamaya her değdiğinde seri bir şekilde sinyal veriyor, sürekli sinyal almak yerine bir kez almak mümkün olur mu?
    - Anladığım kadarıyla her grafiğe bu expert advisor'ı yüklemeliyim ve grafiği açık tutmalıyım, grafik aşağıya ekran altına küçültüldüğünde de sinyal alınıyor mu? Expert advisor 'u tüm senetlere elle tek tek yüklemem mi gerekiyor, toplu halde favori hisseler gibi bir gruba uygulayamıyor muyum?

çok teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    ***Aslında seans içinde fiyat 50 100 ya da 200 herhangi bir ortalamaya değdiğinde sistem bana haber versin istemiştim..

C=MOV(C,200,E) OR C=MOV(C,100,E) OR C=MOV(C,50,E)

En doğru yol bu değil belli ki fakat bu yöntem ile fiyat ortalamalardan herhangi birisine her değdiğinde sinyal alıyorum.:

- Ortalamaya her değdiğinde seri bir şekilde sinyal veriyor, sürekli sinyal almak yerine bir kez almak mümkün olur mu?
    .
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

7.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Tamamdır! teşekkürler, bu arada sizin yaptığınız gibi indikatör olarak yazmak daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

Ek olarak merak eden arkadaşlar olursa grafiği aşağı küçülttüğümüzde de sistem sinyal veriyor

8. merhabalar,
    başta Sayın Uufuk abimiz olmak üzere, tüm arkadaşlardan ricam olsun:
    15 dakika grafikte, bir önceki günün en yüksek ve en düşüğünü multiframe olarak nasıl yazarız?
    (15dk grafik üzerine virgül ile günlük grafik açarak değil, multiframe yazmak mümkün mü?
    teşekkürler.

Sayfa 104/252 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •