Sayfa 1046/2156 İlkİlk ... 4654694699610361044104510461047104810561096114615462046 ... SonSon
Arama sonucu : 17247 madde; 8,361 - 8,368 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. Bireysel DTH çözülmesinin miktarına bağlı sistemin ne kadar etkili olup olmayacağı. 50 milyar dolar çözülse kabaca 10 milyar dolar eder brütten nete geçen. Büyük parayı ikna edebilecekler mi bakalım?

2.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bireysel DTH çözülmesinin miktarına bağlı sistemin ne kadar etkili olup olmayacağı. 50 milyar dolar çözülse kabaca 10 milyar dolar eder brütten nete geçen. Büyük parayı ikna edebilecekler mi bakalım?
    Açtığı short pozlar da karla kapanacak gibi duruyor kalan günlerde Türkiye usülü yeni bir sürpriz yaşamazsak.

Genel olarak durumları fena değil, biraz köpük oluştu aldılar gibi.

Gelecek faiz indirimlerinin sıklığı ve şiddetine göre, borsada yan kağıtlarda artışlar bekliyorum, dolar ve coin konusu kapanınca millet borsada x30 dışı şirketlere rağbet edebilir diye düşünüyorum. Konut fiyatları bir süre yatay gidebilir, sonra yine artabilir faiz indirimine göre.

Deniz43 hocamı borsa öngörüsü için tekrar tebrik ederim, ben zaten pozlarımı kapatmış idim (x30) ama kendisi tam zamanında yazdı bana göre.

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Açtığı short pozlar da karla kapanacak gibi duruyor kalan günlerde Türkiye usülü yeni bir sürpriz yaşamazsak.

Genel olarak durumları fena değil, biraz köpük oluştu aldılar gibi.

Gelecek faiz indirimlerinin sıklığı ve şiddetine göre, borsada yan kağıtlarda artışlar bekliyorum, dolar ve coin konusu kapanınca millet borsada x30 dışı şirketlere rağbet edebilir diye düşünüyorum. Konut fiyatları bir süre yatay gidebilir, sonra yine artabilir faiz indirimine göre.

Deniz43 hocamı borsa öngörüsü için tekrar tebrik ederim, ben zaten pozlarımı kapatmış idim (x30) ama kendisi tam zamanında yazdı bana göre.
    VİOP ta kar zarar yazması önemli değil hocam MB için. O iş çıktığında çözmüştük. Bankalar sattığı döviz kadar long, MB short açıyor. MB den dolar geldikçe sistem devam etti. Kur artarsa banka kur farkını MB den alıyor, kur düşerse sattığı doları MB den yine alttan alıyor zarar etmemiş oluyor.

Şu anda satışlar yine bankalar üzerinden geliyor. 2018 Ağustos sonrası olanın bir farklı versiyonunu izliyoruz, izleyeceğiz artık ne kadar başarılı olursa o kadar sürecek.

Faiz arttırıp ekonomiyi resesyona sokmak istemediler. Seçim zamanında olsa bile çok yaklaştı. Resesyonla seçime gidilmez. Eh zaten 2018 de yapılan da pek işe yaramadı sıcak para gelmedi aksine ucuz dövizi bulan çıktı. Şimdi de çıkıyor işte borsadan ucuz dövizi bulan borsa satıp gidiyor.

Ne diyelim İnşallah iyi olur ülke için millet için. Temenni. Şahsi fikrimi, teknik analizimi paylaşmak istemiyorum. Malum yüzler gülüyor gözler parlıyor olumlu hava hakim. Bizde ortak olalım bu havaya, halaya.

Sadece rakamsal olarak birşeyler karalayayım. 12 lira altı kapanışlar tehlikeyi kısa vade savuşturur. 11.14 mühim. 10-10.20 civarları dip oluşumu olası.

4. ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bireysel DTH çözülmesinin miktarına bağlı sistemin ne kadar etkili olup olmayacağı. 50 milyar dolar çözülse kabaca 10 milyar dolar eder brütten nete geçen. Büyük parayı ikna edebilecekler mi bakalım?
    Bu ürün dth’a kaçışı engellemek için yapılmış bir ürün şimdi kapsamı genişliyor. Açıkçası işe yarayacağına inanıyor olsam bu ürün yerine düz mevduatı tercih ederdim. Sonuçta proje başarılı olursa kur artış seviyesinin faizin altında kalması beklenir.
    Diğer yandan faiz düşürmek için hazineye bu riski yüklemeyi tercih etmezdim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Bu ürün dth’a kaçışı engellemek için yapılmış bir ürün şimdi kapsamı genişliyor. Açıkçası işe yarayacağına inanıyor olsam bu ürün yerine düz mevduatı tercih ederdim. Sonuçta proje başarılı olursa kur artış seviyesinin faizin altında kalması beklenir.
    Diğer yandan faiz düşürmek için hazineye bu riski yüklemeyi tercih etmezdim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kısa süreliğine bir rahatlama yaşansada vatandaş gerçeği görüp yine dolarese dönecektir zaten bunların yapmak istediği seçime kadar günü kurtarmak seçime yüksek dövizle girmemek amaçları.

6. Sayın Deniz Hocam

Benim sorum şu diyelim ben dün bankaya gittim kur garantili hesap açtım elimdeki Türk Lirası ile 1.327.000 TL olarak. Dünkü saat 11 merkez bankası alış kuru bu. Dün gece bişey oldu kur düşdü 12 liraya ben de sabah 9 da gittim bankaya benim hesabımı kapatın dedim ne yapacaklar saat 11 i bekle mi diyecekler yoksa 13,27 den 1.327.0000 Tl mi ödeyecekler. İkinci sorum şu diyelim saat 11 de 12 lira kurdan açtım 1.200.000 TL hesap akşam saat 16:30 da kur düştü 11 seviyesine ben gittim bankaya kapatın benim hesabımı dedim ne olacak 1.200.000 mi ödeyecekler yoksa yürü git ne kapatması mı diyecekler yoksa 1.100.000 TL mi ödeyecekler? Teşekkürler
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile daha önce yapılan açıklamalar arasında büyük farklar var.

1)Şu anda TL mevduat hesabında parası olanlar bu uygulamadan faydalanamıyor,-muhtemelen döviz tevdiat hesabından geçenler az olacağından- bu uygulamaya katılanların %99 şu anda TL hesabında olanların katılması bekleniyorken,bu kesimin katılım dışı tutulmasıyla, kapsadığı parasal tutar çok küçülecek.

2)Döviz hesabını TL'ye dönüştürenlerin dövizlerini merkez bankası alacak ,bankaya TL vererek dövizleri satın alan merkez bankasının döviz rezervleri artmış olacak.(Yani 1 defalık kur farkı ödemesine karşı ,bankalar ellerindeki döviz tevdiat hesapları sahiplerinin dövizlerini merkez bankasına verecek karşılığında TL ödenecek)

3)Bu uygulama parasını dövizden TL'ye dönüştürenler için "kur farkı ödemesl" 1 defaya mahsus,hesabın vade sonuna kadar geçerli(3 aylık ise 3 ay,12 aylık ise 12 ay),sonrasında hesap diğer TL hesaplar gibi muamele görecek ,bir kur farkı ödemesi olmayacak.

4)Şaşkınlık yaratan bir husus da bir defalık kur farkı ödemesini merkez bankası yapacak.(tebliğ ,yasalara aykırı)

5)Sonuç olarak resmi gazetede yayınlanan tebliğ ile ilk söylenenler arasında çok büyük fark var,döviz tevdiat hesabında olanlar için ise bir cazibesi yok,yüksek enflasyon ortamında ellerindeki döviz varlıkları çıkarmış oluyorlar,sonrasında tekrar dövize dönmek istediklerinde önlerine bir engel çıkartılıp çıkartılmayacağı da şu an için belirsiz.Ekonomi yönetimi için ise ,zaten döviz kurları düştüğü,istenilen sağlandığı için ,bundan sonra katılımın düşük olması artık pek önemli olmayabilir.
    deniz hocam anladığım şu 2 tebliğ var birisi hazinenin tebliği ve tl mevduatları kapsıyor bunların kur farkını hazine karşılayacak
    2. mb sının tebliği buda döviz hesaplarını kapsıyor burada oluşacak kur farkınıda merkez bankası aldığı dövizlerden karşılayacak
    vadeyi yenilediğinizde onlarda tl olacağından artık oradaki kur fakınıda hazine karşılayacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Avrupa doğalgaz fiyatlarındaki yükseliş hız kesmiyor
    Avrupa'da doğalgaz vadeli kontratları son 10 günün 8'ini yükselişle kapatırken doğalgaz fiyatları da megavatsaat başına 180 euroya tırmanarak rekor tazeledi.

https://www.bloomberght.com/avrupa-d...smiyor-2295039

Kalorifik değer olarak bakıldığında Deniz hocam'ın hesabına göre sıvı yakıt ucuz kalmıştı bir şekilde yakınsaması gerekiyor ama ne yönde? petrol fiyatı geriledi ama gaz petrol makası açılıyor mu acaba?

Sayfa 1046/2156 İlkİlk ... 4654694699610361044104510461047104810561096114615462046 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •