Sayfa 105/308 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 2460 madde; 833 - 840 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    bu saçma soruya verilen cevaplar gereksiz muhabbetler.

hakim ortaklar satarsa çağrı doğar.hakim ortak dediğimiz sirketin yuzde 75 ine sahip yani avm nin 75 ini almış olur yeni alici üstüne halka acik bir sirket elde etmis olur üstüne kurumak ve şeffaflık kazanır .
    yonetim kontrolü değişirse çağrı olur. çağrı olursa .satis fiyatı halka arz gibi iskontolu olmas değerlenmeye yakın satili r.
    adamlar enayi degil elindeki yönetmi verecek paylari mevcut piyasa değerinden versin.
    tamami 750 milyon değer üzeriden hakim ortak paylarini verse pay pasına 8.6 tl eder.
    hade pazarlik yaptı 7.5 a verdi al sana yuzde 65 getiri potansiyeli
    burda cağri doguracak bir satisin olacagini dusunmuyorum ama yari yariya (yani hakim ortaklar ile yari yariya) bir korfez fonu ile ortak olunabilecegi uzerine kurguluyorum durumu !

bekleyip gorecegiz tabi

# yatırım tavsiyesi değildir #

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    siz bu isi manav hesabi yaptiniz ???

manavdan 4 liraya kg alacagima

halden 3 liraya kasa/kg alirim hesabi gibi

sirket satislari ne zamandan beri boyle oluyor ??? o zaman salak brezilyalilar 3.5 liradan banviti almak varken gittiler 10 kusur liraya aldilar hemde toptan

Banvit le kıyaslama bir kaç sene zarar ettiğinden dolayıdır fiyatının 3.5 -4.00 lere olması ...Pagyo bu sene temettü 39 milyon değilde 30 milyon dağıtsın 2 sene 4 lü rakamları zor gürürüz.bu tip hisseler tamamiyle temettü ile orantılıdır ..bir sonraki sene hop diye geliri artmaz çünkü kira geliri... Banviti alan şirket banviti aldığında banvitin üretim maliyetleri otomatik yüzde 20-25 azaldı ihracatda artma oldu ve piyasada tavuk fiyatları yükseldi .. bunun gibi sebeplerden karlı duruma gecti şirket...

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    burda cağri doguracak bir satisin olacagini dusunmuyorum ama yari yariya (yani hakim ortaklar ile yari yariya) bir korfez fonu ile ortak olunabilecegi uzerine kurguluyorum durumu !

bekleyip gorecegiz tabi

ihtimal dahilinde yonetim esit kontrol bile olsa piyasa üzeri fiyattan satilir.
    çağrı olmayabilir ama borsa değerine olumlu katkı olur.

kesinlikle

ancak soyle bir risk oluşur yari yariyada , hisseler imtiyazsız ve halka acik kisimdan toplanılarak hakim olabilme durumu olabilir. 51 kafadar yatırımı ile bir fon veya yabancı başka bir ortak anlaşamaz , dostluk uzun sürmez.

ancak soyle bir risk oluşur yari yariyada , hisseler imtiyazsız ve halka acik kisimdan toplanılarak hakim olabilme durumu olabilir. 51 kafadar yatırımı ile bir fon veya yabancı başka bir ortak anlaşamaz , dostluk uzun sürmez.
    hic bir problem olmayacaktir. cunku stratejik yapilan ortakliklarda bu konu basta konusulup, imza ediliyor. daha sonraki suprizlere pek acik olmuyor

en temizi kontrolü ver azinlik kal

Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    hic bir problem olmayacaktir. cunku stratejik yapilan ortakliklarda bu konu basta konusulup, imza ediliyor. daha sonraki suprizlere pek acik olmuyor

turkcell gibi diyorsun yani kanlı bıçaklı

Sayfa 105/308 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •