Sayfa 105/344 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 2748 madde; 833 - 840 arası.

Konu: SELEC - Selçuk Ecza Deposu

1. Milyonlarca emekli ilaçlarını raporlu alıyor.Rapor sürelerinde otomatikman uzatildidolayisiyle ilaçlar alınıyor.orda bir kayıp yok.Gunluk hastane ihtiyaçları ertelendi ama onlarda bisekilde ilaç alıyor.Herseye rağmen birazciro kaybı olsada yakıt giderlerinin azalması avantaj.Diger birçok sektör kepenk indirdi.Onlar ne yapacak.Kasadaki nakit de değerlendirilmeli.Ama kağıt gitmek istemiyor bu bariz.gecen gün nasıl olduda aldılar.mallar duruyo ise yine gotureceklerdir.Kismet önce sağlık.

2. Borsanın en uygun kağıdı.Ne yazık ki virüs nedeniyle ço çok kötü günler yaşıyoruz.Gıda ,ilaç ve bir kaç sektör hariç.Selec'in bilançosunu günlerce inceledim.Daha sonra şirkete telefon açtım.Üst düzey yöneticilerle konuştum.Başka bir ilaç firmasın da üst düzey yönetici olan arkadaşımla da görüştüm.İnanın bütün veriler süper.İşler şahane.İnşallah virüs belası biter.Ama ,ne yazık ki virüs ilaç firmalarına yaradı...Buradaki yazıları okumaya çalıştım.Genelikle katıldım.Fakat petrol düşüsünden dolayı benzinden daha az maliyet yapıldığına inanıyorum ancak bilançoya önemli bir katkı sağlamadığını gördüm.Ayrıntılı bilançoyu incelemenizi tavsiye ederim.Bilanço da en büyük kazanç 12 aylıkta kasa da bulunan nakit 1 milyar liranın dolara çevrildiğini gördüm.O zaman dolar 5.95'di.Mart sonu ise 6.62 gibi hatırlıyorum.Yani buradan en az 150 milyon kambiyo kar'ı gelecek gibi.Bana göre üç aylık da 300 milyon kar gelir.Ama,en büyük kar 6 aylık da gelecek gibi görünüyor.Belki de 6 aylık da 12 aylık kar'ını yakalayabiliriz.Gerçekten böyle bir ortamda kar'ını artıran ender kağıtlardan birisi Selec olacak diye düşünüyorum.Bence önümüzdeki günlerde veya aylarda iki haneli fiyatları rahat görürüz.Tabi ki ,bu benim tahminin...

Nerdeyse 2 ay olacak selec ortakligim...selec resmen cakili kadro gibi prim yapmadi....rtabl 2 tl den 10 tl ye yukseldi...bu ise hala 7 tl lerde surunuyor....en azindan cift hane olmaliydi..sanirim surundurecek....spek ortami degerlendiremedi....

Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Borsanın en uygun kağıdı.Ne yazık ki virüs nedeniyle ço çok kötü günler yaşıyoruz.Gıda ,ilaç ve bir kaç sektör hariç.Selec'in bilançosunu günlerce inceledim.Daha sonra şirkete telefon açtım.Üst düzey yöneticilerle konuştum.Başka bir ilaç firmasın da üst düzey yönetici olan arkadaşımla da görüştüm.İnanın bütün veriler süper.İşler şahane.İnşallah virüs belası biter.Ama ,ne yazık ki virüs ilaç firmalarına yaradı...Buradaki yazıları okumaya çalıştım.Genelikle katıldım.Fakat petrol düşüsünden dolayı benzinden daha az maliyet yapıldığına inanıyorum ancak bilançoya önemli bir katkı sağlamadığını gördüm.Ayrıntılı bilançoyu incelemenizi tavsiye ederim.Bilanço da en büyük kazanç 12 aylıkta kasa da bulunan nakit 1 milyar liranın dolara çevrildiğini gördüm.O zaman dolar 5.95'di.Mart sonu ise 6.62 gibi hatırlıyorum.Yani buradan en az 150 milyon kambiyo kar'ı gelecek gibi.Bana göre üç aylık da 300 milyon kar gelir.Ama,en büyük kar 6 aylık da gelecek gibi görünüyor.Belki de 6 aylık da 12 aylık kar'ını yakalayabiliriz.Gerçekten böyle bir ortamda kar'ını artıran ender kağıtlardan birisi Selec olacak diye düşünüyorum.Bence önümüzdeki günlerde veya aylarda iki haneli fiyatları rahat görürüz.Tabi ki ,bu benim tahminin...
    Sayın ebcim,
    Firmamız mali yapısı, operasyonel optimizasyon, yüksek karlılık, tecrübeli ekip ve knowhow , minimum maliyet (yani faaliyet giderleri çerçevesinde ) ve çok tatmin edici karlılıkla çalışıyor yıllardır.
    Yüksek mali gücü sayesinde de mümkün olduğunca kredi kullanmaz ve yaptığı iş ve şirketin finansal stratejileri gereği döviz tutmaz ve pozisyon almaz. Parasını vadeli TL mevduatında tutar, çünkü aldığı ve sattığı ürünleri TL cinsinden yapar. Biriktirdiği paralarla da, depo kapasite ve altyapısı çok güçlü olduğu için ilaç veya tıbbi diğer ürün fiyatları ucuzken daha çok alıp, zam sonrası realize eder.
    Bunlar operasyonun ve sürdürülegelen genel stratejileridir.
    Siz, çok inceledim bilançoyu, 1 mlyr parasını dövize yatırmış ve buradan en az 150 kur geliri gelir deyince, şaşırarak tekrar ( aslında ezbere bildiğim) bilançoya baktım.
    Lütfen tekrar bakınız, 6 numaralı bilanço dipnotu, oluşan 1 mlyr civarı nakit her zamanki gibi TL vadeli mevduatta. Faiz oranı da var dipnotta. Bu sayfaları okuyanlar yanlış kanıya kapılmasın diye düzeltme gereği duydum. Yani döviz varlığı ve kur farkından 150 mln tl falan ek kar gelmeyecek.
    Diğer yandan, bu parayı ve gerekirse daha fazla kaynakla, ilaç fiyatları öncesi bolca stok yapıyorlar ocak ve şubat ayında. Buradan çok iyi stok karı yazıyorlar.
    Ben de ilk çeyrek bilançoyu başarılı bekleyenlerdenim ama, gelecek kar, finansal kaynaklı değil operasyonel kaynaklı yani esas faaliyet karı belirleyici olacak. Bu da bir şirket için en değerli şeylerden biri. Geçen yılın ilk çeyreği çok başarılıydı, bu yıl onun üzerine az biraz da çıksak harika olur bence.
    Bu yıl ilk çeyrek mali tabloları biraz geç açıklanabilir ama bu krizde zaten güçlü mali yapısıyla yine öne çıkacak şirketlerden olacağına inanıyorum.
    Fiyat hedefi vermek çok zor, bence bilanço sonrası, analistler pozitif ayrışacağına işaret edeceklerdir inşallah.
    Bol kazançlar diliyorum.

Bence şirketin, zam öncesi stoklarının ne kadarını ilk çeyrekte tükettiği sorusunun cevabı, ilk çeyrek sonuçlarına cevap ararken en önemli kriter. Aslında ciro rakamını doğru tahmin edebilsek (bilhassa mart ayı cirosu) karı rahatlıkla öngörebiliriz.
    Ben ilk çeyrekte 5,5 milyarın üzerinde bir ciro bekliyorum. Bu da iyi bir performans olacaktır.
    İlk çeyrek finansallar denetimden geçmeden gönderileceği için, bilanço gönderme tarihi 1 ay uzatılsa bile, ilk çeyrek geçici vergi beyannamesinin verileceği 15 mayıs civarı , UFRS finansallarını da gönderebilirler.
    Merakla bekliyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Borsanın en uygun kağıdı.Ne yazık ki virüs nedeniyle ço çok kötü günler yaşıyoruz.Gıda ,ilaç ve bir kaç sektör hariç.Selec'in bilançosunu günlerce inceledim.Daha sonra şirkete telefon açtım.Üst düzey yöneticilerle konuştum.Başka bir ilaç firmasın da üst düzey yönetici olan arkadaşımla da görüştüm.İnanın bütün veriler süper.İşler şahane.İnşallah virüs belası biter.Ama ,ne yazık ki virüs ilaç firmalarına yaradı...Buradaki yazıları okumaya çalıştım.Genelikle katıldım.Fakat petrol düşüsünden dolayı benzinden daha az maliyet yapıldığına inanıyorum ancak bilançoya önemli bir katkı sağlamadığını gördüm.Ayrıntılı bilançoyu incelemenizi tavsiye ederim.Bilanço da en büyük kazanç 12 aylıkta kasa da bulunan nakit 1 milyar liranın dolara çevrildiğini gördüm.O zaman dolar 5.95'di.Mart sonu ise 6.62 gibi hatırlıyorum.Yani buradan en az 150 milyon kambiyo kar'ı gelecek gibi.Bana göre üç aylık da 300 milyon kar gelir.Ama,en büyük kar 6 aylık da gelecek gibi görünüyor.Belki de 6 aylık da 12 aylık kar'ını yakalayabiliriz.Gerçekten böyle bir ortamda kar'ını artıran ender kağıtlardan birisi Selec olacak diye düşünüyorum.Bence önümüzdeki günlerde veya aylarda iki haneli fiyatları rahat görürüz.Tabi ki ,bu benim tahminin...
    yorumlar için tşk.ler. ancak sonrakı yorumcu arkadaşımız nakdin tl de değerlendiğini söyluyor...neticede nakit gücü var tl.de yada dövizde(ki döviz düşebilirde..çıkabilirde) yada ilaç alımlarında kullanılabilir..kendi hissesini alabilir...Para olsun kasada yeter..Kepenk açık çalışıyor...Kaç firma varki bu ortamda..ustelik hayırlısı ile virus bittiğinde ertelenen sağlık harcamaları ekstre ciro yaratır..tabii bence...

7. Citi çaktırmadan iyi mal topluyor

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by abcd Yazıyı Oku
    Sayın ebcim,
    Firmamız mali yapısı, operasyonel optimizasyon, yüksek karlılık, tecrübeli ekip ve knowhow , minimum maliyet (yani faaliyet giderleri çerçevesinde ) ve çok tatmin edici karlılıkla çalışıyor yıllardır.
    Yüksek mali gücü sayesinde de mümkün olduğunca kredi kullanmaz ve yaptığı iş ve şirketin finansal stratejileri gereği döviz tutmaz ve pozisyon almaz. Parasını vadeli TL mevduatında tutar, çünkü aldığı ve sattığı ürünleri TL cinsinden yapar. Biriktirdiği paralarla da, depo kapasite ve altyapısı çok güçlü olduğu için ilaç veya tıbbi diğer ürün fiyatları ucuzken daha çok alıp, zam sonrası realize eder.
    Bunlar operasyonun ve sürdürülegelen genel stratejileridir.
    Siz, çok inceledim bilançoyu, 1 mlyr parasını dövize yatırmış ve buradan en az 150 kur geliri gelir deyince, şaşırarak tekrar ( aslında ezbere bildiğim) bilançoya baktım.
    Lütfen tekrar bakınız, 6 numaralı bilanço dipnotu, oluşan 1 mlyr civarı nakit her zamanki gibi TL vadeli mevduatta. Faiz oranı da var dipnotta. Bu sayfaları okuyanlar yanlış kanıya kapılmasın diye düzeltme gereği duydum. Yani döviz varlığı ve kur farkından 150 mln tl falan ek kar gelmeyecek.
    Diğer yandan, bu parayı ve gerekirse daha fazla kaynakla, ilaç fiyatları öncesi bolca stok yapıyorlar ocak ve şubat ayında. Buradan çok iyi stok karı yazıyorlar.
    Ben de ilk çeyrek bilançoyu başarılı bekleyenlerdenim ama, gelecek kar, finansal kaynaklı değil operasyonel kaynaklı yani esas faaliyet karı belirleyici olacak. Bu da bir şirket için en değerli şeylerden biri. Geçen yılın ilk çeyreği çok başarılıydı, bu yıl onun üzerine az biraz da çıksak harika olur bence.
    Bu yıl ilk çeyrek mali tabloları biraz geç açıklanabilir ama bu krizde zaten güçlü mali yapısıyla yine öne çıkacak şirketlerden olacağına inanıyorum.
    Fiyat hedefi vermek çok zor, bence bilanço sonrası, analistler pozitif ayrışacağına işaret edeceklerdir inşallah.
    Bol kazançlar diliyorum.
    Sayın abcd,öncelikle yanıtınız ve uyarınız için teşekkür ederim.Ben daha önce sizin yazılarınızı okudum.Bu sayfanın en önemli ve doğru bilgi veren yatırımcılarından birisiniz.Tabi ki sizin uyarılarınız benim için,sayfadakiler için çok önemli.Her halde yaşlılıktan kaynaklanan okuduğunu anlamama durumuna geçmiş olabilirim.Sizden ricam,aşağı-yukarı 70 sayfayı bulan bilanço verisini bir kez daha inceleyebilir misiniz. Saygılarımla...

Sayfa 105/344 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •