Sayfa 106/269 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 2145 madde; 841 - 848 arası.

Konu: TRKCM - Trakya Cam

Ben kesinim o konuda. Kesinlikle satanlar ayrilma bedelinden yararlanamaz.
     Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Malesef ifadelerde hala netlik olmadığını düşünüyorum. Hatta 25 şubatta 3,7 olan kağıdın bu tarihten sonra soluksuz düşmesini de buna bağlıyorum. Ayrılma hakkını garantileyenler sattılar diye yorumluorum, diledikleri zaman geri alacaklar.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Bak gonderdigin madde de

yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

Diyor. Yani 25 subattan once aldiklarini 25 subattan sonra satarsan ayrilma hakkina ait haklarindan vazgecmis oluyorsun.

vazgeçmiş olmazsın kardeş

3. 25 akşamında 100 tane vardı farzet...40 sattın sonra 80 aldın...100 tane ile ayrılma hakkı elde edrsin
    25 akşamı 100 vardı..40 sattın gk a böyle gittin 60 adet le ayrılma hakkın var
    25 akşamı 100 vardı sonra aldın sattın gk a 125 le gittin 100 tanesiyle ayrılma hakkın var

4.  Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    25 akşamında 100 tane vardı farzet...40 sattın sonra 80 aldın...100 tane ile ayrılma hakkı elde edrsin
    25 akşamı 100 vardı sonra aldın sattın gk a 125 le gittin 100 tanesiyle ayrılma hakkın var
    Ben de cümlelerden öyle anladım. Rasyonellikten uzaklaştık malesef ve bugün sabah kademe gözetmeksizin sattım 5 şubattan beri tuttuğum tüm lotları. Tekrar aldığımda ayrılma hakkını kazanırım diye düşünüyorum. Eğer 25 şubat baz alınacaksa böyle olmalı

5. TRKCM - Trakya Cam

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    25 akşamında 100 tane vardı farzet...40 sattın sonra 80 aldın...100 tane ile ayrılma hakkı elde edrsin
    Öyle değilmiş işte sattıysan 25 sonrası hakkın gidiyormuş.
    Öyle düşünüyordum hakkın baki kalır ,kazanılmış hak olması lazım diye düşünüyordum ama değil gibi.
    Saçmalıkki ne saçmalık bu durum

iPad cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Bu kapsamda ayrılma hakkına konu edilebilecek pay tutarları, işlemin kamuya açıklandığı tarih itibarıyla sahip olunan paylardan, genel kurul tarihine kadar varsa yapılan satışların son giren ilk çıkar esasına göre ve gün sonu net bakiyeler üzerinden düşülmesi yoluyla belirlenir. Bir diğer deyişle, pay sahibinin işlemin kamuya açıklandığı tarihten sonra yaptığı yeni alımlar için ayrılma hakkı doğmayacak; yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."

Bak kardes yukardaki maddeyi iyi okuyalim. Bu maddenin son cumlesi icindeki,
    "yaptığı satışlar ise yapılan ek alımlardan olduğu sürece ayrılma hakkına konu payları etkilemeyecektir."
    Hukmunu mefhumu muhalifinden yorumlarsak,

"Yaptigi satislar ise yapilan ek alimlardan fazla veya yapilan ek alim olmayan eski alislar ise ayrilma hakkina konu paylari etkileyecektir"

Olarak yorumlanir hukuk dilinde.

Zaten etkilemeyecek olsa mevzuat son giren ilk cikar hukmune yer vermezdi. Bir sey alindiginda satilsa bile hep o hakka sahipmis anlami cikarsiyorsunuz.
     Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    vazgeçmiş olmazsın kardeş

7.  Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Öyle değilmiş işte sattıysan 25 sonrası hakkın gidiyormuş.
    Öyle düşünüyordum hakkın baki kalır ,kazanılmış hak olması lazım diye düşünüyordum ama değil gibi.

Bu sonuca hangi cümleden varıyoruz sn toibek?

Alıntı Originally Posted by toibek Yazıyı Oku
    Şuan neden yedirşyorlar mardinde bunca kaymağı,endeks nerden nereye geldi,
    Mardinde ciddi satışlar var ona rağamen sağtışların çoğunu 5 ve üzerinde karşıladılar ve hala o civarlarda karşılıyorlar,
    5 üzerinden diğerlerinden bu denli,malı alanlar salakmı peki,5 ve üzerinden malı alanlar birleşeme sonrası aşşa satmak içinmi alıyorlar bunca malı,
    5 üzerinde alanlar satanlarada kaymak yedirde derdindede şuan o gözüküyor,kendileri ne yeme derdinde ozaman birleşeme sonrası

siz çimento birleşmeleri için ne düşünüyorsunuz camlar için öncü olucak haliyle.
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

Sayfa 106/269 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •