Sayfa 107/996 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 849 - 856 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by paracantası Yazıyı Oku
    Engellendim
    Engellenmemisim

Alla alla admustafa abi Saol alinti yapamadım msj i engellendim sandım xd

2.  Alıntı Originally Posted by paracantası Yazıyı Oku
    Engellenmemisim

Alla alla admustafa abi Saol alinti yapamadım msj i engellendim sandım xd
    mesajını gördüğünde engelli haliyle bile yazabilmiş helal olsun dedim.

3.  Alıntı Originally Posted by paravarhuzurvar Yazıyı Oku
    üstadım dengesini nasıl anladınız ? belki tcd %70
    veya ben sormak isterim tcd oranınız bu dağılımda ne kadar ? yüzdelik söylebilirsiniz
    %85

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by MobilMedya Yazıyı Oku
    Bu tamamen şahsi kararım kayıp kazanç bu işte ayrılmaz ikili vermiş olduğum kararın terside olabilir. Çok belirsizlik var ortamda ama ben yine işin teknik kısmına göre hareket etmeye karar verdim. Yeni maceraya altta 117 seviyeleri üstte 122 seviyelerinde devam etmeyi düşünüyorum. (Gündemde olağanüstü bir durum oluşmazsa)
    Örnek olarak tcd şuan endeksin 124 bin olduğu zamana göre daha yukarıda bir fiyatta.Benzeri durumlardada bu tarz fiyat hareketlerini yaşadım.Barış pınarı harekatı abd iran olayı.Anlatmak istediğim bazı fonlar endeks ile tam korelasyon içinde değil.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. anlamış oldukki bist yatay ya da hafif eksi gitse dahi biz burdan ekmek yiyemeyiz

6.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    100K yazmışta nitelikli yatırımcı mevzusu var spk sanırım 1 milyon ve üstü varlıkları olanların serbest fon'a girebileceğini belirtmiş.
    yani 1 milyonla girmen / o kadarlık fon alman şart değilde , o kadar varlığın olması gerekli gibi bir şey yanlış anlamadıysam.

260K civarı falan bu tutarla girebileceğimi söyledi , ama tam kararımı vermedim daha fon'un performansından ziyade şeffaflık, anlık varlıkları takip edebilme ve takasbank vb.. durumları netleştirecem.

tabiki serbest fonlar diğer fonlardan çok daha riskli , ama konuştuğum kişi TCD 'den daha riskli değiliz falan dedi.
    bir hesap açayım önce sonra girermiyim bakıcam. birde o fon'un ay sonu değerleme fiyatına bakıcam son 15 gün borsa sendeledi bakalım o fon ne yapmış bu sürede.
    Sizi takipteyim,

7.  Alıntı Originally Posted by buskas Yazıyı Oku
    serbest fonları bankalar üzerinden diğer fonları aldığımız gibi alamıyoruz.
    hangi portföye bağlıysa fon o firma üzerinden almak gerekiyor sanırım, ben osmanlı portföy'e başvurdum , formlar falan geldide daha tam okuyup imzalayıp göndermedim.

anladığım kadarıyla süreç biraz şu şekilde işleyecek.
    osmanlı portföy nezdinde hesap açılacak
    nitelikli yatırımcı formu doldurulup gönderilecek (biraz varlık bildirimi ve risklerin farkındayım formu gibi, spk istiyor)
    saklama bankası (deniz bankası ile çalışıyorlarmış) sanırım oradanda hesap açılacak

1-2 gün içinde netleştirecem olayı.
    serbest fonlar hem çok riskli , hemde sürece tam hakim olmadığım için nasıl işliyor tam bilmiyorum , o yüzden önermiyorum şu an için açıkcası.

o fona girersem ayrıntılı olarak yazarım.

birde bist100 getiri kıstasına göre %20 komisyon olayı var.
    örneğin 100K ile girdiniz bulunduğunuz süre boyunca bist100 %10 yükseldi , fon ise %20 yükseldi.
    aradaki %10 'un , %20 'sini alıyorlar
    extra stopaj falan yok.
    Takipteyim, paylaşacağınız bilgileri bekliyorum. Peşin teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by md1 Yazıyı Oku
    Eğer Eurobond (döviz) fonunu döviz ile alırsanız, riskiniz fonun içeriğindeki eurobondların piyasadaki değeridir. Eğer 2018 deki gibi bir durum ile karşılaşılır, ülke cds'leri tavan yaparsa eurobond'un değeride düşüş gösterecek ve fonda eksi yazacaktır.
    ilgilendiğiniz fonun içerisindeki eurobondları öğrenip, sonra bu eurobondun tarihsel fiyat grafiğine bakıp kararınızı verebilirsiniz.
    Anlamak için basitleştirerek soruyorum;

1 yıl vadeli USD eurobond ve 1 yıl vadeli USD mevduat yaptım. Faiz oranları aynı. Vade sonunda bir fark oluşur mu getiriler arasında? (stopaj hariç)

Vade içindeki faiz dalgalanmalarını bertaraf ediyorum dikkatinizi çekerim.

Sayfa 107/996 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •