Sayfa 109/202 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon
Arama sonucu : 1610 madde; 865 - 872 arası.

Konu: PRKAB - Türk Prysmian Kablo

1.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    İki durum çok düşündürücü

1 Ciro ya oranla nasıl olurda net karlılık oranı bunkadar düşük olabiliyor. Sektör gerçekten bunkadar kötü mü? Ayn sektördeki diğer şirketlerin ciroya oranla net karlılıkları nedir?

2. Neden koskoca fabrikanın bütün maddi duran varlıklarının değeri 48 milyon olarak görünüyor? Gerçek değeri bu mu? Gerçek değeri bu değilse, yatırımcılar şirketin Maddi duran varlıklarının gerçek değeri veya şirketin gerçek özsermaye gücü hakkında doğru bilgilendşrilmemiş yatırımcılar yanıltılmış olunmuyor mu?
    ortaklar yaniltiliyor , bedelli de 2.39 dan hisse satıldı 1.55 e kadar düşürüldü , kar gizleniyor yönetim gideri adı altında cebe indra yapılıyor , sirketin mal varlığı güncel değerinin çok gerisinde belki 10 tl olması lazim ancak sorun sirketin sahibi sahtekar italyanlar sahtekar türklerle ortak bizi yoluyorlar gerçi boylelerine Turk dememek lazim bunların babaları belli değil haaa gelelim asıl konuya bu isi yapan spek burada dentici laz levo adıyla yazan şahıs başka adı da var mi bilmem ama geçen yıl körfez geçiş ihalesinde içerden bilgi aldım imzalar atıldı vb. deyip milleti bedelliye girmeye ikna görevi olmuştu sonra tozoldu kendisi denti denen şirketi de iç ettiği için kendi kendine bu ismi takmış imansız dir laz değil bence yozgatlı dir aksanları var bana spekle basedemen vb. konuşmuştu meğerse kendisiymiş bu arada diğer laz veya yozgatlilari tenzih ederim saygılar

2. Sipekk hadi 1.55 yap yetmez 1.42 yap dentici ben senin yerinde olsam 99 kuruş yapardım herkes malını satar sonra 15 liraya kakardim şirket yönetimiyle raki balık vb. dent ici ne dersin olmaz mi

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    ortaklar yaniltiliyor , bedelli de 2.39 dan hisse satıldı 1.55 e kadar düşürüldü , kar gizleniyor yönetim gideri adı altında cebe indra yapılıyor , sirketin mal varlığı güncel değerinin çok gerisinde belki 10 tl olması lazim ancak sorun sirketin sahibi sahtekar italyanlar sahtekar türklerle ortak bizi yoluyorlar gerçi boylelerine Turk dememek lazim bunların babaları belli değil haaa gelelim asıl konuya bu isi yapan spek burada dentici laz levo adıyla yazan şahıs başka adı da var mi bilmem ama geçen yıl körfez geçiş ihalesinde içerden bilgi aldım imzalar atıldı vb. deyip milleti bedelliye girmeye ikna görevi olmuştu sonra tozoldu kendisi denti denen şirketi de iç ettiği için kendi kendine bu ismi takmış imansız dir laz değil bence yozgatlı dir aksanları var bana spekle basedemen vb. konuşmuştu meğerse kendisiymiş bu arada diğer laz veya yozgatlilari tenzih ederim saygılar
    Şirketin F/K oranı 20 civarında. 10 TL hisse bedeli fk 100'ün üstüne çıkacak. 10 TL hisse değerine ulaşırken nasıl bir değerleme yöntemi uyguladınız?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bilmeden konuşma, ben spek mipek değilim, benide öptüler bu ve diğer hisselerde, yapacak bişi yok, şu an hangi hisse eder değerindeki, sadece sabır, dentlemek istiyorsan sabredeceksin, ama bende sabır yok....ytd....

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Şirketin F/K oranı 20 civarında. 10 TL hisse bedeli fk 100'ün üstüne çıkacak. 10 TL hisse değerine ulaşırken nasıl bir değerleme yöntemi uyguladınız?
    şöyle bakin kâr oranı binde 5 gibi sanki aracı kurum komisyonu , yönetim gideri 40 milyon tl gibiydi 2017 de siz de bir kontrol edin sadece bu sahte yönetim gideri ki koskoca holdinglerde bu nispette yok bunu alıp kar a eklerseniz kazanç 10 kat artar arsa sının ekipmanın değer düşüklüğünü saymiyorum ha bir de şirkete ödenen know how bedeli gibi para var 3 yıl sonra kalkacakmış güya hesap kabaca ama fazlası var azı yok

6.  Alıntı Originally Posted by Dentıcı_Laz_Levo Yazıyı Oku
    Bilmeden konuşma, ben spek mipek değilim, benide öptüler bu ve diğer hisselerde, yapacak bişi yok, şu an hangi hisse eder değerindeki, sadece sabır, dentlemek istiyorsan sabredeceksin, ama bende sabır yok....ytd....
    sen dedin mi içerde imzalar atılmış demedin mi dostum mipek demedim zaten spek dedim

7.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    İki durum çok düşündürücü

1 Ciro ya oranla nasıl olurda net karlılık oranı bunkadar düşük olabiliyor. Sektör gerçekten bunkadar kötü mü? Ayn sektördeki diğer şirketlerin ciroya oranla net karlılıkları nedir?

2. Neden koskoca fabrikanın bütün maddi duran varlıklarının değeri 48 milyon olarak görünüyor? Gerçek değeri bu mu? Gerçek değeri bu değilse, yatırımcılar şirketin Maddi duran varlıklarının gerçek değeri veya şirketin gerçek özsermaye gücü hakkında doğru bilgilendşrilmemiş yatırımcılar yanıltılmış olunmuyor mu?
    Bu şirketin hakim ortakları İspanyollar mu İtalyanlar mı? Kimin marifeti bu işler?

Aynı sektördekiler diğer şirketlerin cirolarına göre net karşılık oranına karşılaştırmadan net bir şey söylemek zor. Ama bir dış bakışla ciroya göre şirket en azından %10 bir net karlılık üretebilmeli diye düşünüyor insan.

Çünkü bir çok sektörde ciroya oranla %10 -20 arası bir net karşılık oluyor. Bu sektörde koşullar çok mu farklı, yoksa bu şirketin özelinde mi olay çok farklı..

8. Bizim sipek endexin gerisinde kaldı sayın sipek uyumayalım hahahaha

Sayfa 109/202 İlkİlk ... 95999107108109110111119159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •