Sayfa 109/973 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon
Arama sonucu : 7778 madde; 865 - 872 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    Geri sayfalarda paylaşmış mıydım unuttum, yeniden paylaşmakta yarar görüyorum. 2Ç/2017 için tahmin/beklentilerim :

Satışlar 295mn
    Brüt Kar 53,1mn
    Pazarlama -20mn
    Genel Yönetim Giderleri -10mn
    Finansal Giderler -2,5mn
    Net Kar 18,5mn

Yaklaşık 4 hafta sonra sonuçları göreceğiz...

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Suudi Arabistan ihracat payı 27,5%
    BAE ihracat payı 13,7%
    Katar ihracat payı 4,6%

Verdiğiniz rakamlara göre yeni payları (olası)
    17,6%
    10,96%
    6,86%

Toplamda ihracatta 10,38% azalma olabilir. İhracatın toplam içindeki payı 15,1% ise toplam azalma %1,57 olacak gibi duruyor.
    Sn Borsanier
    Size güvendiğim için rakamlarınızı check etmiyorum...
    Sizden ricam
    1)Haberden dış boykotun şiddeti artmakta olduğu izlenimi aldım.Peki kayıplar %50 ve %100 ü bulursa bunun parasal değeri ne olur?(Ltf kuru 3,60 alınız)
    2)İhracattaki kaybın ,iç piyasadaki fiyatlara etkisi ne olur?Önce siz değerlendirin sonra ben değerlendireyim...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    1-Direkt verileri paylaşmak daha doğru olacaktır.

http://imageturko.com/?di=14VA
    http://imageturko.com/?di=DM5H

İhracat yapılan ülkeler ağırlıklı Ortadoğu-Körfez ülkeleri ancak satışların tamamen durması bence imkansız. Suudi'lerin Türk'lerden ürün almaması demek ülkeyi protesto etmek demek olur ki siyaseti de gerer. Ancak satışların toplam 15,1%'lik kısmı ihracata gidiyor. 289mn TL çeyreklik satış hacmine göre %15=43,35mn TL eder. Bu rakamın içinde Rusya vs de var ki oraya ihracatımızın bu dönemde artmış olması lazım kaldırılan engellerden dolayı.

2-Dışarıda satamadığı malları elinde kalırsa brüt kar marjını kısıp ürünlerini daha rekabetçi fiyatla satmaya çalışacaktır. Bu da perakende fiyatlarını baskılayacak ve hatta düşürebilecektir.

Syg.

4.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    1-Direkt verileri paylaşmak daha doğru olacaktır.

http://imageturko.com/?di=14VA
    http://imageturko.com/?di=DM5H

İhracat yapılan ülkeler ağırlıklı Ortadoğu-Körfez ülkeleri ancak satışların tamamen durması bence imkansız. Suudi'lerin Türk'lerden ürün almaması demek ülkeyi protesto etmek demek olur ki siyaseti de gerer. Ancak satışların toplam 15,1%'lik kısmı ihracata gidiyor. 289mn TL çeyreklik satış hacmine göre %15=43,35mn TL eder. Bu rakamın içinde Rusya vs de var ki oraya ihracatımızın bu dönemde artmış olması lazım kaldırılan engellerden dolayı.

2-Dışarıda satamadığı malları elinde kalırsa brüt kar marjını kısıp ürünlerini daha rekabetçi fiyatla satmaya çalışacaktır. Bu da perakende fiyatlarını baskılayacak ve hatta düşürebilecektir.

Syg.
    Forumdaşlara tüm bilgi ve yorumlar sunulmuştur..
    İlave edeceğim bir husus yoktur

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,506
    Dün ve bugün tahtaya benim deyimimle ''Allah kahretsin satışları'' gelmeye devam ediyor. Şirket 1.5 yıl sonunda beni dahi olumsuz bir havaya sokmayı başardı, tebrikler Önemli görmediğim bir miktarı bu hissede tutmasam bu kadar dayanamazdım elbette. Ancak kararım verildi gibi, artık alış yok, satmak da yok, sadece verdiği temettüleri alırım cebime koyarım, onları da hisseye yatırmam. 1.5 yıllık sabrın sonucu 14,28 maliyetim var, pek bir kazanımım yok, en önemlisi tecrübelerim.

Yine de satmıyorsam derinlerde bir yerde umut var demektir

Syg.

Satma zaten 7 dolar olacak 2 yıldan beri elindeyse hele tamamen unut. 1000 tanede bende var 14,49 maliyetli. Satarsam elim kırılsın. Her 50 kuruşta 200 lot eklerim düşürürse. Yukarı çıkşlardada almıyacağım 14,500 tl en geç 2 yıl sonra olsa 7 dolar aldım temmetülerle yüzde 100 üzeri getiri. Kim verecek bana bu parayı.

Bende 1700 tane vardı kaldı 800 maliyet 15.60 peki maliyet çıkarmı tabi ki çıkacak 900 tane sattığım hisse ile 15 ten aselsana ek yapmıştı o aralar fiyatları aşağı yukarı aynıydı şimdi kalan 800 ü maliyet gelmeden vermem hatta fazlasını istiyorum, peki çıkacak mı hisse bana göre spek yatırımcıyı iyi bezdirdi dahada bezdirip topladıktan sonra yukarı çıkaracaktır, pinsu zarar açıklamasına rağmen iyi çıktı buna da sıra gelecektir ama önce bezdirecektir maalesef borsadan şirketler böyle para kazanıyor
    Yatırım tavsiyesi değildir

Hepsi ******** adi satılıkta ondan. Yatırım için düşünüyorsan sadece koç grubu şirketleri. Bu ülkede diğerlerinin alayı hırsız. Şansın varsa düşük fiyattan girmiş olursun ve milletin kazanacağı parayı 6 ayda kazanırsın buda anca borsayı uzun yıllar ve cok takip ederek fiyat ucuz yada pahalı kararına varabilirsin. Yosa aracı kurumundan düzenledikleri raporlara kadar hepsi satılıktır hırsızdır.

Sayfa 109/973 İlkİlk ... 95999107108109110111119159209609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •