Sayfa 11/45 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Deprem ve piyasalar

1.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Sayın Yönetim, sürekli buraya yazmayın şuraya yazın, konu dışına çıkmayın diyorsunuz belki siz de görevinizi yapıyorsunuz ama bizim sayfamız burası, burada arkadaşlarımız var, buradakileri tanıyoruz, bu sayfa herkes için normal bir forum sayfasından farklı, başka sayfada 3 tane yazım yoktur burda 1500 dür 10 bindir. Bu sayfa ile başka sayfaların farkı var, burada dostlar ile konuşuyoruz işte her konuyu.
    Dertleşiyoruz, paylaşıp üzülüyoruz. Buradaki arkadaşlarımızı merak ettik, bir şey mi oldu diye üzüldük ilk.

Bu durum birini yıllardır gittiği kahvesinden başka yere yollamaya çalışmak gibi bir şey oluyor.

Sizde karartma yapmayın, sansür uygulamayın bırakın konuşalım tartışalım.

Borsa açılsın onu da konuşuruz insanlar enkaz altında bu acılar varken şu an ona pek sıra gelmiyor.

Geçen hafta tam bugün bir kaç saat önce ilk buraya girip öğrendim ben haberi, ne bir gazete açtım ne başka bir şey buradan almıştım o kara haberi.MAALESEF.

Yani bu forum, başkaları için bilmiyorum ama tanıdığım dostlarımızın olmasından dolayı bura dışında bir yere yazmak istemeyeceğim kadar kıymetli…

2. Yönetim bir şeylere müdahale etmiş, deprem sayfası mı bura Ereğli mi? Onlar da hafızamızı silmeye çalışıyorlar sağolsunlar…

3. Sayın Yönetim, sürekli buraya yazmayın şuraya yazın, konu dışına çıkmayın diyorsunuz belki siz de görevinizi yapıyorsunuz ama bizim sayfamız burası, burada arkadaşlarımız var, buradakileri tanıyoruz, bu sayfa herkes için normal bir forum sayfasından farklı, başka sayfada 3 tane yazım yoktur burda 1500 dür 10 bindir. Bu sayfa ile başka sayfaların farkı var, burada dostlar ile konuşuyoruz işte her konuyu.
    Dertleşiyoruz, paylaşıp üzülüyoruz. Buradaki arkadaşlarımızı merak ettik, bir şey mi oldu diye üzüldük ilk.

Bu durum birini yıllardır gittiği kahvesinden başka yere yollamaya çalışmak gibi bir şey oluyor.

Sizde karartma yapmayın, sansür uygulamayın bırakın konuşalım tartışalım.

Borsa açılsın onu da konuşuruz insanlar enkaz altında bu acılar varken şu an ona pek sıra gelmiyor.

Geçen hafta tam bugün bir kaç saat önce ilk buraya girip öğrendim ben haberi, ne bir gazete açtım ne başka bir şey buradan almıştım o kara haberi.MAALESEF.

Yani bu forum, başkaları için bilmiyorum ama tanıdığım dostlarımızın olmasından dolayı bura dışında bir yere yazmak istemeyeceğim kadar kıymetli…

Sayfayı da yönlendirmişsiniz sanırım! Bura Ereğli sayfası değil. Şimdi iki sayfayı takip etmek zorunda kalınacak.

4. Günaydın herkese ve fedoramcaya. Bütün milletimizin başı sağolsun. Tarifi ve anlatılması imkansız, çok büyük bir felaket. Çocukluğumdan beri bildiğim şehrim yerle bir. Eskiden 'yerle bir' deyimi bir abartı gibi kullanılırdı ama inanın bu sefer öyle değil. Hatay'ın Antakya, Samandağ ve İskenderun ilçe merkezleri tamamen yerle bir. Ayakta görünen birkaç bina da artık oturulmaz. Nükleer bomba atsan bu kadar hasar verir miydin bilmiyorum.

6 şubat sabahı bebeğimizin süt ve bez ihtiyaçlarını karşılamak için uyanmıştık eşimle. Önce bir sarsıntı oldu. Yerimizden kıpırdamadık güçlü değil diye. Sonrasında öyle bir deprem başladı ki evi karton gibi sallıyordu ve durmuyordu. Deprem devam ederken bebeği kucaklayıp 2. Kattaki evden dışarı kaçmaya çalışmak gafletinde bulundum. Yürümek bile mümkün değildi. Sarsıntıların savurmasıyla bebeğimin kafasını duvara çarptım ve çocuk gibi hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Çok şükür şu an çocuk iyi.

İnsan kendisi için ne kadar çok travma yaşasa da çocuğu için yaşadığı travma daha büyük oluyor. Aynı gün şehir merkezinde yaşayan kuzenimin ailesiyle birlikte yaşadığı apartmanın yerle bir olduğunu öğrendim. Bu da aynı gün ikinci travmam oldu. Sonra kuzenimin kurtulduğunu ama eşi ve oğlunun vefat ettiğini bana söyleyip bunu kuzenime haber verme görevini bana verdiler. "Bana oğlumu getirin" diye bağıran kuzenimin önünde oturup hıçkıra hıçkıra ağladım, hiçbir şey söyleyemedim.

Biz buna ağlarken kuzenimin yanında kalan kardeşinin (diğer kuzenim) aynı enkazdan ölü çıkarıldığını öğrendik.

Hepsini enkazdan köyden şehre arabalarıyla giden akrabalarımız çıkardı. Bütün şehir yerle bir olmuş ve en az 24 saat hiçbir profesyonel müdahale olmamıştı. Bu 24 saat boyunca sürekli şiddetli artçı depremler ve şiddetli gökgürültülü yağmur vardı.

Satırları yazarken gözyaşlarımı tutamadığım için burada kesmek istiyorum. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Ülkemizde ve dünyada iyi yürekli ve merhametli insanlar çoklar. Sonradan köyümüze kadar gelen yardımlarla şu anda bir sebze serasında yaşamımızı sürdürüyoruz.

Herkese ve özellikle fedoramcaya çok teşekkür ederim. Şimdilik iyiyiz. Sağolun var olun.

5.  Alıntı Originally Posted by ulas Yazıyı Oku
    ALLAH rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır versin, mekanları cennet olsun ...
    Sağolun Ulaş Bey, Amin!

Alıntı Originally Posted by Sabolc Yazıyı Oku
    Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin.

Bölgede depremi yaşayan diğer arkadaşlara da geçmiş olsun, yakınlarından ölenlere Allah rahmet eylesin..
    Amin sn Sabolc. Amin..Evet burada depremi yaşayan arkadaşlarımız var çok şükür iyiler.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    fedoramca, başın sağ olsun, Allah rahmet eylesin
    Sağolun Esra Hanım, Amin.

6. Sevgili Dostum Para Baronu

Çok geçmiş olsun, ben de bu satırları gözlerim dolu dolu yazıyorum.

Senin ve ailenin iyi olmana sevindim akrabalarının ve şehrinin acısını yüreğimde hissettiğimden hiç bir kuşkun olmasın!
    ALLAH ölenlere rahmet eylesin, yakınlarına size sabır versin!

Çok üzgünüm, bir şey yazma sadece acil yapabileceğim bir şey varsa sana özelden tekrar yazacağım!

Çocuğunun tırnağa zarar gelsin istemem, onun acısını da hissettim, iyi olmasına çok çok sevindim!

Bizim o tarafta bir kaç arkadaşımız olmalı gitmişti o bölgeye, bir şey lazım değil dedin ama hangi şehirdeler bilmiyorum belki bir faydaları olur, özelden yazacağım.

Dualarımız sizlerle!

7. Deprem yardımları hemen bitmemeli, zaman içinde her gün her ay yapılabilmeli. Maaşını ikramiyesini alan olur, fitre zekat veren olur.

Depremde ahbab güzel yardım topladı. Güzel sonuçlar göreceğiz. Muhtemelen 4-5 bin konteyner ev veya daha büyüğünü göreceğiz.

Ancak devleti bir kenara atmayın, devlette sizin devletiniz, onu ötekileştirmek kimseye fayda sağlamaz. Bugün ali yönetir yarın Veli yönetir ama devletimizi sayıp sevmeye devam etmeliyiz.

Yardımların bir kısmı afad, bir kısmı ahbab şeklinde olabilir.

Afadın başında tecrübeli biri olsaydı, devlet bir çok yere kesinlikle aynı gün müdehale ederdi. Kocaeli körfezde 1999 yılında aynı gün müdehale edildiğini gördük ve yaşadık. Gecen 24 yılda afad 2 gün geçmeli bir kuruma dönüşmüş. Bunun nedeni ise afadı yönetenin bu anlamda bir eğitimi ve yeteceği olmamasıdır.
    Son düzenleme : CAKIR24; 12-02-2023 saat: 10:29.

8.  Alıntı Originally Posted by Para Baronu Yazıyı Oku
    Günaydın herkese ve fedoramcaya. Bütün milletimizin başı sağolsun. Tarifi ve anlatılması imkansız, çok büyük bir felaket. Çocukluğumdan beri bildiğim şehrim yerle bir. Eskiden 'yerle bir' deyimi bir abartı gibi kullanılırdı ama inanın bu sefer öyle değil. Hatay'ın Antakya, Samandağ ve İskenderun ilçe merkezleri tamamen yerle bir. Ayakta görünen birkaç bina da artık oturulmaz. Nükleer bomba atsan bu kadar hasar verir miydin bilmiyorum.

6 şubat sabahı bebeğimizin süt ve bez ihtiyaçlarını karşılamak için uyanmıştık eşimle. Önce bir sarsıntı oldu. Yerimizden kıpırdamadık güçlü değil diye. Sonrasında öyle bir deprem başladı ki evi karton gibi sallıyordu ve durmuyordu. Deprem devam ederken bebeği kucaklayıp 2. Kattaki evden dışarı kaçmaya çalışmak gafletinde bulundum. Yürümek bile mümkün değildi. Sarsıntıların savurmasıyla bebeğimin kafasını duvara çarptım ve çocuk gibi hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Çok şükür şu an çocuk iyi.

İnsan kendisi için ne kadar çok travma yaşasa da çocuğu için yaşadığı travma daha büyük oluyor. Aynı gün şehir merkezinde yaşayan kuzenimin ailesiyle birlikte yaşadığı apartmanın yerle bir olduğunu öğrendim. Bu da aynı gün ikinci travmam oldu. Sonra kuzenimin kurtulduğunu ama eşi ve oğlunun vefat ettiğini bana söyleyip bunu kuzenime haber verme görevini bana verdiler. "Bana oğlumu getirin" diye bağıran kuzenimin önünde oturup hıçkıra hıçkıra ağladım, hiçbir şey söyleyemedim.

Biz buna ağlarken kuzenimin yanında kalan kardeşinin (diğer kuzenim) aynı enkazdan ölü çıkarıldığını öğrendik.

Hepsini enkazdan köyden şehre arabalarıyla giden akrabalarımız çıkardı. Bütün şehir yerle bir olmuş ve en az 24 saat hiçbir profesyonel müdahale olmamıştı. Bu 24 saat boyunca sürekli şiddetli artçı depremler ve şiddetli gökgürültülü yağmur vardı.

Satırları yazarken gözyaşlarımı tutamadığım için burada kesmek istiyorum. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim. Ülkemizde ve dünyada iyi yürekli ve merhametli insanlar çoklar. Sonradan köyümüze kadar gelen yardımlarla şu anda bir sebze serasında yaşamımızı sürdürüyoruz.

Herkese ve özellikle fedoramcaya çok teşekkür ederim. Şimdilik iyiyiz. Sağolun var olun.
    Sevgili kardeşim okurken gözyaşlarımı tutamadım. Kayıpların için çok üzgünüm. Allah sana ve geride kalan herkese çok büyük sabır versin. Bu travmaları atlatmak hiç kolay değil biliyorum ama ayakta durup ailene sahip çıkmak zorundasın. Allah sana güç kuvvet versin inşallah.

Sevgiyle kal kardeşim.

Sayfa 11/45 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •