Sayfa 11/31 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
Arama sonucu : 244 madde; 81 - 88 arası.

Konu: MEGMT Mega Metal

1. Halka arz şirketler için her zaman bir milattır diyorduk..çünkü şirkete taze ve yüklü nakit girmektedir...şirket daha şeffaf hale gelmektedir..piyasada taninirligi yükseltir..şirketi finansal olarak rahatlatır ve olası yeni yatirimlara olanak sağlar ...yani büyümeyi destekler..
    Geçmişte Astor 12.5 lerden arz olduğunda ve hisse bir ayda 25 e gittiğinde bir çok kişi artık bu hisse pahalı oldu diyorlardi ve herhangi bir alımdan kaciniyordu..oysa aradan daha yeni bir yıl geçmişken Astor 150 yi gördü..tam 12 kat çıktı..bu gün belki de bir çok uzman Astor için 90 TL ucuz diyecek...

Demek istediğim arz ile birlikte şirketler her yönleri ile level atlıyorlar ve inanılmaz karliliklara ulaşabiliyorlar...

Mega metal de sektörü ile konjoktoru ile yeni arz olmuş bir şirket olduğu için level atlayabilir ki benim de beklentim bu yöndedir..zaten bu yüzden bu tercihi yaptım...bundan sonra gittikçe güzelleşen bilançoları görürsek şaşırtmayacağım..global konjoktoru de arkasına almaya başlayacak..ürettiği ürünlere talep patlayacaktir..buda ciro ve kara dogrudan yansiyacaktir..

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.youtube.com/watch?v=Dd_ZrBETe54&t=1799s

arkadaşlar bu videoyu tüm megmt yatırımcıları izlemeli...piyasanın saygı duyduğu IŞIK ÖKTE bey üç gün önce cuma günü yaptığı programda fedden sonra öne çıkacak sektörleri sayarken endüstriel bakıra dikkatleri çekmiş ve o sektörde bir şekilde pozisyon almak gerektiğini belirtmiştir....

bizim hisseyi almamızdan 4-5 gün sonra bu yorumu yapmış olması çok ilginç olmuş...demek ki az çok piyasayı okuyabiliyoruz...doğru sektör ve doğru hisselerde vede doğru zamanda bulunmak her zaman iyi kazançlar sağlamıştır..

bu hisseyi alırken ben de sık sık FED e değindiğim...global konjöktöre değindim....bakır fiyatlarına özelikle de megmt in üreteceği katma değeri yüksek vede günümüzün ürünlerde hayati öneme sahip olan süper ince bakır teli üretiyor olması çok güzel bir şeydir...bu ürün günümüzde giderek talebi artacak olan yenilenebilir enerjide , elektrikli otomobillerde, elektrikli şarj ünitelerinde ve her türlü beyaz eşya ve elektronik ürünlerde bolca kullanılacak olması çok değerli ki bizim de püf noktamız budur...ileride ekonomilerin rahatlığa gireceği bir zamanda bu ürüne olan talep çok artacaktır...buda ileride ciro ve karlılığa muazzam katkılar sağlayacaktır...
    Son düzenleme : keko; 25-03-2024 saat: 09:04.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    2023 yılında malumunuz olmak üzere ülkemizde ve dünyada bir rezesyon (ekonomik durgunluk) vardı...bu durgunluğa rağmen son çeyrekte 200 milyon tüm yılda ise 300 milyon kar yapabilmiştir...ekonomi uzmanları FED in artık faiz indirim politikasına döneceğini bunun anlamının da ekonomilerin canlanacağıdır diyorlar...özelikle avrupada bu yılın ikinci yarısından itibaren ekonomik canlanma bekleniyor...böyle bir durumda elektronik ürünlere talep artacaktır...zaten ekonomilerin barometresi bakır madenidir...bakıra olan talep yükseldiğinde ekonomiler canlanıyor anlamı çıkarılıyor...

mega metal sadece bakır tel üretmiyor...işin püf noktası kimsenin üretmediği ve özelikle de elektrikli araçlarda ,şarj ünitelerinde ,yenilenebilir enerji santrallerinde vede elektronik ürünlerde çok yoğun kullanılan süper ince bakır teli üretiyor olmasıdır....yani çağı yakalamak istiyorsak o çağa uygun ürün üreten şirketlere yatırım yapmak gerekiyor...bu ürünün de katma değeri yüksektir...işte bu yüzden bu şirketi kocaere benzetiyorum...

kocaer ve megmt ufukları geniş olan şirketlerdir...katma değeri yüksek ürünlere yönelmişler....enerjide özgür olma amaçları var...hatırlarsanız kocaerin de 2025 yılının ortasında enerjide özgür olacak...enerjide özgür olan bir şirketin rekabet şansı çok yükseliyor...piyasadaki yeri genişliyor..buda büyümeye direk yansıyor..ciro ve karlılık artıyor...

megmt tıpkı kocaer gibi sıradan ürünlerin üretimini azaltarak daha çok gelir getiren ürünlerin üretimine yöneliyor...buda onları ileride çok karlı kılacak...açılan ve rahatlayan global pazar ile birlikte giderek güçlenen bilançoları megmt de görürsek şaşırmamalıyız...çünkü yol o yol...adamlar ne gerekiyorsa yapmış....
    işte megmt almamın gerekçelerini anlattığım yorumlarımdan birisi...sanırım sayın ışık ökte dostumuz ile sektör konusunda aynı şeyleri görüyoruz...yalnız kendisi cuma günü yaptığı programda bu sektöre yönelik yatırım yapma kararı aldığını söylüyor...artık bu gün mü ?? yarın mı pozisyon alabilir bilemeyiz...umarım o değerli abimiz ile aynı hissede kesişiriz...tüm ortaklara başarılar diliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

megmt de kısacılar satıyor...uzuncular ise alıyorlar diye düşünüyorum...kısacılar ve zararı çok olanlar panik halindedirler..o yüzden de birazcık primde satıyorlar...ama onların satışını da inanan uzuncular karşılıyor diye düşünüyorum...emtiya hisseleri yeni yeni göze girmeye başladılar...megmt üretimi ile çok farklı ve özel yerde...kaliteli yatırımcılar gereğini yapacaklardır...

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    megmt de kısacılar satıyor...uzuncular ise alıyorlar diye düşünüyorum...kısacılar ve zararı çok olanlar panik halindedirler..o yüzden de birazcık primde satıyorlar...ama onların satışını da inanan uzuncular karşılıyor diye düşünüyorum...emtiya hisseleri yeni yeni göze girmeye başladılar...megmt üretimi ile çok farklı ve özel yerde...kaliteli yatırımcılar gereğini yapacaklardır...
    usta kanal üstbandından döndü bant aralığından ne zaman kurtulur da zincirini kırar acaba

Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    usta kanal üstbandından döndü bant aralığından ne zaman kurtulur da zincirini kırar acaba
    bilemiyorum buna piyasa karar verecek...satıcıların gardı iyicene düşmeli...temel olarak en uygun alım vakitleridir çünkü bakır fiyatları yeni yeni yükselişe geçiyor...piyasalar biraz daha canlanırsa artık bakır ile ilgili hisseleri diplerden yakalamak çok zor olacak...kademeli mal toplanması taraftarıyım...

bir diğer bakır üreticisi olan sarky a bakıyorum oda bu gün %4 e yakın primli...vakti geldiğinde emtiya hisseleri bir kaç kat çıkış yapacaklar...geçmişte ereğlinin 5 tl den bir yıl içinde tam olarak 35 yi gördüğünü hatırlıyorum....işte bu miktardaki çıkışlar da önümüzdeki süreçte görülmeye başlanacak...bu vakitler iyi yerden pozisyon alma vakitleridir...aylar çabuk geçer arkadaşlar...

yalnız sarkuysanın ges yatırımları var mı ?? varsa ?ne durumdadır veya katma değeri yüksek ürün üretiyor mu ? bilmiyorum...bu konularda sarkuysanın biraz zayıf kaldığını düşündüğüm için megmt de karar kıldım...sermayesi de düşük bence biraz da bakir bir hisse bir de teknik olarak 70 tl den düşmüş dolayısı ile uygun gördüğüm bir hisse....

8. +7den -5'e bu ne soyguncular

Sayfa 11/31 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •