Sayfa 110/926 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 7401 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Ben bu ay faiz artışı beklemiyorum...Bu kadar faizle bile piyasa dengesini bulmaya çalışıyor ise daha fazlası piyasayı yıkar...

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Ben bu ay faiz artışı beklemiyorum...Bu kadar faizle bile piyasa dengesini bulmaya çalışıyor ise daha fazlası piyasayı yıkar...
    Mantıklı.. Ben de endişeliyim.. Artış gelmeyebilir veya düşük bir artış olabilir..

3. 500 baz puan gelmez gibi görünüyor.
    Ama pas da geçemezler.
    250 makul

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    100-150 baz puan bekliyorum.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Benden de 150 olsun.. Bu 150 sözde bekle gör gibi bişi olacak arkadaşlar için..

Dışarıdan yeşil soğan ithal edilemeyince bence ben olsam bu ay pas geçer yeşil soğana biraz yol veririm...

Yabancı yeşil soğan fiyatına bakıyor , yeşil soğan fiyatına göre bence TR aşırı pahalı bir ülke, ayrıca MB na yeşil soğanı ihracatçılar sağladığına göre orada ki tıkanma olayları farklı boyuta taşır diye düşüncem var...

7. 500 baz puan artış yapmak zorundalar. İnsanlar bu mevduat faizleriyle usd ye geçme konusunda daha net olmaya başladı. Bankalar kredi kullandırımı yapmadıkları ve devlet otoritesinin kendilerine verdikleri TL mevduat bulundurma hedeflerine ulaştıkları için , 1 ay önceki mevduat toplama iştahına sahip değiller. Bu durum dolara geçişkenliği arttırıyor. Politika faizi artışıyla bankaların borçlanma maliyetleri arttırılarak mevduat toplamaya yönlendirilmesi gerek. Bu da 100-200 baz puan artışla olacak şey değil. Enaz 500 baz puan artış yapmaları gerek. Özellikle dolara yönelmenin arttığı bu kaotik konjenkturda ( savaş ) düşük faiz arttırımı büyük hata olur.

8. Buarada 32 günlük USD mevduat faizi için bankalar kaç faiz uyguluyorlar. Bilgi amaçlı paylaşım yapan olursa sevinirim,. Kabaca internetten araştırdım. Bazısı %1 verirken%4 veren de görüyorum. Nekadar doğru emin olamadım.

Sayfa 110/926 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •