Onemli Gunler Banner
Sayfa 1100/1252 İlkİlk ... 10060010001050109010981099110011011102111011501200 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 8,793 - 8,800 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Ben aciklayayim.367 gun vadeli hesap acarsaniz , diyelim %30 kopardiniz.vade sonunda net %33 faiz alirsiniz.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yani eskiye gore tabi..

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Ben aksini anlıyorum. Yoksa bu olayda 6 ay vadeli bağlamış nasıl stopaj avantajından yararlanacak. Bugün 6 ay bağladım. 31 Şubatta (bu dönemde 6 ay bağlayan olmadığı için tarihi 31 şubat yaptım ) stopajım ne olmalı?
    Vadeli hesabın açıldığı tarih baz alınmış, gerisi önemli değil

Edit: Hesabın açıldığı tarih demeyelim de vade başlangıcı diyelim daha doğru olur, temditlerin açılış tarihi eski olabilir

3. ING, "Mevduatlara ilişkin tedbirler yeterli olmaz"
    Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

4.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Ben aciklayayim.367 gun vadeli hesap acarsaniz , diyelim %30 kopardiniz.vade sonunda net %33 faiz alirsiniz.

1 yıldan uzun hesaplarda stopaj %0 ise brüt ve net aynı olması gerekmiyor mu?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5. Ha bu arada bankalara iş çıkabilir bu düzenleme için
    Stopajı hesap açıldığı anda hesabın üzerine tanımlayıp ordan okumuyorsa sıkıntı
    Yazılımsal değişiklik gerektirir
    Bu değişikliğe hızlı cevap veremeyen bankalar, sonradan farkı manuel iade eder

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Vadeli hesabın açıldığı tarih baz alınmış, gerisi önemli değil
    Yani devlet bu 3 ay içinde TL mevduatı uzun bağlamaya teşvik etmeye çalışıyor. Güven ortamı olsaydı olumlu bir adımdı. Şu an için yetersiz. Hele ki buna güvenip yeterli bir faiz artışından imtina edilirse ciddi sıkıntı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Reis başkan canlı yayında
    Balıkesir de askeri okul mezuniyet töreninde doların durumundan bahsediyor,
    Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin

fakrü zaruret bu olsa gerek
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yani devlet bu 3 ay içinde TL mevduatı uzun bağlamaya teşvik etmeye çalışıyor. Güven ortamı olsaydı olumlu bir adımdı. Şu an için yetersiz. Hele ki buna güvenip yeterli bir faiz artışından imtina edilirse ciddi sıkıntı.
    Faizi arttırmama ihtimali yok bence
    İllaki arttıracak ama önemli olan ne kadar olacağı
    Dişe dokunur birşey gelmezse dediğiniz gibi sıkıntı büyük olur
    Dolar'a 10 kuruş etki etmiş gibi bu değişiklik şimdilik(akşama kadar onu da kapatacak gibi ya neyse)

Sayfa 1100/1252 İlkİlk ... 10060010001050109010981099110011011102111011501200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •