Sayfa 1107/1230 İlkİlk ... 10760710071057109711051106110711081109111711571207 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,849 - 8,856 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,665
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Dusuk faiz yüksek kur ile devlet maaşları düşüp yaratılacak ihracat potansiyeli ile hem işsizlik çözülebilir hem de ozelde daha rekabetçi maaşların önü açılabilir. Acikcasi tek çıkış da bu. Yaparlar mı derseniz, pek zannetmiyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kur zaten aşırı yüksek. şu an faizi indirip yüksek kura razı gelsek de ihracatımızın turizmimizin patlayacağını düşünmüyorum. kurun ne kadar rekabetçi olduğunu yurtdışına baktığımızda görebiliriz. kur zaten hali hazırda o kadar yüksekki tüm varlıklarımız çöpe dönmüş durumda. Kchol+Sahol'un toplamını 7 milyar dolar getiren alıyor. sorunun çözümü fakirleştirmekte değil, sorunun çözümü hırsızın elini kesmekte.

birileri sarayda oturup maybachlarla yüzlerce konvoyuyla geziyor, garanti geçişlerle tamamen legal bir soygun düzeni kuruyorsa hırsız içerdedir, kilit tutmaz.

sorun şu ki iç piyasa da dış piyasa da artık bunları istemiyor. karın ağrısı bu. dolar/tl'yi 20 yap yine geç likiditeyi yükseltiriz bir şey olmaz yani.

2. Turkiye de para sorunu yoktur harcama ve seffaflik sorunu vardir.
    Ve her zaman vardi son 10 yilda daha da arttı.
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

3. Mesela vw fabrikası kurulmuş olsa yan sanayisi istihdamı bilmemnesi derken çok ciddi kaldıraç olacaktı, ama çok da avantajlı oldugu halde adam gelmiyor ne yapacaksın... soylediginize güzel bir örnek...
     Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    kur zaten aşırı yüksek. şu an faizi indirip yüksek kura razı gelsek de ihracatımızın turizmimizin patlayacağını düşünmüyorum. kurun ne kadar rekabetçi olduğunu yurtdışına baktığımızda görebiliriz. kur zaten hali hazırda o kadar yüksekki tüm varlıklarımız çöpe dönmüş durumda. Kchol+Sahol'un toplamını 7 milyar dolar getiren alıyor. sorunun çözümü fakirleştirmekte değil, sorunun çözümü hırsızın elini kesmekte.

birileri sarayda oturup maybachlarla yüzlerce konvoyuyla geziyor, garanti geçişlerle tamamen legal bir soygun düzeni kuruyorsa hırsız içerdedir, kilit tutmaz.

sorun şu ki iç piyasa da dış piyasa da artık bunları istemiyor. karın ağrısı bu. dolar/tl'yi 20 yap yine geç likiditeyi yükseltiriz bir şey olmaz yani.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yaşam üstadı ömer hayyam söze girse burada, katılır söylenene, kadehini kaldırır ve der ki;

"ben olmayınca bu güller, bu serviler yok.
    kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok.
    sabahlar, akşamlar, sevinçler tasalar yok.
    ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok."

üstad hayatta olsa hapiste olacağından muhtemelen başka konulara değinirdi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Mesela vw fabrikası kurulmuş olsa yan sanayisi istihdamı bilmemnesi derken çok ciddi kaldıraç olacaktı, ama çok da avantajlı oldugu halde adam gelmiyor ne yapacaksın... soylediginize güzel bir örnek...

Çok güzel bir nokta aslında bizim başkalarının ekosisteminin parçası olmamızdansa kendi ekosistemimizi kurmamız gerekiyor. Tabi sözle olacak şeyler değil bunlar. Ama imkansızda değil. Yapılabilir.

şu anda ülkenin öncelikle ihtiyacı olan şey ilham. Sadece çalışılarak başarılığı olunabileceği, bunu başaranların olduğunu göstermek gerekiyor. Yani sanayi sitesinde üretilen yarım yamalak projeler yerine gerçek başarı hikayeleri anlatmak göstermek gerekiyor (teknoloji şirketleri vs ).

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,352
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Çok güzel bir nokta aslında bizim başkalarının ekosisteminin parçası olmamızdansa kendi ekosistemimizi kurmamız gerekiyor. Tabi sözle olacak şeyler değil bunlar. Ama imkansızda değil. Yapılabilir.

şu anda ülkenin öncelikle ihtiyacı olan şey ilham. Sadece çalışılarak başarılığı olunabileceği, bunu başaranların olduğunu göstermek gerekiyor. Yani sanayi sitesinde üretilen yarım yamalak projeler yerine gerçek başarı hikayeleri anlatmak göstermek gerekiyor (teknoloji şirketleri vs ).

Ama, ozellikle son yillarda gorduk ki bir cok defa, hic bir basari cezasiz kalmaz..

Bu nedenle kimse is yapmaz, sadece yapar gorunur..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ama, ozellikle son yillarda gorduk ki bir cok defa, hic bir basari cezasiz kalmaz..

Bu nedenle kimse is yapmaz, sadece yapar gorunur..

Syg,
    Çok haklısınız. İşte bu nedenle en ucuz ve en etkili ve en zor çözüm bu. Sadece zihinleri değiştirmek gerekiyor.

O egeli ben değilim

maç oynanırken sürekli kurallar değiştiği için buraya doğrudan yatırım gelmesi şuan için imkansız.Karşılık oranları, vergi oranları vs herşey sürekli değişiyor. Böyle bir güvensiz ortam yatırımcıyı ürkütür.
    Sıcak para derseniz o da swap vb uygulamalar nedeniyle ürkmüş durumda. Girse de çıkamayacağı piyasaya para sokmak istemiyorlar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 1107/1230 İlkİlk ... 10760710071057109711051106110711081109111711571207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •