Sayfa 111/1003 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    O yıllarda anlamıyor, kurcalamıyor, maaş hesabı ile mt'lerin önerdiklerini alıyordum. koca 10 yılda , iyi fonlarda olsaydım birikimimin tam 3 misli daha fazla oalcağını çok geç farkettim. Evet dandik büyük özel banka fonlarıydı. hepsi aynı sanıyordum.

bir fonu vardı mesela büyük bankanın bir yıl önce %120 getirmiş diye aldırmıştı mt. 4 yılda toplam 2 getirdi yazıyla yüzde iki. endeks fonu nedir falan bilmiyordum

her fonun, her şirketin sırası gelecek, sabır falan, herkesin kendi fikri, elbette saygı duyarım ama bence yanlış söylemler. keşke sırayla olsaydı bu işler.

tonla şirket battı bu ülkede, kapandı gitti tahtaları sırası gelmeden. sabır iyidir. ama doğru yerde konumlanmışsanız iyidir.
    onlarca fon var tefasta on yıllardır sırasını bekleyen. hiç de gelmeyecek onlara sıra. ayrıca zaman da nakittir.
    Sabir iyi degil ya warren amca bile bazen pozisyon azaltip arttirabiliyor...döngüleri iyi anlamak lazim....
    Ky icin de dongu anlamak zor sahsen benim icin....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    emiri nasıl gönderdiniz ? bir kaç seçenek varmış karışıık geldi bana ilk okuyunca... ikinci kez okumadım.
    Örnek 8tl ye 1000 lot 8.20 ye 1000 lot gibi.

Talep toplama tek fiyattan değil fiyat aralığından olacak min 8TL maks 9 TL arasından kalmak kaydıyla 20 (yirmi) kuruş fiyat adımlarında olmak üzere 5 (beş) farklı fiyat seviyesinden farklı miktardaki taleplerini iletecektir.

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Örnek 8tl ye 1000 lot 8.20 ye 1000 lot gibi.

Talep toplama tek fiyattan değil fiyat aralığından olacak min 8TL maks 9 TL arasından kalmak kaydıyla 20 (yirmi) kuruş fiyat adımlarında olmak üzere 5 (beş) farklı fiyat seviyesinden farklı miktardaki taleplerini iletecektir.
    o zaman mesela diyelim ki 400 lot 8.20 yazdım , 400 lot 8.40 8.60 ...... hep 400 er lot 9 dahil yazdım... talepler sonuçlanınca fiyat diyelim ki 8 tl tespit eylenirse o halde , bütün emirlerim 8 den deyü mu hesabıma geçer...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

4.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    SPK'ya fonların virmanı hakkında soru sormuştum cevabı gelmiş. Ben anlamadım mümkün mü değil mi şimdi. İlk paragraf zorunlu haller dışında mümkün değil diyor. İkinci paragraf açık kapı bırakıyor gibi.
    Saygıdeğer üstadlar SPK'nın verdiği cevaptan ne anlamalıyız özellikle ikinci paragraf.

Sayın XXXXX XXXX
    İlgi: XX Tarihli Başvurunuz

XX tarihli e-postanızda yatırım fonu paylarının virmanının mümkün olup olmadığı hakkında bilgi talep edilmiştir.

Kurulumuz Karar Organı’nın 17.07.2014 tarih ve 22/728 sayılı toplantısında; diğer hususların yanı sıra, sadece veraset intikali, iflas vb. zorunlu haller ile yasal yükümlülüklerle sınırlı olmak üzere ve virman dolayısıyla ortaya çıkacak stopaj vb. yükümlülüklere ilişkin sorumluluğun ilgili fon dağıtım kuruluşunda olması şartıyla, Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nda (TEFAS) işlem gören fonların katılma paylarının virmanına izin verilmesine karar verilmiş olup, bunun dışında fonlarda virman mümkün bulunmamaktadır.

Diğer taraftan, Kurulumuz Karar Organı’nın 30.11.2016 tarih ve 33/1189 sayılı toplantısında; diğer hususların yanı sıra, fon katılma payı alım işlemini gerçekleştiren fon dağıtım kuruluşu ile katılma paylarının virmanının yapıldığı genel saklama hizmeti veren fon dağıtım kuruluşu arasında yapılacak bir anlaşma ile fon katılma payı alım işlemini gerçekleştiren fon dağıtım kuruluşu ile genel saklama hizmetini veren fon dağıtım kuruluşu arasında virmanın yapıldığı günden fon katılma paylarının yatırımcı tarafından elden çıkarıldığı döneme kadar fon dağıtım komisyonuna ilişkin taraflar arasında paylaşım oranlarının belirlenmesi ve virman dolayısıyla ortaya çıkabilecek yükümlülüklere ilişkin sorumluluğun ilgili fon dağıtım kuruluşunda olması koşullarıyla TEFAS’ta işlem gören fon katılma paylarının yatırımcının işlem yaptığı fon dağıtım kuruluşu nezdindeki hesabından genel saklama hizmeti aldığı kuruluş nezdindeki hesabına virmanına izin verilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.

5.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sabir iyi degil ya warren amca bile bazen pozisyon azaltip arttirabiliyor...döngüleri iyi anlamak lazim....
    Ky icin de dongu anlamak zor sahsen benim icin....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    döngüyü anlamak zor , çünkü döngü dediğimiz şey determinist değil... bundan sıyrışmanın pragmatik yolu kendi portföy yönetişiminizi döngüsel yapmakta... yani bırak piyasanın döngüsünü , ondan sıyır kendini... kendin bir felsefe oluştur onun izinde esnek bir şekilde döngülen... dolarda yükseliş kaçınılmaz torpiğinde bununla ilgili eski yazılarım var oradan çıkarım yapabilirsiniz belki detaylı...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

6.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Saygıdeğer üstadlar SPK'nın verdiği cevaptan ne anlamalıyız özellikle ikinci paragraf.

Sayın XXXXX XXXX
    İlgi: XX Tarihli Başvurunuz

XX tarihli e-postanızda yatırım fonu paylarının virmanının mümkün olup olmadığı hakkında bilgi talep edilmiştir.

Kurulumuz Karar Organı’nın 17.07.2014 tarih ve 22/728 sayılı toplantısında; diğer hususların yanı sıra, sadece veraset intikali, iflas vb. zorunlu haller ile yasal yükümlülüklerle sınırlı olmak üzere ve virman dolayısıyla ortaya çıkacak stopaj vb. yükümlülüklere ilişkin sorumluluğun ilgili fon dağıtım kuruluşunda olması şartıyla, Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu’nda (TEFAS) işlem gören fonların katılma paylarının virmanına izin verilmesine karar verilmiş olup, bunun dışında fonlarda virman mümkün bulunmamaktadır.

Diğer taraftan, Kurulumuz Karar Organı’nın 30.11.2016 tarih ve 33/1189 sayılı toplantısında; diğer hususların yanı sıra, fon katılma payı alım işlemini gerçekleştiren fon dağıtım kuruluşu ile katılma paylarının virmanının yapıldığı genel saklama hizmeti veren fon dağıtım kuruluşu arasında yapılacak bir anlaşma ile fon katılma payı alım işlemini gerçekleştiren fon dağıtım kuruluşu ile genel saklama hizmetini veren fon dağıtım kuruluşu arasında virmanın yapıldığı günden fon katılma paylarının yatırımcı tarafından elden çıkarıldığı döneme kadar fon dağıtım komisyonuna ilişkin taraflar arasında paylaşım oranlarının belirlenmesi ve virman dolayısıyla ortaya çıkabilecek yükümlülüklere ilişkin sorumluluğun ilgili fon dağıtım kuruluşunda olması koşullarıyla TEFAS’ta işlem gören fon katılma paylarının yatırımcının işlem yaptığı fon dağıtım kuruluşu nezdindeki hesabından genel saklama hizmeti aldığı kuruluş nezdindeki hesabına virmanına izin verilmesine karar verilmiştir.

Bilgilerinize sunulur.
    Hocam ben açıkçası defalarca okudum anlamadım virman olabiliyor ama olmasa iyi olur. olursa da olmazdan beter olur gibi birşeyler diyor
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Hocam ben açıkçası defalarca okudum anlamadım virman olabiliyor ama olmasa iyi olur. olursa da olmazdan beter olur gibi birşeyler diyor
    Bende mi sorun acaba dedim kendime. Okudum okudum okudum anlayamadım Sn hellistheothers.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

8.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Bende mi sorun acaba dedim kendime. Okudum okudum okudum anlayamadım Sn hellistheothers.
    Yani izin verilmiştir, ama kurumun insafına bıraktık, yapabiliyorsa yapsın ama yapmak zorunda değil gibi bir şey cıkardım aslında Sn. Lemon
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 111/1003 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •