Sayfa 111/1011 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8088 madde; 881 - 888 arası.

Konu: ViOP XLIX

1.  Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Diyemezz... Suçluluğu sadece mahkemede yargılandıktan sonra mahkeme karar verir, yargısız infaz avukatın işi değildir...
    Eksik ifade ettim. Bir avukat vicdanen kanaat getirirse bir davayı reddedebilir. Yoksa suç varsa mahkeme kararına kadar kimse için bu sıfat kullanılamaz tabi..

2. Hatta baronun atadığı avukatin bile çekilme haklı vardı. Eskiden öyleydi. Değişti mi?

3.  Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Hatta baronun atadığı avukatin bile çekilme haklı vardı. Eskiden öyleydi. Değişti mi?
    Tabi direk reddedebiliyorsunuz veya kabul etmenize ragmen cekilebiliyorsunuz. Yaşandı bu da. Özgecan aslan cinayetinde hatırlıyorum. Hatta haberini de buldum, https://www.odatv4.com/guncel/ozgeca...02151200-71658

Bilgin yok fikrin var deyince söyle desem söyleyemezsin diyor. Neyse uzatmayayim.

Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Hukuk konusunda son 1 haftada 2 oldu. Biri cb adaylığı, diğeri de şimdi ki "avukat savunmuyorum diyemeeeeeeez" şeklinde tezahür eden bilgisiz fikrin.

Yalakalık konusunda haklısın, ülkenin bitmeyen sorunlarından ve vatandaşına ihanet eden partileri/kişileri desteklemesine yol açan ikiyüzlülüğe sebep davranışın kaynağıdır bu ülkede.
    Avukat savunmuyorum diyemez demedim, okuduğunu anlamayı dahi beceremiyorsun... Avukat bu adam suçlu ben bunu savunmuyorum diyemez dedim, yani suçlu diye yargısız infaz yapamaz... Google a gir cahil kardeş ve Masumiyet Karinesi yaz... İnternetten de olsa okuyun arada sırada...

Alıntı Originally Posted by BaşKara Yazıyı Oku
    Hatta baronun atadığı avukatin bile çekilme haklı vardı. Eskiden öyleydi. Değişti mi?
    Çekilir tabi... Ben etikten bahsediyorum... Özel hastanelerde de doktorlarda istediğini muayene eder istemediğini etmez...

6.  Alıntı Originally Posted by Ohac Yazıyı Oku
    Bir doktor, bu adam Adolf Hitler ben tedavi etmiyorum diyemez... Bir avukat da bu adam suçlu ben savunmam bunu diyemez çünkü avukatın yemini mahkeme karar verene kadar herkesin suçsuz olduğu kaidesi üzerine kuruludur... Ama beyinsizler anlamıyor bu basit denklemleri bile...
    Kardeş ısrar etme istersen. Avukatın yemini filan da demişsin var bir tane tek cümlelik yemin ama sen onu hipokrat yemini filan sanmissin. Hayır hem bilgin yok fikrin var hem de hala ısrar ediyorsun, maşallah ne diyelim.

Bir de Google'a yaz demissin. Ataol Behramogluna döndü işimiz. https://twitter.com/vaziyetcomtr/sta...3sSB_ZTPA&s=19

Var var masumiyet karinesi onun ismi ama sandığın gibi bir şey değil.

Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    Kardeş ısrar etme istersen. Avukatın yemini filan da demişsin var bir tane tek cümlelik yemin ama sen onu hipokrat yemini filan sanmissin. Hayır hem bilgin yok fikrin var hem de hala ısrar ediyorsun, maşallah ne diyelim.

Bir de Google'a yaz demissin. Ataol Behramogluna döndü işimiz. https://twitter.com/vaziyetcomtr/sta...3sSB_ZTPA&s=19

Var var masumiyet karinesi onun ismi ama sandığın gibi bir şey değil.
    Hahahaha. Acıdım adama yahu. Bi taraftan da çok komik. Kara mizah.

Sabah ABD vadeliler artı olabilir
    Bizde 605..606 arası açarız..

Pozisyonum LONG..
    4.ay...6.ay.. Yazmıştım..

SM-A336E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 111/1011 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •