Sayfa 111/1312 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 881 - 888 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Ayrıca benim mülkteki bakışım nakit akışı büyütmek.. Hisse altın zaten toplayıcıyım.. Yatırımda hisse altın benim için geçiş köprüsü .. Birikimle kendi yaşam kalitemi yükseltip eski mülklede nakit akışı büyüterek enflasyondan bir nebze korunuyorum..Satmak için gerçekten cazip teklif gerekli o da biliyorsunuz zor.. Elli yaştan sonrada satmanın bir önemi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Sn Diproyal kirada dolar bazlı bir bölü üçe düştük getiri olarak ancak mülk değeri dolar bazlı kendini koruyor.. Nedeni benim iyi niyetten zam yapmamam.. 2017 de 375.000 e orta lüx bir daire aldım ve inşaat bitti.. Bir aya taşınacağım .. Şu an ederi 750-800 civarı ancak satılık daire yok sitede.. Bursa ihsaniye iyi bir semt..Eski dairemde ihsaniyede 2000 e kiraya vermeyi düşünüyorum.. yenisi 155 eskisi 148 metrekare.. İki site arası100 metre.. Yatırım açısından ibre daireden yana döndü.. Yine bir mülk düşünüyorum ama büyük ihtimal daire olacak gibi

Sn. Alidelta,

Elinizdeki 2 dükkanın ortalama çarpanları ne seviyededir? Dükkanların fiyat artışları resmi olarak yayınlanmadığınan sizden geri besleme almak iyi olacaktır.

Aldığınız zamandan bugüne gelirseniz dükkanlarda kira ödenmeme riski ne seviyededir?

Şimdiden teşekkürler...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn. Alidelta,

Elinizdeki 2 dükkanın ortalama çarpanları ne seviyededir? Dükkanların fiyat artışları resmi olarak yayınlanmadığınan sizden geri besleme almak iyi olacaktır.

Aldığınız zamandan bugüne gelirseniz dükkanlarda kira ödenmeme riski ne seviyededir?

Şimdiden teşekkürler...
    1 e400 çarpanlara ulaştı.. Kiracı sorunum ilk yıl olmuştu sonra şükür biri 12 biri beş yıllık sağlam insanlar.. Zamanla insan kiracı seçmeyide öğreniyor..Kira çarpanlarına çok takılmayın çünkü biri çıkar siz kirayı güncellersiniz.. Mesele gayrimenkul sahibi olabilmekte kilitli bence.. Çoğu yatırımcı çarpandı ödenmezdi kar zarardı derken trendi kaçırıyor.. Mülkleri aldığım rakama bakıyorum otuz kat değer artışı var.. Ben aldığımda metro aksı yoktu .. Şansıma şu an metro girişine iki dükkanda beş metre mesafede.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Bodrum’da ev kiraları 75 bin liraya kadar çıktı

Pandemi ve yasaklarla birlikte yazlık bölgelere olan talep daha da arttı. Tatilin gözdesi yazlık ve müstakil evler oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2021/emlak/...cikti-6423646/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    olay saptırılıyor ,

vatandaş diyor ki yıkalım yenisini "aynısını" yapalım , belediye diyor ki , yıkıp yaparsan giriş artı bir kat yaparsın diyor...
    yok yıkmak istemiyorsan adeta makyaj şeklinde güçlendirme yap diyor...

ne zorluklar çıkarılıyor ,adeta mafya düzeni kurulmuş...avanta avanta avanta...en basitinden hazır beton yok , hazır beton yoksa eski usulle yapıacak betondan nasıl hayır beklenir...Vatandaş oy verdi bela aldı...hep zorluk hep zorluk...

Neden baş muhalaefet partisi ,kalelerinden olan Ataşehir ki daha 80'li yıllarda tarım yapılan yerlere 20-30 katlı binaların konulmasını sağladı ?

neden adalarda artı bir kat vererek kentsel dönüşüm işini kendi yağıyla yapılmasını sağlanmıyor ?
    böylece kışında adalarda 70.000 vatandaşın kalmasını sağlayacak ortam sağlanabilir...
    Hem yerinde dönüşüm deniliyor hem de vatandaş adeta kovuluyor ?

kimse bilmiyor depremin ne zaman geleceğini , ama dönüşüm yapmak isteye yardımcı olmak ,ortamı sağlamak hem çevre ve şehircilik bakanlığının , hem büyükşehir belediyesinin hem de adlar belediyesinin görevidir...

küçük olsun benim olsun deniyor...
    20-30 katlı binaların konulmasını sağlayan baş muhalefet partisi değil, "istanbul'a ihanet ettik" diyenler kimse onlar, önce onu öğren, ondan sonra yaz.

İstanbul'un çeşitli yerlerinde son 20 yıldır yeşil alanların katledilerek yerine yüksek katlı binaların yapıldığı yerlerin çoğunda chpli ilçe belediyeleri projeye karşı çıkmış ve hatta mahkemeye başvurarak iptalini istemiştir. Bu binaları dikenler ilçe belediyesinden izin alamayınca çevre ve şehircilik bakanlığına gidip, oradan aldığı izinle o binaları diktiler. "istanbula ihanet ettik" cümlesinin özeti budur.

Kişisel çıkar olunca hemen iftira, oh ne ala...

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    20-30 katlı binaların konulmasını sağlayan baş muhalefet partisi değil, "istanbul'a ihanet ettik" diyenler kimse onlar, önce onu öğren, ondan sonra yaz.

İstanbul'un çeşitli yerlerinde son 20 yıldır yeşil alanların katledilerek yerine yüksek katlı binaların yapıldığı yerlerin çoğunda chpli ilçe belediyeleri projeye karşı çıkmış ve hatta mahkemeye başvurarak iptalini istemiştir. Bu binaları dikenler ilçe belediyesinden izin alamayınca çevre ve şehircilik bakanlığına gidip, oradan aldığı izinle o binaları diktiler. "istanbula ihanet ettik" cümlesinin özeti budur.

Kişisel çıkar olunca hemen iftira, oh ne ala...
    Ataşehir , kadıköy'den koparılan bir alandır...
    sırf baş muhalefet partisinin oy deposudur diye belki biz alırız şeklinde bölünme yapılmıştır ,ancak masadaki hesap çarşıya uymamıştır..
    mesela oradaki belediye başkanlığı yapan kişi arsa rantından yaptığı anormal yükseklilkeki binalardan tüm kamuoyunun haberi var...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Ataşehir , kadıköy'den koparılan bir alandır...
    sırf baş muhalefet partisinin oy deposudur diye belki biz alırız şeklinde bölünme yapılmıştır ,ancak masadaki hesap çarşıya uymamıştır..
    mesela oradaki belediye başkanlığı yapan kişi arsa rantından yaptığı anormal yükseklilkeki binalardan tüm kamuoyunun haberi var...
    Ataşehiri istanbul'dan koparanlar İstanbul'a ihanet edenlerdir, Kadıköy'ü alamayıp da belki bir kısmını alabiliriz hesabıyla yapmışlardır ama o hesapları tutmamıştır. Sadece orası değil aynı amaçla Beşiktaş ilçesinden koparılıp Sarıyer'e bağlanan mahalleler ve daha türlü oyunlar vardır yaptıkları ama hiçbirinde hesapları tutmamıştır..

25 Aralık 2013 günü Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar NTV canlı yayınına telefonla bağlanıp "Ne yaptıysam başbakanın bilgisi dahilinde yaptım, suçluysam o da suçlu" diyerek rant yolsuzluklarını istemeden de olsa itiraf etmiş ve istifa etmiştir. 4 bakan mahkemede değil akepelilerin oylarıyla mecliste aklanmıştır...

Sadece İstanbul değil Ankara da Arınç'ın dediği gibi parsel parsel fetöye peşkeş çekilmiştir.

Bunların hepsi arşivlerde var, benim iddialarım değil, isteyen araştırır bulur. Yeni belediye başkanlarının müffettişlere hazırlattığı yolsuzluk dosyalarına İçişleri bakanı el koyup incelenmesine izin vermemiştir.

Bunlar senin izlediğin a haberde, takvim, sabah, yeni şafak'ta yazmadığından belki haberin yoktur, biraz araştır oku öğren...

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    Arşiv unutmaz! AKP’li Kurtulmuşâ€™un ‘Kanal İstanbul’ eleştirisi ortaya çıktı

https://tele1.com.tr/arsiv-unutmaz-a...-cikti-389172/

Sayfa 111/1312 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •