Sayfa 111/143 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon
Arama sonucu : 1143 madde; 881 - 888 arası.

Konu: ALBRK - Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

1. Dostum sen hiç Kuveyt Türk'ün gelir tablosunu inceledin mi? Bu saydığın tüm katılım bankalarını üst üste topla üzerine de Albaraka yı koy hepsi bir Kuveyt Türk etmez. Kuveyt Türk bu katılım bankacılığı aleminde Türk Ligine konulmuş Real Madrid gibidir
     Alıntı Originally Posted by BME Fund Yazıyı Oku
    Vakıf katılım ziraat katılım atakta Türkiye finans in belli bir payı var çoğunun Kuveyt Türk olma ihtamali yok

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    F5321 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Ünsüz Düşünür Yazıyı Oku
    Bu rakamın çoğu Kuveyt Türk'e aittir. Benim için katılım bankaları bir tarafta Kuveyt Türk diğer tarafta. Keşke Borsaya kote olsalardı hiç düşünmeden portföyüme alırdım. Umarım bu rakamdan Albaraka da iyi bir pay almıştır

Aslan payı Kuveyt Turkündür bu kesin

3 aylıkta bızde çok karşılık ayrılmıştı 6 aylıkta yıne pustluk yapmazlar ise

sağlam bır bilanço beklıyorum Albarakadan

aktıf buyukluk bakımından Kuveyt Türk 284 milyon

zıraat 121.6

Türkıye fınans 120.6

Vakıf 118.7

ALBARAKA 117.9

Emlakkatılım 48.8

ılk 3aylık durum böyle Kuveyt Turk ü saymaz isek

diyerleriyle aktıf buyukluk hemen hemen birbirleriyle yakın

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/kat...klasti/2596095

4.  Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    aktıf buyukluk bakımından Kuveyt Türk 284 milyon

zıraat 121.6

Türkıye fınans 120.6

Vakıf 118.7

ALBARAKA 117.9

Emlakkatılım 48.8

ılk 3aylık durum böyle Kuveyt Turk ü saymaz isek

diyerleriyle aktıf buyukluk hemen hemen birbirleriyle yakın

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/kat...klasti/2596095
    Sayın bdayım benim dikkat çekmek istediğim konu birebir aktif büyüklükten ziyade malesef her alanda Kuveyt Türk ün diğerlerinden çok üstün olması. Bu alanlar açık ara şube sayısı liderliği ve mükemmel kolay bir mobil bankacılık uygulaması olması. Birde yurtdışından gelen, (ister turist ister burada yaşayan olsun) bir çok yabancının ilk tercihi nedense Kuveyt oluyor. Geçen sene bir iş için Kuveyt Türk ün merkez şubesinde uğramak durumunda kalmıştım, yarım saat kadar sürdü işim çok enteresan detaylar dikkatimi çekti. Bütün şube çalışanları müşterileriyle şakır şakır Arapça, Farsça, İngilizce konuşabiliyordu, o an şubede bulunan müşterilerin hem yoğunluğu hemde çoğunun yabancı uyruklu olması çok garip gelmişti bana, müşteri temsilcilerinin şakır şakır Arapça konuşmasını geçtim en vasıfsız denilebilecek vezne bölümü çalışanları bile Arapça, İngilizce konuşabiliyordu müşteriyle . Belki de o günkü tecrübemden dolayı Kuveyt Türk çok farklı göründü gözüme bilmiyorum, başka şubeleriylede birkaç işim oldu sonrasında bence müşteri ilişkileri mükemmel, çalışanları çok üst düzeyde bir kurum

lk çeyrekte en yüksek kârı 1 milyar 465 milyon lira ile Kuveyt Türk elde etti. Kuveyt Türk, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla kârını yüzde 219 artırdı.

Ziraat Katılım, aynı dönemde kârını yüzde 857,4 artışla 1 milyar 194 milyon liraya ulaştırdı. Sektörün en yüksek üçüncü kârını 1 milyar 113 milyon lira ile Vakıf Katılım elde etti.

Türkiye Finans, 717 milyon liralık kârla dördüncü sırada yer alırken, sektörün en genç üyesi olan Emlak Katılım 222,5 milyon lira ile beşinci ve Albaraka Türk 194,3 milyon lira ile altıncı oldu.

Böylece Türkiye'nin katılım finans kurumları ilk çeyrekte 4 milyar 906 milyon lira net dönem kârı elde etti ve geçen yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 413,3'lük kâr artışı sağladı.

KuveytTurk harıç aktıfleri bırbırıne yakın olan 4 fırmanın karları böyle gelmiş

gelen karlar ortalama 700 .......800 milyon ortalama

bızımkıler ise karı göstermemek için 1 yılda ayırdıkları karşılığı

3 ayda ayırdılar , yemezler yönetim yemezler

kasaya 1.150.000.000 milyon bedelliden taze para gırdı tahta hala baskılanıyor

7. Sözün özü hem şube sayısındaki açık ara liderliği, hem çok kullanışlı bir mobil bankacılığa sahip olmaları, hem (gördüğüm kadarıyla) çalışan kalitesi ve müşteri ilişkileri, bana büyümeye çok açık bir banka izlenimi veriyor. Keşke Albaraka'da da bu ışığı görebilseydim. Evet Albaraka hissedarıyım ama Kuveyt Türk Borsaya kote olsaydı İş Bankasıyla beraber güvenle alacağım 2. Banka olurdu

8. ALBRK - Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

Bu Albaraka bulunduğu konuma göre neden bu kadar az kâr yapar anlamış değilim. Tamam bir Kuveyt Türk olamaz ama en azından onun 5 te 1 i kadar kâr etmeli. Bu vadeli hesap müşterilerine verdikleri kâr payları eğer bilanço karına göre belirleniyorsa o zaman sebebi bellidir. Neye göre belirleniyor bu müşterilere verilen kâr payları, detaylı bilginiz varmı?

Sayfa 111/143 İlkİlk ... 1161101109110111112113121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •