Sayfa 111/7020 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon
Arama sonucu : 56156 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Sanat Mozaik

1. Tuzun gulu gibi ya da topaz gibi
    ya da atesi cogaltan karanfillerin oku gibi sevmem seni:
    karanlik bazi seylerin, gizlice, golgeyle ruh arasinda,
    sevildigi gibi severim seni.

ciceklerin isigini icinde gizleyen
    ciceklenmeyen bitki gibi severim seni,
    ve tesekkurler askina, kasvetle bedenimde
    yasar topraktan yukselen kesif rayiha.

severim seni bilmeden nasil, ne zaman, nereden,
    basitce severim seni, sorunsuz ve gurursuz,
    baska turlu sevmeyi bilmedigim icin boyle severim seni.

Fakat ne sen varsin ne de ben,
    oyle yogun ki sevdamiz, bagrimdaki elin elimdir,
    oyle yogun ki, uyudugumda kapanan gozlerindir.

Pablo Neruda, 17.Sone

2. "Ask celladin ta kendisidir. Ask gozleri cok keskin olan bir yamyamdir. Ask yiyip bitirir, cunku hep actir./ L'amore è il più antico degli assassini. L'amore non è cieco. L'amore è un cannibale con una vista estremamente acuta. L'amore è un insetto che ha sempre fame." Stephen King, Christine

3. "Daireyi tamamla. Gururlu, yetersiz ya da kibirli oldugun icin degil, sadece artik onun senin yasaminda yeri olmadigi icin. Kapiyi kapat, plagi degistir, evi temizle, tozdan kurtul.Gecmişte oldugun kisiyi birak ve su anda kimsen o ol!" Paulo Coelho

4. 10 Things I Hate About You (Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi), 18 yil once bugun vizyona girdi.

"Benimle konusma biciminden nefret ediyorum, sacininn kesiminden de, arabami kullanis seklinden nefret ediyorum. Bana gozunu dikip bakmandan nefret ediyorum. O kocaman komando botlarindan ve aklimi okumandan nefret ediyorum. Senden o kadar nefret ediyorum ki bu beni hasta ediyor hatta bana kafiyeler duzduruyor. Senin hep hakli olmandan nefret ediyorum. Yalan soylemenden nefret ediyorum. Beni guldurmenden nefret ediyorum hatta daha kotusu aglatmandan nefret ediyorum. Yanimda olmadigin zamanlardan nefret ediyorum ve beni aramamis olmandan da. Ama en çok senden nasil nefret edemedigimden nefret ediyorum. Nefrete yakin bir sey bile hissetmiyorum, azicik bile olsa, hem de hic!"

5. Warner Bros. Pictures, Unforgettable'in yeni fragmanini yayinladi.

6. Walt Disney Pictures, Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales'in yeni tv spotunu yayinladi.

7. The CW, Riverdale'in 9. bolumunden fragman yayinladi.

8. Universal Pictures, The Mummy'nin cok urpertici cift irisli bakislariyla Sofia Boutella'li posterini yayinladi.

Sayfa 111/7020 İlkİlk ... 11611011091101111121131211612116111111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •