Sayfa 111/1001 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Viop LIV

1. Yüzde 3 den 9 a çıkmış enflasyonu dizginleyebilirsin belki ama yüzde 15 den yüzde 120 ye çıkmış bir enflasyonu artık öyle faiz artışı kiraları sınırla pazar denetimleri vergi cezası kes 3 harflilere falan ile dizginleyemezsin.
    Bu enflasyondan çıkış reçetesi bellidir.
    Onu içen iktidar kendinide siler.
    Öyle faizleri yükseltmekle çözülse arjanti çözerdi yıllardır faiz enflasyon devalüasyon gidiyorlar.
    En son faizleri yüzde 118 mi ne yaptılar çok ciddi enflasyon üstü faiz veriyorlar.
    Bakalım ne olacak.

Enflasyon bir algı meselesidir.İnsanların algılarını kırmak çok zordur.
    Kendi içinde dengede bir sistemin dengesini bir kere bozdun mu alacağın her türlü önlem adı altındaki hareket bu dengeyi bozma yönünde harekete yol açar..
    Sistemin dengesini bozmayacaktın arkadaş
    Faiz 19 enflasyon 19 du çekecektin faizi 22 ye..Yook bunlar dediler ki biz fışkırtacazzzzzz..Herşeyi mi.Evet herşeyi..
    Ve şakkk indirmeye başladılar..

Şimdi yüzleşmişlerde falan IMF e evet diyecekler mi Kemal D. falan..

2018 de ne güzel kontrol altına aldık idi
    Keza 2020 sonunda yine kontrol altına aldık idi..
    Yapsalar o zaman yaparlardı.
    Ama ı ıhhh..İlla bir kargaşa bi kaos bi karışıklı çıkacak ki bunu yönetsinler bağrış çağrış suçlama dikkat dağıtma bu aralar paralar cebelleze bu arada seçim kazanılacak falan..
    Bunlarla aynı yolu takip edenlerde feci zenginleşti inat edenler ise paralarını erittiler.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Senin bindiğin kağıt beygir mi ki deh deh diyin. Bana göre indir bindir akşama doğru eksi accuk fazla olacak. Sasa hektas ile tutuyorlar.
    Deeh dedikçe gidiyor bu. Beygir herhalde.

3. Erdoğan’ın Mehmet Şimşek için geçmişte söylediği sözler gündem oldu: 'Bunlar Halk Bank’ı da dolandırmaya çalıştı'

hiç bir gazeteci veya partili sora biliyormu böyle iddiaların arkasından nasıl olurda bu adamı ülkenin ekonomisinin başına getirdiniz diye
    bu yüzden yazdım dün dündür bugun bugundür.
    işin özü kurulmuş bir yol haritası mevcut zamanla alınan kararlarla dediğim yere gidileceğini düşünüyorum
    FORMASYON AVCISI -53

4. halkbank davası ne oldu?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

VAKBN ile YKBNK firlamak icin hazirlik yapiyorlar gibi

Her ne kadar endeks yorulsa da bankalar cok guzel duruyor.

15 uzeri VAKBN ile 17 uzeri YKBNK bu endeksi yukari tasir

Tek sorun Yonca da, nedir derdi amk, zaten yuzde 14 dolasimda payi var. Al gitsin

Bu baglamda banka longladim ama cok riskli pozisyon bunu da biliyorum

Bugun berbat trade ediyorum bu da bir diger gercek

6.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Ayasofya kardeşim bu vatandaş siyasetçi siyaset yapa bilen için sanattır.
    kendiside bunu başarıyor yalnız iş bu sefer farklı artık gerçeklerle yüzleşiliyor .
    1. seçimi aldı 5 sene cepte 2. seçim yerel de bundan sonra önünde engel yok yani yaptığı siyaset sanatından çıkıp .
    demirelin sözü olan Dün dündür bugun bugundür hikayesine döner.
    Dediğin İTÜ mezunu bu lise mezunu. Bu dese ki ben döndüm inandıramaz. Arjantin örneği varken paranın buna güvenmesi çok zor. Birde bunun Rusya Çin ilişkileri var. Biden gitsin bunun tozunu alırlar.

7. https://www.bloomberg.com/news/artic...mpaign=twitter

World Bank in Talks to Double Turkey Exposure to $35 Billion

Bank to mobilize new $18 billion, adding to existing programs
    Funds to help stabilize Middle East’s largest non-oil economy

By Kerim Karakaya and Onur Ant
    September 5, 2023 at 12:19 PM GMT+3
    Updated on September 5, 2023 at 1:54 PM GMT+3

The World Bank is in advanced talks to potentially double its exposure to Turkey to $35 billion to help stabilize the Middle East’s largest non-oil economy, according to people with direct knowledge of the matter.

The discussions include a World Bank pledge of as much as $18 billion for projects over the next three years, in addition to more than $17 billion in programs already in place, the people said, asking not to be named because the talks aren’t public. The funding would include direct lending to the government as well as support for the private sector, the people said.

Turkey’s Treasury and Finance Ministry declined to comment on the talks. The World Bank also declined to comment.

The Turkish lira pared its lossets and credit-default swaps fell while the banking index rose as much as 4% on the news.

A deal would mark a vote of confidence in the newly-installed economic administration of Treasury and Finance Minister Mehmet Simsek and central bank Governor Hafize Gaye Erkan. Since they were appointed in June, Turkey has begun to undo years of unconventional, growth-at-all-costs economic policies pushed by President Recep Tayyip Erdogan until his re-election in May. Simsek and Erkan are leading efforts to rein in runaway inflation and put the nearly $1 trillion economy on a more sustainable path.

The World Bank expects two-thirds of the $18 billion to go to Turkey’s private sector through direct investment and guarantees, the people said. Some of the funds would be used to provide short-term guarantees for trade finance and support Turkish exporters, they said.

Quake Reconstruction

The program currently under discussion highlights the World Bank’s support for Turkish policymakers’ efforts to restore macroeconomic stability, according to excerpts from a draft document viewed by Bloomberg. Simsek and Erkan met with Ajay Banga, the president of the Washington-based lender, in India in July, Turkish state media reported at the time.

Some of the newly dispatched funds will likely be allocated to help in reconstruction of areas devastated by two massive earthquakes that struck Turkey’s southeast on Feb. 6, killing more than 50,000 people.

World Bank Estimates $34 Billion in Damage From Turkish Quakes

The government has pledged to build some 200,000 residential units within a year for survivors, and estimated the cost of reconstruction at about $100 billion. The World Bank has already extended a €910.5 million ($980 million) loan to Turkey for rebuilding, part of its existing $17-billion allocation.

Financing Gap

Following the earthquakes, Turkey’s current-account deficit widened to about 6% of gross domestic product, as exporters in the affected areas suffered outages and ultra-low borrowing costs encouraged imports.

Sponsored Content
    The Qatar Investors Who Are Banking on the Tech Champions of Tomorrow
    The Qatar Investors Who Are Banking on the Tech Champions of Tomorrow

Erdogan went on a tour of the Middle East Gulf in July, returning with pledges of tens of billions of dollars in investments from the United Arab Emirates and Saudi Arabia. The arrangement with the World Bank would mark the biggest source of external financing since Erdogan’s visit to the Gulf petrostates.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    fakir aya fosfos şu makinayı aldıktan sonra,
    bikaç binliranı beşlira yapıp gelirsin,
    senin paraları da sayarız.
    ben paramı makinaynan sayıyorum diyen yemin etsen başın ağırmaz. asdasds.
    Oğlum senin para bikerem deşifre oldu. Bir telefonuma bakar. Gara oğlanları aradım mı o para benim cepte. Çatala kadar biliyoruz seni. Gerisini robot resimle hallederiz

Sayfa 111/1001 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •