Onemli Gunler Banner
Sayfa 111/1005 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Viop LVll

Eve jeneratör al,
    Mum bulundur ve pilli radyo?

Ethan Hawken yeni filmi netflixte
    Benzer şeyler..

İnternet gidebilir..

SM-A336E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Eve jeneratör al,
    Mum bulundur ve pilli radyo?

Ethan Hawken yeni filmi netflixte
    Benzer şeyler..

İnternet gidebilir..

elektrik yok, internet yok

sana bana bi şey olmaz kerem bey, belli yaşın üstü internetsiz bi dünyada yaşadı, düzenli- düzensiz elektrik kesintilerine de alışkındık.. internetsiz elektriksiz dünyaya kolayca uyum sağlarız diye düşünüyorum, ama yeni nesil ne yapacak ? sudan çıkmış balığa dönerler, büyük kaos yaşarlar, hayatları değişir..

3.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    elektrik yok, internet yok

sana bana bi şey olmaz kerem bey, belli yaşın üstü internetsiz bi dünyada yaşadı, düzenli- düzensiz elektrik kesintilerine de alışkındık.. internetsiz elektriksiz dünyaya kolayca uyum sağlarız diye düşünüyorum, ama yeni nesil ne yapacak ? sudan çıkmış balığa dönerler, büyük kaos yaşarlar, hayatları değişir..
    Olası bir uzun süreli elektrik kesintisinden eski yeni ayrımı olmaz marketleri yağmalarız hep beraber.Öyle 2-3 saatlik kesintilere alışığız ok .Ama ya 1 hafta? Lütfen biraz oturup düşünün..Misal barajdan su pompa ile geliyor Pompa elektrik ile çalışıyor.
    Bu çok minik bir örnek.Yıllar önce new york da tipi de sanırım 4-5 gün elektrik kesildi idi neler yaşandı.

Yaz sıcağında buzdolabında saklanması gereken et süt yumurta peynir gibi ürünler en fazla 18-20 saat dayanır sonra at çöpe.Bu marketler içinde geçerli.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,336
    Küçüklüğüm köyde geçti.
    Tel dolaplar vardı.
    Buzdolabı filan hakgetire.
    Su muslukdan akmazdı.Şu an üstü kapalı olan bir kuyu vardı.kovayla su çekerdik.
    Elektrik annemin köyünde vardı babamınkine gelişini az çok hatırlıyorum.
    Tv yokdu.
    Elektrik internet kesilirse nostalji yaşarız .

Borsada tahta sistemine geçer.
    Bu arada yanlış hatırlamıyorsam,hafızam yanıltmıyorsa tahta sisteminden elektronik sisteme geçerken yeni sisteme geçen tahtaların sonuna E ekleniyordu.
    İlk geçen şirket de. K ile başlıyordu .KXXXX.E

Olurda öyle birşey olursa danışabileceğimiz çok insan var.

https://www.indyturk.com/node/638306...1%20belirtildi.
    Son düzenleme : pisyedili01; 09-12-2023 saat: 14:39.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    “Satmayın” diyen patron da satıyor

Küçük yatırımcılara "Hisseyi tutan kazanır." diye tavsiyede bulunan SANİCA Isı'nın patronu Ali Fatinoğlu son kararı ile Borsa'yı dalgalandırdı.

https://kronos36.news/tr/sanicayi-tu...hisse-satiyor/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    �Satmayın� diyen patron da satıyor

Küçük yatırımcılara "Hisseyi tutan kazanır." diye tavsiyede bulunan SANİCA Isı'nın patronu Ali Fatinoğlu son kararı ile Borsa'yı dalgalandırdı.

https://kronos36.news/tr/sanicayi-tu...hisse-satiyor/
    Bu faizlerle sanayi dayanmaz..
    Satmakta haklı.. Borsa bunu karşılayabilir mi?
    Göreceğiz

7.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Küçüklüğüm köyde geçti.
    Tel dolaplar vardı.
    Buzdolabı filan hakgetire.
    Su muslukdan akmazdı.Şu an üstü kapalı olan bir kuyu vardı.kovayla su çekerdik.
    Elektrik annemin köyünde vardı babamınkine gelişini az çok hatırlıyorum.
    Tv yokdu.
    Elektrik internet kesilirse nostalji yaşarız .

Borsada tahta sistemine geçer.
    Bu arada yanlış hatırlamıyorsam,hafızam yanıltmıyorsa tahta sisteminden elektronik sisteme geçerken yeni sisteme geçen tahtaların sonuna E ekleniyordu.
    İlk geçen şirket de. K ile başlıyordu .KXXXX.E

Olurda öyle birşey olursa danışabileceğimiz çok insan var.

https://www.indyturk.com/node/638306...1%20belirtildi.
    ben de hatırlıyorum o şartları, yazları babamın köye giderdik ilçe merkezinden, elektrik yoktu, su bi kaç ortak çeşmeden taşınırdı evlere, çeşme başları gençlerin sosyalleşme ortamıydı, köy meydanı kaveler, cami, bakkal dükkanları.. daha güzeldi ortam, insanlar daha mutsuz değildi, herşey mevsiminde yenirdi

tamamen elektriksiz diye bi ortam imkansız, güneş istediği kadar kudursun elektrik üretmenin onlarca farklı yolu var, hepsi çökmez ama dağıtım networkleri çökebilir, yerel çözümler geliştirilir, elektrik ölmez.. ama internet ölebilir, okyanus altı kablolar devre dışı kalırsa, elon musk uyduları güneş yüzünden çalışmazsa, falan filan bi şekikde webin world wide kısmı devre dışı kalır.. dijital biter ama analog bitmez..

belki interneti kapatmaktan bi çıkarları vardır efendilerin, bi senaryo tatbikatı yapalım diyolardır, internetsiz bi dünyaya kim ne kadar hazır falan bi test etmek istiyolardır.. vardır bi hesapları, güneşin kudurması işin bahane kısmıdır

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,336
     Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    ben de hatırlıyorum o şartları, yazları babamın köye giderdik ilçe merkezinden, elektrik yoktu, su bi kaç ortak çeşmeden taşınırdı evlere, çeşme başları gençlerin sosyalleşme ortamıydı, köy meydanı kaveler, cami, bakkal dükkanları.. daha güzeldi ortam, insanlar daha mutsuz değildi, herşey mevsiminde yenirdi

tamamen elektriksiz diye bi ortam imkansız, güneş istediği kadar kudursun elektrik üretmenin onlarca farklı yolu var, hepsi çökmez ama dağıtım networkleri çökebilir, yerel çözümler geliştirilir, elektrik ölmez.. ama internet ölebilir, okyanus altı kablolar devre dışı kalırsa, elon musk uyduları güneş yüzünden çalışmazsa, falan filan bi şekikde webin world wide kısmı devre dışı kalır.. dijital biter ama analog bitmez..

belki interneti kapatmaktan bi çıkarları vardır efendilerin, bi senaryo tatbikatı yapalım diyolardır, internetsiz bi dünyaya kim ne kadar hazır falan bi test etmek istiyolardır.. vardır bi hesapları, güneşin kudurması işin bahane kısmıdır
    Herşeyi mevsiminde yemek... sadece bu bile yeterli.
    "turfanda."...
    Bu kelime çoğu insan için bir anlam ifade etmiyor artık dostum.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Sayfa 111/1005 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •