Sayfa 112/1122 İlkİlk ... 12621021101111121131141221622126121112 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bir bakın bakalım dünyada unda ihracat lideri kim ....neyse mevduatiniz dolunca nasıl bir yol izleyeceksiniz ?dolar mi kkm mi ve ? Tsk
    Halkın oy verirken en çok dikkat ettiği şey ayçiçeği yağı veya patlıcan fiyatı değil.

Artık kendi birikimleri ile en dandik yerli arabayı, evi bile alamayacaklarını hissettiklerinde ne din kalır ne milliyetçilik...

Artık dünya 1970 lerin dünyası değil. Herkes lüxü tattı ve alıştı.

Kimseyi doğalgazı, kombisi olmayan, mutfak dolapları eski olan bir evde oturtamazsın.

NAS diye diye TL mevduatı bitirip emlağı şişirdiler. Kimsenin gücü yetmez oldu.

Ancak N.Ayan ın dediği gibi yüzde 30 faizle alabiliyorsan kredi desteği ile hiperenflasyon ve belki de hiperdevalüasyon döneminde yine de dükkan veya konut daha mantıklı görünüyor.

En azından elle tutuluyor...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    yeni döviz alacaksan burgerda kotasyon pahalıdır. ucuzdan başka yerden alıp parayı burger şubeye taşımak da risk. .
    50K üzeri usd kurları alım için uygun idi.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...28#post6673528

3. Papazkaçtı oyunu ve Nasrettin Hocanın Kazan Hikayesi...

BİST ve yüzde 17 lik KKM faizi deyince bu günlerde bu ikisi aklıma geliyor.

O nedenle strateji belirlemekte zorluk çekiyorum.

KKM de her şey iyi gitti.

Babacan ın ilk 10 yılı gibi hadi sıcak para için TL yi değerli kıldılar.

Sen dolardayım diye zannederken gerçekte TL ye Yüzde 17 faiz aldın.

Yüzde 7 ABD enflasyonuna gitti mi...

Sana kaldı yüzde 10.

5 yılda yüzde 50 kazandın.

TR de hangi dönemde bir konutun 5 yıl sonra fiyatı yüzde 50 den fazla artmadı?

Var mı böyle bir dönem?

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Halkın oy verirken en çok dikkat ettiği şey ayçiçeği yağı veya patlıcan fiyatı değil.

Artık kendi birikimleri ile en dandik yerli arabayı, evi bile alamayacaklarını hissettiklerinde ne din kalır ne milliyetçilik...

Artık dünya 1970 lerin dünyası değil. Herkes lüxü tattı ve alıştı.

Kimseyi doğalgazı, kombisi olmayan, mutfak dolapları eski olan bir evde oturtamazsın.

NAS diye diye TL mevduatı bitirip emlağı şişirdiler. Kimsenin gücü yetmez oldu.

Ancak N.Ayan ın dediği gibi yüzde 30 faizle alabiliyorsan kredi desteği ile hiperenflasyon ve belki de hiperdevalüasyon döneminde yine de dükkan veya konut daha mantıklı görünüyor.

En azından elle tutuluyor...
    ankara bahçelievler de 50 yıllık bakımsız asansörsüz en üst kat daireye 1500k isteyen bir ilan gördüm iş çığrından çıkmış Keçiören ovacık da yeni evlere 2500k isteniyor Keçiören alt gelir grubunun tercih ettiği bir ilçe üstelik inanılmaz rakamlar dönmeye başladı kim kimi düdüklerse bu gidişle karavan da yaşam bizde de yaygınlaşır

5. https://www.memurlar.net/haber/10234...ayacaklar.html

Habere yorum yapanlardan...

2017 yılında Ordu Merkezde 250bine aldığım daire (euro 4,11 TL) şuan en az 1.1 milyon civarında döviz olarak fiyat aynı fakat bizim paramızın alım gücü düştü. Şuan aynı daireyi benim 2 katı maaş alan bir kişi bir birikimi yoksa alamaz.

3 ay önce 370 e alınan bir ev şuan değeri 650 oldu şaka gibi..

Eylül ayında bir eve bakmıştım. Fiyatı 900 bin idi. Aynı ilan gene duruyor bu sefer fiyatı 2.500.000 tl . Adam satamadı evin fiyatını 6 ayda 2,5 kat artırmış. Dünyanın hiç bir yerinde bu kadar kolay para kazanılmaz. Bu balon eninde sonunda patlayacak ama nasıl bakalım.

Eylül ayında bir eve bakmıştım. Fiyatı 900 bin idi. Aynı ilan gene duruyor bu sefer fiyatı 2.500.000 tl . Adam satamadı evin fiyatını 6 ayda 2,5 kat artırmış. Dünyanın hiç bir yerinde bu kadar kolay para kazanılmaz. Bu balon eninde sonunda patlayacak ama nasıl bakalım.

6.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ankara bahçelievler de 50 yıllık bakımsız asansörsüz en üst kat daireye 1500k isteyen bir ilan gördüm iş çığrından çıkmış Keçiören ovacık da yeni evlere 2500k isteniyor Keçiören alt gelir grubunun tercih ettiği bir ilçe üstelik inanılmaz rakamlar dönmeye başladı kim kimi düdüklerse bu gidişle karavan da yaşam bizde de yaygınlaşır
    Bahri işin kötüsü bireylerin satın alma gücü ve yüzde 1,95 konut kredi faizleri ile müteahhitler yeni projelere başlamıyorlarmış. Herhalde KKM yapıyorlardır.

Yani arz olmayınca iş turfandalık sebze fiyatlarında olduğu gibi bilinmezlere doğru gidiyor.

Ekonomistler faizi yükseltmedikçe alternatif yatırım aracı yok diyor her Allahın günü...

Ancak bizimkiler deneme-yanılma yöntemi ile ekonomi idare ettiklerinden bir şey yapılması için önce en kötüsünün yaşanması gerekir...

7. Zabıta, zabıta yok mu, şu ev satanlara bir göndersek....

Türk işi enflasyonu önlemi yöntemi....

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://www.memurlar.net/haber/10234...ayacaklar.html

Habere yorum yapanlardan...

2017 yılında Ordu Merkezde 250bine aldığım daire (euro 4,11 TL) şuan en az 1.1 milyon civarında döviz olarak fiyat aynı fakat bizim paramızın alım gücü düştü. Şuan aynı daireyi benim 2 katı maaş alan bir kişi bir birikimi yoksa alamaz.

3 ay önce 370 e alınan bir ev şuan değeri 650 oldu şaka gibi..

Dudunun dediği gibi en ucuz ne , Banka hisseleri, Garan 2001 krizinde en dibi 1 dolardı , şimdi hala 1 dolar...2000 de YKB 7.2 görmüştü , 12 dolar yapıyordu , şimdi 0.5 cent bile değil....
    Devlet bankaları ise sudan bile ucuz...Yönetim değişirse ilk topuklayacak olanlar bunlar...

Sayfa 112/1122 İlkİlk ... 12621021101111121131141221622126121112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •