Onemli Gunler Banner
Sayfa 112/208 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon
Arama sonucu : 1664 madde; 889 - 896 arası.

Konu: Arbitraj Fırsatları

1. Konuyla ilgili epeyce tartışıldığı için bende paylaşımda bulunayım. Aracı kurum eğer spot hisseyi 100% teminat olarak kabul etmiyorsa, hissenin artışından kaynaklanan short zararını nakit olarak tamamlamanız gerekiyor. Benim aracı kurum teminatı 50% hisse, 50% nakit kabul ediyor. Teminata verilen hisse rehin alınmış olduğundan, vadeli short pozisyonu kapatmadan, hissede işlem yapamazsınız. Bununda gerçekleşmesi 10dk gecikmeyle olabiliyor. O nedenle tavsiyem hisselerinizin yarısından fazlasını rehin vermeyin ki, pozisyon kapatmak istediğinizde sıkıntı yaşamayın.

Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Konuyla ilgili epeyce tartışıldığı için bende paylaşımda bulunayım. Aracı kurum eğer spot hisseyi 100% teminat olarak kabul etmiyorsa, hissenin artışından kaynaklanan short zararını nakit olarak tamamlamanız gerekiyor. Benim aracı kurum teminatı 50% hisse, 50% nakit kabul ediyor. Teminata verilen hisse rehin alınmış olduğundan, vadeli short pozisyonu kapatmadan, hissede işlem yapamazsınız. Bununda gerçekleşmesi 10dk gecikmeyle olabiliyor. O nedenle tavsiyem hisselerinizin yarısından fazlasını rehin vermeyin ki, pozisyon kapatmak istediğinizde sıkıntı yaşamayın.
    hangi kurum hocam sizinki?
    Fon da kabul ediyor mu?
    Bende yüklü miktarda fon var dünkü paylaşılan dökümanda onları da kabul edildiği yazıyordu

Bu arada oranlar düştü baya, yükselişin sonuna mı geldik acaba : )

4.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    hangi kurum hocam sizinki?
    Fon da kabul ediyor mu?
    Bende yüklü miktarda fon var dünkü paylaşılan dökümanda onları da kabul edildiği yazıyordu

Bu arada oranlar düştü baya, yükselişin sonuna mı geldik acaba : )
    ünlü menkul

5. hisse senedini 100% teminat olarak kabul eden aracı kurum var mıdır?

6.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    hisse senedini 100% teminat olarak kabul eden aracı kurum var mıdır?
    %100 teminat kabul eden aracı kurum net bir şekilde kimse konuşmadı.
    kısaca konu muallakta.

konu ile ilgili olarak Cimer aracılığı ile SPK ya şikayette bulundum.
    Takasbank ın RİSK AZALTICI NETLEŞTİRME(RAN) yönetmeliği sunumunua atıf da bulunarak aracı kurumlar yasal olan hakkımızı kullandırmıyorlar diye.

Cevap ne gelir yada gelir mi ? yada ne zaman gelir konusunda bekliyorum.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

7.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    %100 teminat kabul eden aracı kurum net bir şekilde kimse konuşmadı.
    kısaca konu muallakta.

konu ile ilgili olarak Cimer aracılığı ile SPK ya şikayette bulundum.
    Takasbank ın RİSK AZALTICI NETLEŞTİRME(RAN) yönetmeliği sunumunua atıf da bulunarak aracı kurumlar yasal olan hakkımızı kullandırmıyorlar diye.

Cevap ne gelir yada gelir mi ? yada ne zaman gelir konusunda bekliyorum.
    %50 nakit zorunluluğu takasbank ile alakalı aracı kurumların burda yapacağı bir şey yok. Bir önceki paylaşımımda paylaştığım dökümanda da belirtmişler. Aşağıda tekrar paylaşıyorum ilgili bölümü.

"VİOP'ta %50 nakit zorunluluğu bulunduğundan hesabın risk tutarının %50'si kadarı minimum
    nakit olarak teminatında bulundurması gerekmektedir. "

Short açtığınız işlemin bir de karşı bacağını açan taraf var. Sizin zararınız onun kazancı oluyor. Sonuçta o nakitin sizin hesaptan çıkıp karşı tarafa gitmesi lazım. Nakit teminat olmasa nasıl olacak o işlem?

8.  Alıntı Originally Posted by kalamura12 Yazıyı Oku
    %50 nakit zorunluluğu takasbank ile alakalı aracı kurumların burda yapacağı bir şey yok. Bir önceki paylaşımımda paylaştığım dökümanda da belirtmişler. Aşağıda tekrar paylaşıyorum ilgili bölümü.

"VİOP'ta %50 nakit zorunluluğu bulunduğundan hesabın risk tutarının %50'si kadarı minimum
    nakit olarak teminatında bulundurması gerekmektedir. "

Short açtığınız işlemin bir de karşı bacağını açan taraf var. Sizin zararınız onun kazancı oluyor. Sonuçta o nakitin sizin hesaptan çıkıp karşı tarafa gitmesi lazım. Nakit teminat olmasa nasıl olacak o işlem?

sizin geçenlerde paylaştığınız takasbank pdf dokumanının 3.cü sayfasında offset teminat örneğinde olduğu gibi hisseleriniz teminata verdiğiniz takdirde başlangıç teminatını 0 tl olarak göstermiştir.
    benimde aracı kurumumdan istediğim budur.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 112/208 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •