Onemli Gunler Banner
Sayfa 113/405 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 897 - 904 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. hastalıklı bir gurup, denecek söz yok... fikir olarak söylüyorum, yönetim kurulu toplanıp temettü vermeyip o parayla geri alım baslatsa herkes için daha hayırlı olacaktı,

2. Fona falan da özel emirle vermiyor piyasadan yolluyor neyse buda geçer deyip bekleyecez zaten hemen 3 gün sonra satacak demek değil belki 40 liradan satacak ama hoş değil bir ayda iki ayrı satış ortak ve holding yoluyla

3.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    hastalıklı bir gurup, denecek söz yok... fikir olarak söylüyorum, yönetim kurulu toplanıp temettü vermeyip o parayla geri alım baslatsa herkes için daha hayırlı olacaktı,
    Nasıl olacak ki tezat olurdu, ortağın biri satacak, şirket geri alacak. Yatırımcıya bu durumu anlatamazlardı bana göre.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Nasıl olacak ki tezat olurdu, ortağın biri satacak, şirket geri alacak. Yatırımcıya bu durumu anlatamazlardı bana göre.
    Esas sorun imtiyazlı hisse uygulamasıdır. % 57 halka açık % 43 patronlarda. Oy vermeye gelince % 80 patronlarda % 20 ky lerde. Yönetim ne derse o oluyor. Alkim gibi bir hissede halka açıklık oranı % 30 u geçmemeli. Patronlar yoğun şekilde satıyorlarsa şirketlerinin geleceğini iyi görmüyorlar demektir. Bu tür aile şirketlerinde baba ölünce iç çatışmalar olabilir. Bunun örneği ülkemizin en güzide şirketlerinde bile olmuştur. Saygılar.
    Son düzenleme : yak; 10-04-2021 saat: 10:38.

İmtiyazlı hisselerine güvenerek hisseleri satıp diğer ticaretlerine para aktarıyorlar. Nakit ihtiyaçlarını sağ olsun alkım görüyor.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    İmtiyazlı hisselerine güvenerek hisseleri satıp diğer ticaretlerine para aktarıyorlar. Nakit ihtiyaçlarını sağ olsun alkım görüyor.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Etik olarak Alkim Kimya A.Ş. şirketinde kazanılan paralar bu şirkette harcanması daha doğru olacaktır. Bizler şirketin ortağıyız ve sayıca üstünlük bizdedir. Kendi adıma şirkete güvenerek bir hayli yatırım yapmış bulunmaktayım. Kişisel olarak yapılan işlemlerin, etik olmadığını ve saygısızca bir davranış olduğunu düşünüyorum. Patronları da kınıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by yak Yazıyı Oku
    Esas sorun imtiyazlı hisse uygulamasıdır. % 57 halka açık % 43 patronlarda. Oy vermeye gelince % 80 patronlarda % 20 ky lerde. Yönetim ne derse o oluyor. Alkim gibi bir hissede halka açıklık oranı % 30 u geçmemeli. Patronlar yoğun şekilde satıyorlarsa şirketlerinin geleceğini iyi görmüyorlar demektir. Bu tür aile şirketlerinde baba ölünce iç çatışmalar olabilir. Bunun örneği ülkemizin en güzide şirketlerinde bile olmuştur. Saygılar.
    Düşüncenize saygım var ama öyle bir durum söz konusu olsa idi, böyle büyük yatırımlara imza atamazlar idi benim düşünceme göre.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Düşüncenize saygım var ama öyle bir durum söz konusu olsa idi, böyle büyük yatırımlara imza atamazlar idi benim düşünceme göre.
    Başka ne olabilir ki, kıymetli şirket hisselerini niye bu fiyattan satıyorlar. Şirketin atıl durumda olan kaynakları var (Eski Genel Müdürlük binası, atıl krom madeni,vb.), onları satıp paraya çevirebilirler pekala. Bu durumlarla ilgili şirkete mail atıldığında niçin klişe cümlelerle geçiştiriliyor. Bunu anlamış değilim. Bunlar benim kendi düşüncelerim, inşallah yanılırım. Saygılar.

Sayfa 113/405 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •