Sayfa 113/561 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 4481 madde; 897 - 904 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by garipy Yazıyı Oku
    İlaç yokluğu hakkında

https://twitter.com/PiyasaTurkiye/st...kgB13eDXA&s=19

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ilaç yokluğunun politik maliyeti, ilaca zam yapmanın politik maliyetinden açık ara çok daha büyüktür.. bunun öncelikli sebebi; ilacın finansmanın çok çok önemli ölçüde SGK kapsamında yapılmasından gelir.. yani, vatandaş için, "ilaç çok pahalı alamadım" konusu genellikle öncelikli bir konu değil (maaleef "katkı payı"nı ödeme zorluğu çekenler de olsa dahi).. "ihmalkarlar" haricinde TRde herkes genel sağlık sigortası kapsamına girebiliyor.. bu nedenledir ki reçeteye ilaç yazmayan hekimlere şiddet dahi uygulanabiliyor veya "kötü doktor" diye etiketliyoruz (yazmaktan utanıyorum ama maalesef öyleyiz.. hekim ortaklarımıza saygılarımı sunuyorum.. umarım çalışma koşulları düzeltilir ve son 3 yıldır artmakta olan hekim göçünün önüne de bir an evvel geçilir. )..

ilacın raf fiyatını artırmadan zam da mümkün: SGK iskonto oranları düşürülür.. böylelikle yük SGKda kalır (ordaki açık da hazineden sübvanse ediliyor = "transfer harcaması") ve raf fiyatı artmadığı için; zam, enflasyon istatistiğine girmez..

2. Dün gece Twitter da bir sohbet odasında da değindim. Hisse sahipleri, özellikle yüksek lot taşıyanlar kurumlarından deva konusunda rapor yazmalarını talep edebilirler.

GK’da hazır CFO kurumlardan görüşme-bilgi talebi gelirse olumsuz yaklaşmayız dedi. Biz müşteri olarak kurumlarımıza baskı yaparsak onlar da en azından şirket raporu yazmak için görüşmeye-bilgi almaya çalışırlar.

Şu an bildiğim kadarıyla deva hakkında hedef fiyat raporunu geçtim, şirket hakkında en ufak bir analiz bile yok. En azından bu konuda 1-2 kurum rapor yazarsa neyin ne olduğu biraz daha anlaşılır. Belki biz abartıyoruz, şirket ederinin çok altında değil de, olması gereken fiyattadır��
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Sayın Maslak 1 ben yine bir miktar deva aldım 2021 bilançosunda esas faliyetlerinden diger gelirler hanesinde 559milyon bir gelir var ve bu gelir bilançoyu iyleştiriyor. geçen sene ise 151 milyonmuş. Açıkca söyliyeyim ben bu kadar iyi bilanço beklemiyordum. geçen sene 23,5 ortalama maliyetli 10600 lotu 30,60 TL den verdim ve oh kurtuldum dedim. Şimdi benim sizden ricam esas faliyetinden diger gelirler hanesindeki gelirin esası nedir ve bu gelir büyüyerek artmaga devam edebilirmi ? Yadımcı olursanız çok sevinirim. Selam ve satgılarımla.
    Aydınlattıgınız için çok teşekkürler. Ben fazla anlamamakla birlikte stok ta tutulan malın kendi öz sermayesi ile oldugunu biliyorum. Yaklaşık bir milyar fakat elinde donen varlıklarda 2 milyar 200 milyon yaklaşık para tutuyor bu miktar cirosundan fazla , Fayizler yuzde 20 civarı yıl sonu 400 milyon üstü fayiz gideri olur gibime geliyor. Tamam hammadde ihtiyaçları için döviz totmak zorunda ama neden bu kadar fazla diye endişe ediyordum. Anladıgım kadarıyla patron iyi bir finanscı para ticaretide yapıyor. Yılsonu 2021 karının yarısı 559 milyon olması aslında niçin yukarı hareket olmadıgının izahı. Hayırlısı bakalım. Tekrar teşekkürler.
    Bu gün sizlere 1 ci çeyrek kar tahmininde bulunacagım. ama kutu hesabıyla degil,Benim hesabıma göre 350 milyon kar çıkrtabilir eksik olmazda belki biraz fazla olabilir. Bunu nasıl buldugumu sormayın. Yalnız sizlere birşey daha söyliyeyim, 2021 yılı esas faliyet karı 600 milyon civarı yukarda patron finanscı para ticareti yapıyor falan diyorum ya hisse degerini borsada degerlendirirken spek bu asıl faliyetten olan geliri esas alıyor ve hisse başı asıl karın 3 tl oldugunu düşünüyor bunun için 10F/K 30 lu rakamlarda tutuyor Belki F/K yı 12 ye çeker. Bu dolar deger artış karı 559 milyondu o parayı spek veya piyasa herzaman olması mümkün degil diye F/K ya yansıtmıyor. Bunları nereden çıkarıyorsun diyede sormayın. Sizlere şimdilik hayırlı işler
    Bir degerli arkadaşım sordu hedef fiyat nedir diye Tabi ben bunu tam olarak bilemem ama yıl sonu 48 TL yi ben bekleyecegim gelirse tabi. Yatırım tavsiyesi degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Bir degerli arkadaşım sordu hedef fiyat nedir diye Tabi ben bunu tam olarak bilemem ama yıl sonu 48 TL yi ben bekleyecegim gelirse tabi. Yatırım tavsiyesi degildir.
    bir tahminde benden gelsin 240’ı efk olmak üzere 380 , hedef fiyat mı ? Piyasa bilir! Ama En fazla 3-4 çeyrek daha bilir!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Borsada makul bir süre yatırım yapmış hemen hemen tüm k/y ların bir kacmis firsat hikayesi vardir.Ama cok cok az insan o inanilmaz artışın cok az bir bolumunu realize edebilmistir. Simdi bir cogumuz bu firsati Deva da yakalama olasılığı olduğuna inanıyor ve çok iyi bir fiyat yakalamadan satmamaya kararli.Tabi hangi fiyata kadar satmadan dayaniriz bu kisilerin becerisine bagli. Benim hedefim 2023-2024 içinde oluşmasını beklediğim coşku ortamında hedefledigim fiyat araliginda parça parça satmak. Sonrasinda kalan ömrümde daha fazla Borsa da u/v yatırımcı pozisyonu taşımak istemiyorum ve kazanmayı hedeflediğim paranın keyfini çıkarmayı planlıyorum.YTD,kendi düşüncelerimdir.

6. Türkiye yeni ilaçların yüzde 79'unu alamıyor

AIFD, Türkiye'de ilaç fiyatlandırma sisteminin yeniden kurgulanması gerektiğini belirtiyor.

https://www.dunya.com/saglik/turkiye...-haberi-654591

7. Tahtacınız 31 den vazgeçmiyor galiba size birşey anlatmak istiyor

Sayfa 113/561 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •