Sayfa 113/216 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Sn Eslu o zamanlar doğru bir değer biçmiş hisseye, nitekim o fiyata geldi.

O zaman bir yazı yazmıştım buraya ancak silinmişti. ''Menkul kıymetleştirilmiş her araç spekülasyona maruz kalır''

Mevcutta arz fiyatının %19,2 altında işlem görüyor. 100 lot hissenin 1 metrekareye denk geldiğini düşünürsek projede ortalama metrekare fiyatı arzda 4.250 lira iken şu anda 3.434 lira oldu.

Ev almak niyetiyle toplayanlar 100 metrekare için 343.400 lira verseler kafi oluyor sanırım. Bu da pahalı olmayan bir fiyat aslında.

Tabi teslime kadar prim yapmama ihtimali yatırımcıları hisseden uzak tutuyor olabilir.

*Metrekarelerde brüt hesabı kullanılmış. Mesela 123 m2 brüt için 12 bin küsür sertifika gerekiyor ve neti 89 m2 sadece

Şimdiki fiyat normal-iyi ancak arzı pahalı imiş demek ki...

Syg.
    çok doğru değerlendirmeler. teşekkürler

Bu arada 42.5 tl den alanlar için 5 aylık faiz kayıplarıda hesaplanırsa zarar daha büyük.

3.  Alıntı Originally Posted by ales Yazıyı Oku
    doğmamış cocuğa don bicilmez diye bi söz vardır bi hisse yeni halka arz olduysa ondan yükseliş beklemeyin çünkü hisse dağınık kimse alıp götürmez.toplaması lazım birileri sonra kaldırıp çakar .. ikinci olarak bu hisseye fazla yabancılar girmez hangi yabancı böyle hisse alıpta sonra ev sahibi olup evi satmaya kalkacak genelde yabancı yatırımcılar borsada fonlar ve kurumlardır.. onların evle işleri olmaz .) zaten paraları cok ev isterseler gider alırlar bitmemiş projede ne işleri var .) ben sevmedim bu projeyi.. gerçek ev almak isteyenler hisse yükselse daha pahalıya ev alacaklar en az 11 bin lot olması lazım 11 bin lotluk kac daire var ) 12-13-14-15 bin lotlar diye gidiyor... =) şimdiden bu lotları alsan 3 sene orda para kalacak.. o parayı faizle işi olanlar bankaya yatırır .) kesin geliri olur faizle işi olmayan kar payı veren bankalara yatırır .) yada borsada çok iyi temettü veren hisseler var
    her sene gidip onları alın her sene temettüyü alırsınız o temettü ile ya hisseleriniz çoğalır yada temettü paranızı alırsınız..

bazı arkadaşlarda vakıf yatırım müdale etmesi lazım diyor hiç borsadan anlamıyorlar )) aracı kurumlar hisseyi halka arz ederken komisyonu alırlar zaten bankların elinde hacizden binlerce ev var onları satamıyor yeni evi alıpta ne yapacaklar. )

borsada türkler ortalama bi hissede 10 gün kalıyorlarmış yabancılar 120 gün .) kumar gibi görmeyin borsayı anlık kazanc olmaz

ev için düşünenlere bi şey diyemem ama bu hisseden para kazanmak isteyenlere kısa vadede geçmiş olsun ) kısa vadede zor ama orta vadede veya uzun vadede bişey diyemem .) çünkü bizim borsada beş para etmez hisseler uzaya gitti veya BAZI hisselerin fabrikasının bahçesindeki arsayı satsan borsadaki değerinden kat kat daha yüksek çıkar...

ucacak kacacak değerlenecek diye hikaylerede fazla inanmayın kaçan aşada kaçar .)) hem yukarı kaçarsa çok hisseler var

anlattığım hikaye yatırım tavsiyesi asla değildir... iyi yaşa dediğim kişi 2 gün sonra kanser olmuş ÇOK YAŞA dediğim kişi 3 gece sonra vefat etmiştir . hasta olana şu iyi gelir iç dediğim kişi gece bitmeden vefat etmiştir .)
    halka arz olduğu zaman yorumlamıştım

4. Bu hisse internet üzerinden online emir ile alınmıyor, neden?

5. Başakşehir’de yükselen Park Mavera projesinde anahtar teslimler başladı. Toplam 672 dairenin bulunduğu projede, teslimat iki ay öne çekildi. Daireler 22 saatte sahiplerini buldu.
    http://www.karar.com/ekonomi-haberle...teslim-593304#
    çook eskiden bu nikteydim, değiştim break34 oldum ,sonra yine en başa döndüm

6.  Alıntı Originally Posted by Makrombor Yazıyı Oku
    Başakşehirâ��de yükselen Park Mavera projesinde anahtar teslimler başladı. Toplam 672 dairenin bulunduğu projede, teslimat iki ay öne çekildi. Daireler 22 saatte sahiplerini buldu.
    http://www.karar.com/ekonomi-haberle...teslim-593304#
    Park Mavera 1 bu bahsedilen. Güzel bir site oldu. Yeri de iyi

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. https://www.kap.org.tr/Bildirim/628297

Anladığım PARK MAVERA 3 projesinde sertifikaya konu olmayan daireleri m2 si 5,000 TL gibi ort. fiyattan satışa koyuyorlar, 361 dairenin 110 tanesi satılmış toplam 91 mn TL ye şimdiye dek, satışta gerçekleşen m2 fiyatı ise 4,750 TL gibi ortalama..

Sertifika ile kıyaslanması gereken fiyat bence bu, buradaki makas iskontoyu aşağı yukarı gösteriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by oldwolf Yazıyı Oku
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/628297

Anladığım PARK MAVERA 3 projesinde sertifikaya konu olmayan daireleri m2 si 5,000 TL gibi ort. fiyattan satışa koyuyorlar, 361 dairenin 110 tanesi satılmış toplam 91 mn TL ye şimdiye dek, satışta gerçekleşen m2 fiyatı ise 4,750 TL gibi ortalama..

Sertifika ile kıyaslanması gereken fiyat bence bu, buradaki makas iskontoyu aşağı yukarı gösteriyor.
    Sertifikaya konu olmayan daireler nasıl oluyor?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 113/216 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •