Sayfa 113/579 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 897 - 904 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Alıcı vatandaş değil

Özellikle hisse senedinde yabancının sattığı malı toplayanın sıradan yerli yatırımcı olmadığı kesin. Elbette yerli gerçek kişilerden de alım yapan vardır ama ağırlıkla bu alımı gerçekleştirenlerin küçük yatırımcı olmadığı ortada.

Peki o zaman kim aldı 3 milyar dolarlık hisse senedini?

Bunun yanıtını tam olarak verme olanağımız yok. Bazı bankalar alım yapıyor olabilir. Şirketler kendi hisse senetlerini fiyat daha da düşmesin diye almış olabilir. Belki bazı fonlar piyasaya girmiştir, o da olabilir. Zaten ağırlıklı görüş de bu yönde.

https://www.dunya.com/kose-yazisi/ya...-milyar/470626

2.  Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Alıcı vatandaş değil

Özellikle hisse senedinde yabancının sattığı malı toplayanın sıradan yerli yatırımcı olmadığı kesin. Elbette yerli gerçek kişilerden de alım yapan vardır ama ağırlıkla bu alımı gerçekleştirenlerin küçük yatırımcı olmadığı ortada.

Bunun yanıtını tam olarak verme olanağımız yok. Bazı bankalar alım yapıyor olabilir. Şirketler kendi hisse senetlerini fiyat daha da düşmesin diye almış olabilir. Belki bazı fonlar piyasaya girmiştir, o da olabilir. Zaten ağırlıklı görüş de bu yönde.

Bademler

Dün çıkmış at hırsızının biri milli borsa demiş

Tamamen manuplatif nir borsa İstedikleri
    Al bugünde longcuların çorbasına ettiler

2-5 tane at hırsızı
    Her zamanki hibi vatan millet edebiyatı yaparken ky yi düdüklüyorlar

3. Swap işi tamam. Hayırlı uğurlu olsun... ingiltere ve japonya ile onar milyar dolar

4.  Alıntı Originally Posted by Drexty Yazıyı Oku
    Swap işi tamam. Hayırlı uğurlu olsun... ingiltere ve japonya ile onar milyar dolar
    Bakalım hangi bankayı alacaklar yarın. Garan halk yapı iş vakfı. Akbank’ı almazlar yine o yasaklı . 😊 swap geldi ise işc ye çökmeyeceğiz derse güzel olur.

yarın yüksek açar
    eldeki senet olanlar değerlendirir.
    yeniler korkar almaktan
    adamlar yukarı sürer.
    sonuçta dayanamaz alır sonra da babalar kar satışı yapar.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku
    Alıcı vatandaş değil

Burda 2017 senesinde bir arkadas yazmisti bunu. Yabanciyi cikartip yerli ve milli yapma plani var hukumetin demisti. Deli sacmasi diye gecmistik, ama o tarihten itibaren hukumet devamli ustumuze oynadi. Benim tahminimce de borsayi yerliler goturecek. Yabancilar ayrica korona ile cikmiyor, daha once de belirttim, gercek yabanci olan hisselerde cok uzun suredir cikis var.

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    yarın yüksek açar
    eldeki senet olanlar değerlendirir.
    yeniler korkar almaktan
    adamlar yukarı sürer.
    sonuçta dayanamaz alır sonra da babalar kar satışı yapar.
    Allahin izni, peygamberin kavli ile bu ibishten yarin kurtulacagiz demek. Godotu bekler gibi gelmedi hic, hep feyk atti, belki yarin olur.

yerlinin götürdüğü borsa çabuk patlar.
    dünya tarihinde yok.
    bir kez yunanistan da olmuş galiba
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 113/579 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •