Sayfa 113/777 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 897 - 904 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. ne yazarsanız yazın orta uzun vade TL değersizleşmeye devam edecek.sepete bakın ne dediğimi anlarsınız.kısa vadede her türlü manipülasyon mümkün ama bu sonucu değiştirmez.

Rusya, İran, Katar üçüde sorunlu..

Rusya'yı yeni ambargolar bekliyor..geçen Trump bahsediyordu..

İran malum..dökülüyor..parasızlıktan halk sokaklara indi, biliyorsun..

Katar, geçen aylarda bankalarına kendi borçlanmanızı kendiniz yapın, benden bu kadar dedi..yani devlet desteği vede MB rezervi yetmemeye başladı..

Tabi bildiklerim bunlar..bilmediğimiz ne fırıldaklar var, bilinmez..

3.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    Geçenlerde birisi demişti ki " onların ne paraları ne çapları yetmez dolar/TL yı oynatmaya..."
    Adamlarda herşey var örtülü örtüsüz KASA adamlarda.
    Oynatamazlar mı ? Bence oynatırlar.

Peki USDTRY piyasasında "forex denizinde" bu yapılan işlemleri izleyen , gören başka büyük balıklar yok mudur ?
    Vardır muhakkak....
    dostum o büyük balık görse bile elinde TL olmadan dolar tl kuruna müdahele edemez..nokta..

tl öyle her yerden bulunan sebil bir para birimi değil..

faizi 15..

tl borç alacan da satacan dolar alacan da...
    ne olursa olsun TL nin patronu MB dır..

Ben 20 senelik borsa hayatımda patrona karşı pozisyon alıp da kazanan spekülatör görmedim..
    Hele günümüz karmaşık finansal piyasalarında imkansız..

Yabancı dediğinde 1 oyuncu değil..

diyelim dünyaca ünlü bi spakülatör gözüne kestirdi 15 faiz verdi altı tl yi basıyor dolara..
    tamam da çinlisi geliyor ulan bu dolar amma yükselmiş diyo elindeki dolarları satıyor alıyor tl yi ve 15 faizi..

kolay değil işler..

dünya eskisi gibi değil..herkes herşeyi görüyor..

enki katarın 300 milyar doları var..ambargo ya dayanırız dediler gülerek..
    rusya desen dev...petrolün 30 dolara düşmesi bile adamları etkilemedi fazla..

4.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ne yazarsanız yazın orta uzun vade TL değersizleşmeye devam edecek.sepete bakın ne dediğimi anlarsınız.kısa vadede her türlü manipülasyon mümkün ama bu sonucu değiştirmez.
    power enflasyon ve faiz üzeri getiri getirmedikçe ne yapalım doları..

2015 ağustosunda 3tl yi vurdu..
    2.5 senede 3.75 olmuş..

faize yatırsan 2.90 dan..

kaç olurdu..

Eh birde bunlardan öte madolyonun öbür yüzü var..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Faizi aşağıya doğru çekeceğiz. Faizi aşağıya doğru çektiğimizde enflasyon da düşecektir." dedi

07 Şubat 2018 Çarşamba, 08:21

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, faizler konusunda tepki gösterdiği bankalara mesaj vererek, ''Birileri hala görmezlikten geliyor. Geçenlerde bir banka karını açıklıyor, 6 küsur milyar TL. Biz bu faiz lobisine mi çalışacağız? Birinci derecede Merkez Bankası ve BDDK aktif rol almak zorunda. Siz aktif rol almadıktan sonra, öbürleri istediği gibi at oynatır. Kesinlikle faizde taviz vermeyeceğiz'' dedi.
    Az olsun, temiz olsun..benim olsun..

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    dostum o büyük balık görse bile elinde TL olmadan dolar tl kuruna müdahele edemez..nokta..

tl öyle her yerden bulunan sebil bir para birimi değil..

faizi 15..

tl borç alacan da satacan dolar alacan da...
    ne olursa olsun TL nin patronu MB dır..

Ben 20 senelik borsa hayatımda patrona karşı pozisyon alıp da kazanan spekülatör görmedim..
    Hele günümüz karmaşık finansal piyasalarında imkansız..

Yabancı dediğinde 1 oyuncu değil..

diyelim dünyaca ünlü bi spakülatör gözüne kestirdi 15 faiz verdi altı tl yi basıyor dolara..
    tamam da çinlisi geliyor ulan bu dolar amma yükselmiş diyo elindeki dolarları satıyor alıyor tl yi ve 15 faizi..

kolay değil işler..

dünya eskisi gibi değil..herkes herşeyi görüyor..

enki katarın 300 milyar doları var..ambargo ya dayanırız dediler gülerek..
    rusya desen dev...petrolün 30 dolara düşmesi bile adamları etkilemedi fazla..
    elinde hiç tl olmadan FX te usdtry oynaman mümkün,sen geride kalmışsın gund.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    sıcak soğuk ben iyice inandım ki bu dolar/tl piyasası + tabikide borsa faiz tarafı tamamen kontrol altında..
    Böyle saçma hareketler SERBEST piyasada imkansız öyle diyim..

Tamamen spek tahtası gibi hareket ediyor dolar ...

Daha evvelde yazdım..Yok öyle FED faiz artıracakmış da yok 10yr lar mış yok ABD enflasyon verisi imiş..

Çeşmenin başındaki zat-ı muhterem ne fiyat istiyorsa oraya geliyor..

swap kapandı..
    büyük döviz ihtiyacını MB kendinden karşılıyor..hatta zaman zaman fiyat garantili satış veriyor..
    forex yasaklandı
    yabancı tl satim dolar alim dese faiz 15...o da zor yemiyor + koskoca bi ülkeyi karşısına alacak..(katar ıda unutmayalım)

Yani 1 milyar dolar ile kaldıraçda olursa hesaplayın artık istediği fiyata çeker doları..

Boşuna kürek çekiyoruz yorum yapıyoruz sanki..
    boşuna yorum değil, bilakis önemli yorumlar.
    usd/try yi çizen el son dönemde değişti gibi..

8.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    elinde hiç tl olmadan FX te usdtry oynaman mümkün,sen geride kalmışsın gund.
    Nasıl??

Mekanizmayı anlatırsan hakkaten sevinirim..

Sayfa 113/777 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •