Sayfa 114/743 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon
Arama sonucu : 5940 madde; 905 - 912 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Akturu satacaklarmıki

Üstündeki malları ayırdıklarına gore bir atraksiyon var gibi

2. Sermayesine %48 oranında iştirak ettiğimiz Aktur Araç Muayene İstasyonları İşletmeciliği A.Ş. ("Aktur")'nin 03/11/2020 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında özetle;

- Aktur gayrimenkul portföyünün operasyonel olarak daha etkin yönetilmesi amacıyla; aktifinde kayıtlı arsa, yeraltı ve yerüstü düzenleri ve bina niteliğindeki taşınmazların, 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 19-20. Maddeleri, Türk Ticaret Kanunu'nun 159-179. Maddeleri ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, yeni kurulacak anonim şirket niteliğindeki şirkete 30.09.2020 tarihli kayıtlı defter değerleri üzerinden kısmi bölünme suretiyle devredilmesine,
    - Aktur'un ortaklarının devredilen malvarlığı bölümlerinin karşılığında Şirketteki mevcut payları oranında yeni şirkette pay sahibi olmalarına,
    - Konuya ilişkin sermaye azaltımı ve kısmi bölünme hususlarının görüşülmesi için Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.

bu haber de ne demek isteniyor aktuır mu satılacak aktur arsalar binalar mndrs e mi gececek
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

3.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    hasılat ve esas faaliyet karı olarak sıkıntı olmaz,ikisi de artar..ama dövizdeki 6-9 aylar arası artış nedeniyle yine zarar yazarız...kardan vazgeçtim,zarar büyümese yeter.(bilanço için p.tesi son gün)
    zarar 181.046.000 TL

4.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    zarar 181.046.000 TL
    özsermaye -17 milyon
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

5. Bugünkü spk bültenine bakın ortaklar,mendo ile ilgili haber var.
    Yarın tepki ne olacak bakalım.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

6. Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 16/11/2020 tarihli kararında özetle;

- Sermayesinde %68 oranında pay sahibi olduğumuz Akça Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu A.Ş.'nin ("Akça Enerji") diğer ortaklarındaki toplam 22.400.000 TL nominal değerli payının ve sermayesinde %66 oranında pay sahibi olduğumuz Tan Elektrik Üretim A.Ş.'nin ("Tan Elektrik") diğer ortaklarındaki toplam 12.920.000 TL nominal değerli payının tamamının satın alınmasına,

- Söz konusu alımlara ilişkin pay bedellerinin Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) düzenlemeleri çerçevesinde yetkili bir kuruluş olan DRT Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. tarafından hazırlanacak olan değerleme raporlarına göre belirlenmesine,

- Konuyla ilgili Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) gerekli izinlerin alınmasına,

karar verildi.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgileriniz sunarız.

Saygılarımızla.

7. Bugün güzel bir atak denedi ,yarın devamı gelir inşallah.

4 ve üzerini görmek nasip olursa çok şık olur.
    Asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Ancak bir aptal suyun derinliğini iki ayağıyla ölçer..Afrika özdeyişi

8. Bu Rıza yine bir şeyler çeviriyor ama kötü niyetli olmak istemiyorum..enerji hisselerini almak,tüvtürk arsalarını ayırıp ayrı şirket filan...bakalım ne olacak?

Sayfa 114/743 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •