Onemli Gunler Banner
Sayfa 114/466 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 905 - 912 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kagan_44 Yazıyı Oku
    yav o değilde bizim ENTRİKA nerelerde göreniniz duyanınız varmı

Hani o şişman...…………………………………†¦..vardı ya, olmasın.

2. Buradayım. Merak etmeyin bazı arkadaşlar "Şişman Kadın" söyleminden rahatsız olduğu için dediğm gibi yazılara ara verdim. Ayrıca seçim çalışmalarında görev aldım. "Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez" Entrika Katolik Nikahına Devam Ediyor...#HerŞeyÇokGüzelOlacak

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Bu arada buralardan toplamaya devam. İftar vereceğim. Davetisiniz ...

4.  Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Bu arada buralardan toplamaya devam. İftar vereceğim. Davetisiniz ...

Hayırlı Ramazanlar. Ben Rahatsız değilim, baştan söyliyeyim.

Para kazanamadın ki daha... Neyse Sn. Entrika yerini söylermisin, tanışmış oluruz.

Biz kazanamadık, battık ya verecek bişey kalmadı.

YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by nokta atışı Yazıyı Oku
    Hayırlı Ramazanlar. Ben Rahatsız değilim, baştan söyliyeyim.

Para kazanamadın ki daha... Neyse Sn. Entrika yerini söylermisin, tanışmış oluruz.

Biz kazanamadık, battık ya verecek bişey kalmadı.

YTD.
    Neden para kazanamamış olayım? Bazen düşerken de kazanırsın. Kimin nereden alıp nereden sattığını bilemezsin. Öğrenmen gereken en önemli konu "Stop Loss" bunu bilen kazanmaya o an başlar. Sıralı hedeflerim devam ediyor. 3,5,7 ve 10+

Birinci perde de Spek iyi iş çıkardı. Sinirlerinin bozuk ve acelesi olduğu çok açık.
    Bu oyun dört perdeden oluşuyor ve sonunda iyiler her zaman kazanır.

Bak bu gün IZOCM kottan çıkmayı açıkladı. Satıcısız %20 yukarıda. Bu forumda her şeyden korkutarak satışa azmettiriciler var. Olsun sıkıntı yok. Beni etkilemez.

Bedelli hiç dert değil ve iyi bir karar olur. Şirketin sermayesi ve kredi yükü hafifler. Bence mümkün değil. Yapmazlar.

Ben %50 bedelsiz bekliyorum. Bu yatırımcı açısından iyi bir karar olur.

İkinci çeyrekte bence kar kaçınılmaz zaten birinci çeyrek bilançoda manipülasyon var.

Kısaca ifade etmek gerekirse "çaldılar".

Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Not : Ben hep buradayım kapıyı tıklatmanız yeterli. Biraz yoğun olacağım ama gözüm burada...

6. Sevgili Tiremizde sik sik yazilan borsadan cikma ihtimali ve olursa nolur konularina canli ornek oldugu icin izocam'a gittim; nasil oluyo bu isler bi bakiim diye. Uzun lafin kisasi a) sirketin kagidin %98'ine hakim olmasi lazim, b) zorunlu cagri fiyati icin kanun cagridan onceki 30 gunun ortalamasi diyo ama sonucta cikan fiyatin adil oldugundan emin olmaya calisiyo, adil degilse adil fiyat hesaplamasi icin gereken mekanizmalar spk ya verilmis, c) genelde kaat 2-3 kati gibi artiyo. Yani bu serefsiz borsadan ciksa da (2-3 kat artsada) ben gene zarar Gorunen o ki, bole bi durumda ben ne cagri fiyatina ne de o surecte borsada olusacak daha yukse bi fiyata satmam ve hisselerim dolasim disinda kalarak, sirketin kucuk ortaklarindan biri olarak kalirim. Temettu neyin verirse, onlari toplarim. Lan kimin aklina gelirde 10+ yil once bu kaadi aldigimda sonun boyle olabilecegi Dunya tuhaf valla.
    Buda uzun lafin uzunu;

IZOCAM basliginda SHO rumuzlu arkadasimizdan alinti:
    "Tebliğin ilgili maddesinde adil bedel; payların 30 günlük ortalama fiyatlarının aritmetik ortalamasıyla bulunan fiyat, her bir pay grubuna ilişkin fiyatın tespiti amacıyla hazırlanan değerleme raporunda belirlenen bedel, hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıl içinde, Kanunun 26'ncı maddesi çerçevesinde zorunlu pay alım teklifi yapılmış ise bu fiyat ile hakim ortak konumunun kazanıldığının veya hakim ortak konumunda bulunup ek pay alındığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı ay, bir yıl ve beş yıl içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması karşılaştırılarak bulunan en yüksek bedel olarak tanımlandı.
    ilgili mevzuat,
    -son bir ay içinde hisse fiyatında yapay bir fiyat oluşumu (baskılama olup olmadığı),
    -mali tablolarda fiyat oluşumunu etkileyecek bir hata/yanlışlık olup olmadığı,
    -kamuoyuna açıklanmamış fiyat oluşumuna etki edebilecek bir bilgi olup olmadığı,
    -endekse ve sektör ortalamasına göre hisse fiyatında izah edilemeyen bir durumun olup olmadığı,
    gibi kısaca azınlık pay sahiplerinin de menfaatlerini koruyucu bir yaklaşımla inceleyeceğini ifade etti.

30 günlük ortalama fiyatın; mali tablolarda ve borsadaki hisse fiyatında herhangi bir problem olmayan şirketlere uygulanacak genel bir kural olduğunu belirten Ertaş, ancak yukarıda belirtilen hususların biri veya bir kaçının bulunduğu başvurularda Kurul'un;

-başvuruyu kabul etmeme,
    -mali tablolarda düzeltme,
    -Borsa fiyatında yapay fiyat varsa bu dönemi dikkate almama,
    -30 günlük sürenin dışında ilave yöntemlerle ve sürelerle fiyat tespiti isteme,
    gibi azınlık ortakların menfaatlerini koruyacak alternatif yaklaşımları uygulayabileceğinin tabi olduğunu kaydetti.

Buda KARADUMAN arkadasimizdan:

"Hiçbir şirket ortağını zor ile ortaklıktan çıkaramaz. Ortakların isimleri ve hisse senedi miktarları Merkezi Kayıt Bürosunda kayıtlı. Bu nedenle ortakların sayısı ve isimleri belli. Ortaklıktan çıkmak istemeyenlerin ortaklıkları, Türk Ticaret Kanunu kapsamında devam eder. Küçük hisse senedi sahibi, halka açık olmayan şirketin ortağı durumunda Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre şirketin kâr dağıtımından yararlanır."

7. Açıklamalar ve bilgilendirmeler için teşeklür ederiz. "Cesaret bulaşıcıdır". Yapmamız gereken sürekli olumsuzluk ve karamsarlık pompalayanlara itibar etmemektir. #HerŞeyÇokGüzelOlacak

8. Önce bizim temettüleri versinlerde sonra ne yaparlarsa yapsınlar, bu genel kurul zor geçecek. ordayım.

ytd.

Sayfa 114/466 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •