Sayfa 115/195 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 913 - 920 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Fonların yıllık net getirileri de yazılsa iyi olacak.Bizi en çok ilgilendiren net günlük oran ne oldu meselesi.
    Şu anda günlük netler %18,94 seviyesinde.MK falan kafa karıştırıyor.
    Mevduata alternatif olarak ne getirdiği hesaplamak için yapılıyor MK. Mevduatta zaten brüt oran veriliyor o yüzden brüt karşılaştırma yapmak aradaki farkı görmek açısından daha kolay anlaşılır oluyor bence. Şu an PPF ler mevduata göre önde ayrıcada günlük gibi düşünülebilir. Nasıl bankaların hoşgeldin faizi var belirli bir süre buda gelecek ve geçecek

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Mevduata alternatif olarak ne getirdiği hesaplamak için yapılıyor MK. Mevduatta zaten brüt oran veriliyor o yüzden brüt karşılaştırma yapmak aradaki farkı görmek açısından daha kolay anlaşılır oluyor bence. Şu an PPF ler mevduata göre önde ayrıcada günlük gibi düşünülebilir. Nasıl bankaların hoşgeldin faizi var belirli bir süre buda gelecek ve geçecek
    Mevduatanın da netini, fonun da netini konuşmak lazım.Brütler göz boyuyor.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Benim baktığım mobil uygulamasında da, internet sitesinde de günlük getirde 4 hane yok.Günlük 0,06 diyor.0,057 gibi 4 haneyi vermiyor PPF'ler için.
    VK6'yı mı takip ediyorsunuz siz? Ben günlük getirisini 0.0581 görüyorum web sitesinde TEFAS'ın.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    VK6'yı mı takip ediyorsunuz siz? Ben günlük getirisini 0.0581 görüyorum web sitesinde TEFAS'ın.
    Evet V6.
    Tek tek fonlara baknıca (detaylı analiz bölümü) gözüküyor ama o da 1 gün öncesi. Mesela şu anda 3 günlükler belli oldu ama TEFAS hala dünkü oranı veriyor.
    Benim asıl bahsettiğim genel sıralama(Fon karşılaştırma bölümü) ve mobil uygulama.

5.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mevduatanın da netini, fonun da netini konuşmak lazım.Brütler göz boyuyor.
    Neti ben kendim hesaplıyorum geçen ay başında mevduata yapacağım birikimi PPF'ye aktardım ve mevduatta kazanacağımdan %10 kadar artıdayım. Ayrıca birçok kişi mevduatta ve fonda bir ay sonra ne kadar kazandığından çok orana bakıyor. Hatta bankalar bunu farkettikleri için boşta para bıraktırıp yüksek oran veriyorlar göz boyamak için bunları biliyor olmalısınız mevduat yatırımcısı iseniz.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Neti ben kendim hesaplıyorum geçen ay başında mevduata yapacağım birikimi PPF'ye aktardım ve mevduatta kazanacağımdan %10 kadar artıdayım. Ayrıca birçok kişi mevduatta ve fonda bir ay sonra ne kadar kazandığından çok orana bakıyor. Hatta bankalar bunu farkettikleri için boşta para bıraktırıp yüksek oran veriyorlar göz boyamak için bunları biliyor olmalısınız mevduat yatırımcısı iseniz.
    İşte onun için diyorum ki mevduatta da fonda da netleri yazmakta fayda var.
    Şu anda mevduat netler 17,50 fon netler 19 civarında.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    İşte onun için diyorum ki mevduatta da fonda da netleri yazmakta fayda var.
    Şu anda mevduat netler 17,50 fon netler 19 civarında.
    Fonda aylık net hesap için 1 ay öncesine gitmek gerekiyor ve fonda getiri günlük belirleniyor. Mevduatta ise bağladığınız gün vadeniz ne kadar ise vade sonunda ne kadar kazanacağınızı biliyorsunuz. O yüzdende hesaplamalar zorlaşacak ve karşılaştırma karmaşıklaşacak. Bence şu an ki hesaplamalar daha doğru karşılaştırma şansı veriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Fonda aylık net hesap için 1 ay öncesine gitmek gerekiyor ve fonda getiri günlük belirleniyor. Mevduatta ise bağladığınız gün vadeniz ne kadar ise vade sonunda ne kadar kazanacağınızı biliyorsunuz. O yüzdende hesaplamalar zorlaşacak ve karşılaştırma karmaşıklaşacak. Bence şu an ki hesaplamalar daha doğru karşılaştırma şansı veriyor.
    Ayrıca kırık vade olayıda var yani genelde 32 gün vade yapılıyor. Orada daha da karmaşıklaşıyor olay.

Sayfa 115/195 İlkİlk ... 1565105113114115116117125165 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •