Sayfa 1158/1312 İlkİlk ... 15865810581108114811561157115811591160116812081258 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,257 - 9,264 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

ben kahvehane işletiyorum

1 kişi çalıştırıyorum

üjj bejj kişi gelince haneye ortalığa bi dedikodu yayıyorum

gelsin çaylar sonra akşama kadar

forumdaki tehgahta buna benziyo

.....

2.  Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Sorgulamak güzeldir ancak sorgularken fazla paranoyak olmamak lazım. Test edilebilen bilgiye bu olmaz diye yaklaşmamak gerekir. Elbette yeteri kadar test edildikten sonra inanırsın yinede aksi bir sonuç ortaya çıkarsa vazgeçersin.

Aşılara karşı olmak bana göre kendini akıllı hissetme, farklı görme, bakın ben bu zokayı yemiyorum çok zekiyim dürtüsünden başka bişey değil. Daha geçenlerde genç mimar kuduzdan öldü. Muhtemelen geç yada eksik aşılandığı için öldü. KOvid aşısı türkiyede ve dünyada binlerce insanın hayatını kurtarmıştır. Tüik in ölüm istatistiklerine bakın 2016-2019 arasında yılda ortalama 425bin kişi ölürken 2020 de 509bin 2021de 566bin kişi ölüyor. 2022 de düşüşe geçiyor ve 506bin kişi ölüyor. Aşı olmasaydı bu ölümler muhtemel çok daha fazla olacaktı.

Bir diğeri mülksüzleşme kentten köye göç vs bunlarda boş laflar. Kimsenin böyle planları olamaz. Tek bir yapının planı var oda popülist devlet adamları ve onların yancısı bürokratlar. Onların da tek gayesi hortumu kendilerine çevirmek. Serbest piyasaya müdahale edip oyun kurallarını aptalca değiştirerek rant elde etmek. Bizim gibi dünya üzerinde onlarca devlet var. Başkaları bizi sömürdüğü için değil biz aptal olduğumuz için gelişemiyoruz. Hindistanı ingiltere sömürdüğü için geri kalmadı zaten çok geriydi aksine ingiltere oldukça medenileştirdi devlet olmalarını sağladı. Elbette ticaret yaptı para kazandı amacıda buydu. İngiltire hindistana hiç uğramasaydı emin olun şuan hindistanın yerinde afrikadaki gibi irili ufaklı bir sürü devlet olurdu şuanki hindistandan da daha fakir olurlardı. Ama bizim gibi ülkeler sever böyle muhabbetleri. Biz gelişirdik ama onlar bizi sömürdü. Bizim hiç hatamız yok. 100 yıldır bağımsız şekilde yönetiliyoruz hala daha başkaları bizi sömürdü ondan gelişemedik muhabbetleri yapıyoruz.

Bizi sömüren tek bir yapı var oda özgürlüğü adaleti serbest piyasayı benimsemeyen yöneticilerimiz ve bu kavramların değerini bilmeyen cahil yurttaşlarımız. BU kısır bi döngü ve kırılması çok zor.

Ayrıca dünya üzerinde tam kontrolü sağlamış mutlak bir güç aile sermaye vs yok olamaz. En baskın karekter abd şimdilik. Dünyaya yön veren devletler zenginler vs var ama yönün ne tarafa gideceğini onlarda bilemez.

Sizi çok sevdim iyi kalpli, temiz birine benziyorsunuz.

Bu arada elimde Galata köprüsünün bir benzeri köprü var maliyetinin yarı fiyatına düşünür müydünüz?

----------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

3.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    argüman kurmayınca ad hominem.
    diyalog kurmaya değmez.

tüm küçük esnaf arkadaşlarımıza hayırlı işler, hayırlı cumalar dileyip öğlen lattemizi almaya gidelim.
    Öğle paydosu bitti patrona selam yola devam

4. Yukarıda saçma sapan konuşmalar dönmüş. Neymiş komplocular bik bik bik...

Kurumsal firmalarda bunlara iş vermezler bik bik bik.

Bunca zamandır anlatmadım artık anlatacağım. Ayrıntısına pek girmeden anlatacağım. Biliyorum ki çoğu kişi de inanmayacak ama olsun...

Bundan 11 yıl önce vobda işlem yapıyorum gerçekten de özellikle o dönem çok başarılı işlemler yapıyordum. Nasıl olduysa Türkiye'nin en iyi holdinglerinin sahiplerinin birinin dikkatini çekmişim. Şöyle söyleyeyim bu holding patronunun hala bankası var o derece büyük bir patron.
    Sonra Bankanın aracı kurum müdürü beni telefonla arıyor sizinle görüşmemiz lazım diye.
    Neyse efendim Leventte dev binalarına çıktım CEO beni karşıladı.

Ben o zamana kadar free çalışıyorum. Aracı kurum genel müdürü bana "holdingimizin patronu X bey isminizi duymuş ve dikkatini çekmişsiniz, portföy yönetimi şirketimizde sizin de çalışmanızı istiyoruz. Siz de isterseniz masanız şurası dedi.

Ben kendisine "Sizden maaş istemiyorum ama Yönettiğim portföy getirisinin % XXX kadar olan kısmını bana vereceksiniz ve ofise istediğim zaman gelirim, kabul mü?" dedim.

Kendisi de bana "Bu şartlar olmaz portföy getiri yüzdesiyle çalışmıyoruz ama doygun bir maaş alacaksınız merak etmeyin" dedi.

Ben de kendisine "Bey efendi ben maaşla çalışırsam asla sizin holdingin patronu gibi olamam ben onun gibi olmak istiyorum maaşlı çalışan olmak istemiyorum" dedim ve teklifini reddettim.

Neyse tabi ailemden bin tane laf işittim öyle büyük bir holding patronu da olamadım orası ayrı bir konu ama özgür oldum.. Dünyanın her şehrinden işimi yapabiliyorum bu bana yeter...

Alın kurumsal firmanızı başınıza çalın.

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değidir.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Sen bana aldığın maaşı söyle bakalım kaç paraya çalışıyosun (kibarcası), ben de sana çalıştırdığım işçi sayısını vereyim bak bakalım ne kadar büyük patronmuşum.
    Kraliçeden direk para geliyor. Secret

Belliki küçük esnaf kafasıyla patronsunuz. Eğer büyümek isterseniz planlama ve stratejiye öbem vermenizi öneririm. Buda kurumsal olmadan olmaz

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

6.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Kraliçeden direk para geliyor. Secret

Belliki küçük esnaf kafasıyla patronsunuz. Eğer büyümek isterseniz planlama ve stratejiye öbem vermenizi öneririm. Buda kurumsal olmadan olmaz

Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    Hangi Kraliçe? Mezardaki mi?

Bana da Kral temettü gönderiyor

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Velilere tavsiyelerde bulunan Yılmaz paylaşımına şu notu düştü: “Bir veli olarak çocuğunuza iskambil, tavla okey ne varsa öğretin, tatilde rahat edersiniz.

iyi/örnek babalar da varmış

şimdi bu tavsiye Allahınıza Like almayı hak etti mi -etmedi mi ?

Sayfa 1158/1312 İlkİlk ... 15865810581108114811561157115811591160116812081258 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •