Sayfa 116/370 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 2954 madde; 921 - 928 arası.

Konu: KOZAL - Koza Altın

1.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Lan olum bu gece Miraç Kandili hadi bana saygın yok hiç bir kutsalın kutsala saygındamı yok! Ne bulaşık kötü bir insansın sen ya.! Bak kendi işine muhatap olmak benimle.. Bak bir daha böyle lakayıt konuşursan yönetimden komple forumdan men edilmeni isteyeceğim. Son insanlığımı uyarımı yapmış olayım..
    Ezel abi bukadar kızma ya.
    Ben seni çok seviyorum. sana şaka yapıp takılıyorum.
    Allah bol kazançlı hayırlı paralar versin. Güle güle harcarsın inşallah.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Kağıtta hareketlenme var. Meryl lehimize iyi alıcılı. Yaparsa yine yukarı doğru da meryll yapar. 135 i görürmüyüz bu gün acaba? Görürsek iyi bir gösterge olur.
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. Kozal yuksri döndü,izliyorum,asla yatırım tavsiyesi değildir

132 de 125bın lot satıs var orası kalkarsa bır suprız olabılır YTD

5. Meryl in olduğu olumlu durumdan emin olmak için seansın kapanması lazım. Çünkü gördük 1 saatte durumu tersine çevirebiliyor.

6. Günlerdir aynı numara..yukarı gidiyor yap hergün daha çok düşür..ne yapmak istedikleri önemli
    1-günlerce aynı oyunu oynayıp en dip noktalardan almakmı?
    2-yakında haber çıkacak onu öğrenip kağıttan bir şey olmaz havası vermekmi?
    3-Gerçekten varlık fonu vs haberleri kağıdı yıpratıp güvenilirliği azalttımı?
    nisanda belli olacak sanırım..

7.  Alıntı Originally Posted by onurale Yazıyı Oku
    Günlerdir aynı numara..yukarı gidiyor yap hergün daha çok düşür..ne yapmak istedikleri önemli
    1-günlerce aynı oyunu oynayıp en dip noktalardan almakmı?
    2-yakında haber çıkacak onu öğrenip kağıttan bir şey olmaz havası vermekmi?
    3-Gerçekten varlık fonu vs haberleri kağıdı yıpratıp güvenilirliği azalttımı?
    nisanda belli olacak sanırım..
    Uzun vadede ne olacak bilmiyorum ama (ayakta kalan ve kottan çıkmamış her şirket nihayetinde değerlenir enflasyon nedeniyle; ama 3 yıl, ama 7 yıl sonra), kısa ve orta vadede (6 ay - 1,5 yıl), daha önce dediğim gibi birçok insana reklamını yapıp aldırdıkları için
    sıkıntılı zamanlar söz konusu olabilir. Çünkü çevremden birçok farklı kaynaktan duydum, gördüm; bir apartmandaki komşulardan, bir cafeye gelen insanlara kadar, emeklisinden öğretmenine, balıkçısından profesörüne kadar hemen her kesimden insanın Kozal hissesini duyduğuna (önce 400, sonra 1000, sonra 4000 şeklinde reklamlarla) ve aldığına şahit oldum. Bu insanların çoğunun borsayla alakası yok. Argo ve basit bir ifadeyle, tokatlanmak için buradalar, tokatlarını efendi gibi yiyip gidecekler. Çünkü 2+2=4, borsada para kazanmak öyle kolay bir şey değil. Hele hele reklamı yapılan hisseler bariz bir baskın habercisi.

Ama uzun vade olarak ele alacaksak, güncel görüşüm şu şekilde; temettü gelişmesi olursa, kağıda olumlu yansıyabilir. Ne kadar olumlu yansıyacağı, piyasa yapıcının kararı. 170'ler yeterli olur, sonra tekrar mı geri gelir; yoksa daha yukarılara mı çıkar, bilinmez. Ama en azından 2 yıllık süreç için birkaç yatırım kuruluşunun raporlarına da baktım; 2022 sonuna kadar üretimde azalma öngörüyorlar (200.000 onsun altı), eğer böyle olursa, kişisel düşüncem, kağıdın yeniden yukarı doğru kalıcı bir trend başlatmasının ilerleyen yıllar itibariyle mümkün olabileceği yönünde; bunun zamanını kestirmek kolay değil. Çünkü yeni kaynaklar açıklansa da, faaliyete geçmesi zaman alacak. Bu esnada, eldeki belli kaynaklarsa çıkarıla çıkarıla azalacak.

Sonuç; öyle herkese anlatılan hisselerle para kazanmak mümkün değil. Çoğunluğun olduğu yerde para kazanmak mümkün değil. Borsa ise sabır işi. Bir hisseye girdiğinde, ilk 5 yıl daha ilk gün gibidir. Daha kısa zaman dilimleri referans alınmamalı. Daha önce de söyledim, moralinizi bozmak istemiyorsanız tahtayı takip etmeyin. Süreç uzun. Buraya 150'lerden atlayanların çoğu kısa vadede bir şeyler olacak düşüncesiyle atladı. Gerçekten hayat o kadar kolay mı? Kazanç bu kadar kolay mı? Her sabah işe giden herkes enayi mi?
    ...

8.  Alıntı Originally Posted by ezelbayraktar Yazıyı Oku
    Meryl in olduğu olumlu durumdan emin olmak için seansın kapanması lazım. Çünkü gördük 1 saatte durumu tersine çevirebiliyor.
    Demeye kalmadı bu iletiden 1 saat sonra iş tamamen tersine döndü.! İki kez 126 dan döndü bence 3. de döner. Ve 134 e kadar gene pazarlarlar.
    Kağıt ne yapıyor? Kağıt 155 ten beri aynı tradeyi yapıp duruyor işte. Ve bence bu son haliyle değişik ileriye dönük hiç bir şey söylenemez. Muhtemel olacak şeyde alım ilgisi sürdükçe aynı şeye devam ederler.

Korkarım BIST genelinde yaz sonunda belli pivotta doldur boşalt yeni tarz oldu. Ne kadar devam eder gerçekten o bile belirgin değil. Belki dip yaptığı varsayılan hisseler ne olacağını gösterir. Ama o dip yapma sürecide kısa sürmez. Sanırım pek sonu belli olmayan bir sürecte bu yavan tarz devam edecek gibi..

Sayfa 116/370 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •