Sayfa 116/355 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 2835 madde; 921 - 928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Belalı kiracıya denk gelirsek mahkeme işleri zor sn boymatlı.Millet birbirini öldürüyor ,insan dediğin kavun değil ki koklayıp iyi mi kötü mü anlayasın.Başta çok makul olan biri ilerde tamamen değişebiliyor,ben kiraya vermeden beklemek taraftarıyım şimdilik.Tabi satılma umudu sıfırlanırsa yapacak bir şey yok o zaman tabi kiraya veririz el mahkum. .
    Yerinde olsam 3-5 e bakmam satardım...Boş ev durduğu yerde yaşlanıyor, yazık günah..hem piyasa bilgisi olan birisin, parayı çar çur etme durumun da olmaz.

Ama şu da dikkatimi çekmiyor değil. Şu başlıkta emlak işinde işi denk gitmeyenlerin başında geliyorsun..ne sahip olduğun evler değerleniyor, ne kiracıdan yüzün gülüyor, ne de ederinde satabiliyorsun...kooperatif kazıklarına hiç girmiyorum bile
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Hiç sorma aynen öyle.Ama kar ettiklerimi yazmıyorum.Antalyadaki emlak yatırımlarım iki yılda nerdeyse beş altı kat arttı dolar bazlı da iki üç kat arttı.Gerçi satmaya kalksam durum ne olur ondan emin değilim.Memur çocuğuyuz emlak yatırımı iyidir mottosu genlerimizde var .Üçe beşe bakmadan satma işine gelince valla kararsızım 1.700 1 800 e giderse vereyimi mi diye arada düşünmüyor değilim.Antalyada yaşıyorum ne işim olur istanbulla hem de esenyurt la))))))

Ederinde satamama olayına gelince rize de de durum epeydir öyleymiş .Demek ki ben satmaya niyetli olmadığımdan piyasayı epeydir algılayamamışım.Bence şu ara piyasa kilit.

Froumdaşlardan son üç ayda malını sarı sitedeki rakamlara yakın satabilen var mı acaba.

5. 10bin+ kira boş 2+1 daireyi 1700e satıyorsan biz alalım.

esenyurt gibi bir yerde o kirayı cidden düzenli alabiliyorsan evi al tabi )

ama kira için alıyorsan bence çok şaapma.

onun yerine antalya gibi yerlerde bak 1800 çıkaran 2.5 da çıkarır

1+1 olsun küçük yer. olsun sorun olmaz. her türlü istediğin kiracıyı bulursun. 12 15 arası.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    10bin+ kira boş 2+1 daireyi 1700e satıyorsan biz alalım.
    Esenyurt kiptaş yenikent sitesi ev 9 .kat göl manzaralı güney cephe.Ortalama kiralar 10 12 bin .Valla şimdilik kararsızım 1.7 demeyelim de 1.8 e satmayı düşünebilirim.İlk alıcı olduğunuzdan karar verirsem özelden ilk size mesaj atarım )))))))

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Esenyurt kiptaş yenikent sitesi ev 9 .kat göl manzaralı güney cephe.Ortalama kiralar 10 12 bin .Valla şimdilik kararsızım 1.7 demeyelim de 1.8 e satmayı düşünebilirim.İlk alıcı olduğunuzdan karar verirsem özelden ilk size mesaj atarım )))))))
    İşi bozmak gibi olmasın daEsenyurt koca ilçe. Sorunlu bir mahalle ve site değilse bence 2 altına bir kuruş inme. Bir de boş ev. Sonuçta ihtiyacın yok, acil satmak zorunda değilsin.

3 e 5 e bakma derken, ederinin çok altına da vermemek lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 116/355 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •