Sayfa 1176/1230 İlkİlk ... 1766761076112611661174117511761177117811861226 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,401 - 9,408 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Uzman değilimde şunu merak ettim sizi ücretsiz izne gönderdiklerinde sizin yerinize aynı pozisyona birini atayabiliyorlar mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hemen atama yapacaklarını düşünmüyorum, bir geçiş dönemi olacaktır. Belki bir müddet sonra atama yapabilirler. Ama hemen yapmayacaklarının da bir garantisi yok.

2.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Merhaba,

Forumdaşlara bir konuda danışmak istiyorum.
    Büyük bir şirkette üst düzey yöneticiyim. Ayrılma noktasına geldiğimizi görüyorum.
    Sorum şu; Ben anlaşarak ayrılma, yani haklarımı (tazminat vs.) alarak ayrılma tarafındayım. Şirket eğer kötü niyetli davranırsa, herhangi bir hak ödememek için beni isteğim dışında ücretsiz izne gönderebilir mi? Gönderirse, beni rızamla istifaya zorlayacak kadar bu süreci istediği kadar devam ettirebilir mi? Sonuçta ücretsiz izin sürecinde sembolik bir ücretim olacak, yeni işe girmek için de istifa etmem gerekecek.
    Şimdiden teşekkürler
    Doğrudan sorunuza cevap vereyim. eğer pandemi olmasaydı sizin onayınız olmadan ücretsiz izne çıkaramazdı. ancak pandemi dolayısı ile işler biraz karışık. mevcut durumda işten çıkarma yasağı 17 kasım tarihine kadar uzatıldı. yani 17 kasımda işe dönmeniz gerekir tabi bu tarih uzatılabilir de. Eğer bir mavi yaka çalışan olsaydınız işyerinde diğer işçiler çalışırken sizin ücretsiz izne çıkarılmanız kötü niyet olarak algına bilirdi ancak üst düzey yöneticiler için kanun farklı işliyor. Şirket imza yetkiniz var ise (tek şart imza yetkisi değil ama imza yetkisi olması çok belirleyici oluyor) işçi değil işveren vekili olarak değerlendirilirsiniz ve haklarınız çok kısıtlanır.
    son olarak tecrübelerime dayanarak şunu söyleyeyim, büyük şirketler bu tür kötü niyetli işveren davranışı göstermezler, anlaşma yoluna gidin her iki taraf için de anlaşarak ayrılmak daha makuldür.

3.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Doğrudan sorunuza cevap vereyim. eğer pandemi olmasaydı sizin onayınız olmadan ücretsiz izne çıkaramazdı. ancak pandemi dolayısı ile işler biraz karışık. mevcut durumda işten çıkarma yasağı 17 kasım tarihine kadar uzatıldı. yani 17 kasımda işe dönmeniz gerekir tabi bu tarih uzatılabilir de. Eğer bir mavi yaka çalışan olsaydınız işyerinde diğer işçiler çalışırken sizin ücretsiz izne çıkarılmanız kötü niyet olarak algına bilirdi ancak üst düzey yöneticiler için kanun farklı işliyor. Şirket imza yetkiniz var ise (tek şart imza yetkisi değil ama imza yetkisi olması çok belirleyici oluyor) işçi değil işveren vekili olarak değerlendirilirsiniz ve haklarınız çok kısıtlanır.
    son olarak tecrübelerime dayanarak şunu söyleyeyim, büyük şirketler bu tür kötü niyetli işveren davranışı göstermezler, anlaşma yoluna gidin her iki taraf için de anlaşarak ayrılmak daha makuldür.
    Değerli açıklamalarınız için çok teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    uzatıldı 17 ocağa kadar

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben ons fiyatında böyle bir düşüş öngörmüyorum. Ama tabii ki bu benim görüşüm ve yanılabilirim,
    Değerli üstadım, bugün altın fiyatındaki 100 dolarlık düşüşü nasıl yorumluyorsunuz? Son 3 aydır önemli destek olan 1850 dolar seviyelerinde geziniyor. Sanki 3 aydır Mart senaryosuna hazırlanıyor gibi..Tabi kısa vade için, yoksa uzun vadede çok yükselecek gibi..

6.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Değerli üstadım, bugün altın fiyatındaki 100 dolarlık düşüşü nasıl yorumluyorsunuz? Son 3 aydır önemli destek olan 1850 dolar seviyelerinde geziniyor. Sanki 3 aydır Mart senaryosuna hazırlanıyor gibi..Tabi kısa vade için, yoksa uzun vadede çok yükselecek gibi..
    Valla 1800-1900 arası kritik bölge...umarım 1800 altına inmez. Gerçi piyasalar benim mantık sınırlarımı zorluyor son zamanlarda. Aşı çalışmaları 50 kez alındı, ama bugün yine deli gibi hisse aldılar. Hisse neyse de, ons niye satıyorsun��

Bakalım, bu iş nereye varacak. Sonuçta piyasa dediğiniz şey de, büyük para babalarının pozisyonlarına göre bir yöne sürülüyor işte.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Valla 1800-1900 arası kritik bölge...umarım 1800 altına inmez. Gerçi piyasalar benim mantık sınırlarımı zorluyor son zamanlarda. Aşı çalışmaları 50 kez alındı, ama bugün yine deli gibi hisse aldılar. Hisse neyse de, ons niye satıyorsun��

Bakalım, bu iş nereye varacak. Sonuçta piyasa dediğiniz şey de, büyük para babalarının pozisyonlarına göre bir yöne sürülüyor işte.
    Teşekkürler üstat, bu seviyeden altın almamak dolarda hazır beklemek, ancak varolan altın pozisyonunuda bozmamak makul olacak gibi benim anladığım kadarıyla..

Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Teşekkürler üstat, bu seviyeden altın almamak dolarda hazır beklemek, ancak varolan altın pozisyonunuda bozmamak makul olacak gibi benim anladığım kadarıyla..
    1750$ altı kapanış stop ile BENCE gram altın için tarihi fırsat burası

Sizinle yer değişmiş gibi hissettim Artık ons altını ben savunacağım

Şaka bir yana ben hareketin fake olduğuna %99 ihtimal veriyorum

Saygılar

Sayfa 1176/1230 İlkİlk ... 1766761076112611661174117511761177117811861226 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •