Sayfa 118/499 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 3987 madde; 937 - 944 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Günün mutlu haberini buraya da koyalım Eplas'ta arkadaşlar yazmış sağ olsunlar.

11 Nisan 2018, Çarşamba.

Payları Yakın İzleme Pazarı'nda*işlem gören Mazhar Zorlu Holding A.Ş. ve Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi*A.Ş.'nin*

1.****Son üç yıllık bağımsız denetim raporlarında*denetçinin görüş bildirmekten kaçınması nedeniyle Kotasyon Yönergesinin (Yönerge)*23. Maddesinin 1/g bendi kapsamında uyarılmalarına,

2.****İlişkili taraflardan olan Güçbirliği Grubu ile*TMSF arasında imzalanan 30/05/2017 tarihli anlaşma protokolü hakkında KAP'ta*herhangi bir özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle, Yönergenin 23.*maddesinin 1/a bendi kapsamında uyarılmalarına ve bu uyarının Yönergenin 32.*maddesinin 1/a bendi kapsamında birinci uyarı olarak değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Kaynak: KAP

Yatırım tavsiyesi içermez. Düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerekir. Bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda bir fikrim yok. Lütfen doğrulayınız. Kimse kimsenin önerisi ile yatırım yapmasın ya da yatırımından vazgeçmesin.

2. Sabah 5 lotla alimla % 9 yapan hisse öğlen 4000 kusur lotla tekrar yükselmesi nasıl oluyor ? Birisi acikalayablilirmi birde eplas ta mesela bugün full alım görünüyor ama hisse düşmüş nasıl oluyor ?

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Burda ollddugu gibi

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Önceki mesajları iyice okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Yükselen kar, ana pazara çıkma beklentisi, pazara olan ilginin artması... Araştırma yapmadan yatırım yapmayınız. Genel olarak sebep hissenin büyük beklentisi, 10 yıldır bekleyen yatırımcının tek lot satmamaya çalışması. Bugün yine baya işlem oldu size az gelse de.

Selam arkadaşlar..Dün akşam mazharın alan,satanları buraya atacağıma ,yanlışlıkla eplas sayfasına atmışım.............???Yönetimde 1 günlük cezayı kesmiş hemen.sağolsunlar....
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Mazharkemallllll

SM-C7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

7. Kap ta bulunan haber yatırımcıların gelmesine sebep olucaktır...bu aralar ilgi vardı şimdi daha fazla olucaktır...bilançoların içlerinde tüm detaylar vardı ama zamanında açıklama yapılmamasından dolayı bist cezayı kesmiş...
    Bundan sonra hangi haber gelir bilmiyorum...
    Ancak yatırımcılaları bilgilendirmek adına kısabir faliyet raporu tüm sorunları kapatır...
    Daha önce neden denetçi rapor sunamadı diye burda yazmıştım yine denetçi açıklama yapamaz ilk 3 ay için ben 10 yıldır çözemedim onlar hiç çözemez...
    Açıklama yapsa bile tam açıklama olmaz...

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by altayfrt Yazıyı Oku
    Kap ta bulunan haber yatırımcıların gelmesine sebep olucaktır...bu aralar ilgi vardı şimdi daha fazla olucaktır...bilançoların içlerinde tüm detaylar vardı ama zamanında açıklama yapılmamasından dolayı bist cezayı kesmiş...
    Bundan sonra hangi haber gelir bilmiyorum...
    Ancak yatırımcılaları bilgilendirmek adına kısabir faliyet raporu tüm sorunları kapatır...
    Daha önce neden denetçi rapor sunamadı diye burda yazmıştım yine denetçi açıklama yapamaz ilk 3 ay için ben 10 yıldır çözemedim onlar hiç çözemez...
    Açıklama yapsa bile tam açıklama olmaz...

SM-G900F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,

Kendi adıma şirketlerin bir seferliğine uyarılmış olmalarını olumlu buluyorum.

Yapılan protokolün aylar sonra duyurulması etik değildi. Haberi soğutarak hisselerin ivmesini azalttılar. 3. çeyreği 4. çeyreği de düzgün fiyatlamadı.

Borsa şirketleri, yapılacak yatırım, ortaklık, sipariş, ihracat görüşmelerini, sipariş teslimlerini, akreditifleri bile haber yapmaktadırlar.
    Bunları bildirmeleri zorunlu değil. Ancak bir protokol imzalanmış ise, yatırımcı ve kamuoyuna bilgi vermek gerekli ve etik olandır.

Dr. Abinin Ticari Sır dediği konular, Tmsf'nin, Şirketin ve ilişkili tarafların zarar görmemesi için protokol içerisinde kısıt konulmuş, protokolün tamamını etkileyecek uzlaşılardır.

Ancak, şirketin her halükarda genel bir çerçeve içerisinde yatırımcısına bilgi vermesi gerekli ve etik olandır. Nihai olarak yaptığı açıklama da zaten böyle bir açıklamadır.

Geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamalardan birinde de "Vakıfbank ile görüşmelerimiz devam ediyor..." açıklaması da buna örnek bir açıklamadır. Bu açıklamayı 2-3 ayda bir yapması yatırımcıyı memnun eder.

Zorlu'ların, Zorlu süreçlerden geçtiği unutulmamalı;

Mali krizler bitmiş, üretim ve satışlar rekorlar kırmış.., teknik olarak her türlü Zorluğun üstesinden gelebilecek konuma gelinmiş.., Ammaaa; 20 yılın acısını çıkarmada sıra...

Basmane'nin sebep olduğu travmalar giderilmemiş; Ne travmalar ama!

Çukura Nakitler gömülmüş...
    Krediler çekilip gömülmüş...
    Gaziemir arazisi gömülmüş... (tek satılan arazi değil)
    Ege Palas oteli gömülmüş...
    Fabrika arazisine icra gelmiş...

Oradan gelecek paranın ta .... .... . Diyeceksin de..; Götürdükleri bir kenara, az bir para değil!

Travma...

Ne için olmuş?

Namusuyla, satışa çıkarılan bir araziyi alarak, Türkiye'nin en muhteşem yapısını yapmak, bir İlk'i gerçekleştirmek için.
    O zaman daha Türkiye'de AVM yok...Böyle bir proje-bina yok. Üstüne üstlük bir de otopark falan yapmışlar.

O zamanlar nüfus yok, trafik yok ama itiraz etmişler...

Bunları defalarca yazdık ama...

Peki,

İtirazsız, sorunsuz, Zorlu projeyi yapmış olsa ne olurdu?

Şimdi hangi büyüklükte olurdu?

Basit, Türkiye'nin belki ilk 3 ünde olurdu.

Çünkü AR-GE var vizyon var. Türkiye'de 10 senelerce Avrupa'nı eskilerini-eski modellerini (Arabalar-Elektronik) vatandaşa kakalayanlar Şu an ülkenin en büyükleri.

En başta Doktor abi 20 sene beklemez, 5. senede zengin olurdu...

Durum bu iken, 100 lira zarar-ziyan için vatandaş bir birini vururken, Zorlu ne yapsın?

Travma bu işte...

Yani;

Şirketlerin çok şükür sorunu yok. Mutluyuz, gururluyuz.

Ancak, Gelecek paraların bir sorun yumağı var. O çözülecek.

O yumaktan, Basmane'ye harcanan paralar faizleri ile, 20 yıllık yaratılan bu psikolojik bunalım yaratan travmalar manevi tazminat olarak, diğer taraftan Vakıfbank'ın yarattığı travmalar-arazi satışları, icralar- da dahil edilerek, 20 yılın maddi tazminatları ile birlikte, o sorun yumağından tek tek ayıklanacak...

Vakıfbank, basit gibi görünse de, Vakıfbanka ödenecek faizlerden Büyük Şehir Belediyesi sorumludur. Yanlış mı?

Tamam ben borç aldım ama, beni bu duruma getirene bak...

Tmsf-Belediye-Zorlu-Vakıfbank dörtgeni bu işe birlikte çare bulmalı. Tmsf demeli ki "Kardeşim bu adam haklı. Sen bu adamın aldığı parayı ortalama bir kurdan, faiz ödemeden almalı, arazisini iade etmeli, araziye ait bedeli de, yıllar içerisinde uygulanmış en düşük TL faizinden geri almalısın..." Mesela atıyorum...

Seneler önce C. Çağlar'a 50 milyon $ kredisini aldığı günkü kurdan, 10 sene sonra taksitler halinde ödeme imkanı vermişlerdi. Çoğunuz bunu hatırlamaz da, Kemal Zorlu iyi hatırlayacaktır.

Neyse,

Yaz yaz bitmiyor ve nereye kadar?

Bu travmalar giderilecek. Kolay değil. Yavaş yavaş olacak. Sabırsız olmayalım ve her şey yolunda.

Kemal Zorlu her şeyde haklı. Yiğidi sopalarım, öldürürüm hakkını yemem.

Şikayet ettiğim konuları ise sürekli yazar, eleştiririm.

Şeffaf olacak... İkazını aldı.

Bunda sonra bizi daha sık bilgilendirir umarım.

Bir de hisselerin arkasında duracak. Dalgalanmasına, bu kadar iyi şey ve beklenti varken salmasına müsaade etmeyecek. Altları bir şekilde dolduracak ki, beklemeyen yatırımcı, "Bereket versin" diyip zararsız ziyansız ve sinirsiz çıksın.

Okuyup düzeltmeyeceğim, yazım hatalarımın kusuruna bakmayın.

Saygı ve selamlarımla,

Sayfa 118/499 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •