Sayfa 1180/2156 İlkİlk ... 180680108011301170117811791180118111821190123012801680 ... SonSon
Arama sonucu : 17244 madde; 9,433 - 9,440 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    ayrıca o zamanlar MB'nin rezerv açığı 52 küsür milyar dolar da değildi...

MB, rezerv, milyar dolar gibi kavramlar insanlar için çok soyut kalıyor heralde; hayal gibi geliyor -52 milyar dolar rezerv nasıl olur... böyle bir şey sanki yokmuş gibi davranıyorlar... çok enteresan...
    Bir de üstüne kuru tutmak için harcanan rezervleri, kur korumalı mevduata ödenecek bedeli hazineden çıkacak paraları, bütçede bu paralar icin kaynak olmadığından muhtemelen merkez bankasının para basarak ödeyecek olmasını, karşılıksız para basmanın bedelinin enflasyon olacağını, halkta gittikçe artan tepkileri yatıştırmak için indirilen vergilerden dolayı oluşacak vergi kayıplarını, üstüne yüksek enflasyondan dolayı halkın harcamalarını minimuma indirmesinden dolayı tüzellerden gelecek düşük kurumlar vergisini, Rusya - Ukrayna savaşından dolayı tüm umutlarin bağlandığı 2022 yaz sezonu turizm gelirlerinin artık hayal olmasını da eklerseniz durum içler acısı.
    Burada yazdıklarım kendi kişisel görüşüm olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Bir de üstüne kuru tutmak için harcanan rezervleri, kur korumalı mevduata ödenecek bedeli hazineden çıkacak paraları, bütçede bu paralar icin kaynak olmadığından muhtemelen merkez bankasının para basarak ödeyecek olmasını, karşılıksız para basmanın bedelinin enflasyon olacağını, halkta gittikçe artan tepkileri yatıştırmak için indirilen vergilerden dolayı oluşacak vergi kayıplarını, üstüne yüksek enflasyondan dolayı halkın harcamalarını minimuma indirmesinden dolayı tüzellerden gelecek düşük kurumlar vergisini, Rusya - Ukrayna savaşından dolayı tüm umutlarin bağlandığı 2022 yaz sezonu turizm gelirlerinin artık hayal olmasını da eklerseniz durum içler acısı.
    bunların hepsinin bir nolu sonucu 3 haneli enflasyon olacaktır. Ama hükümetin enflasyonu önemsediğini sanmıyorum. Hükümetin odağı işsizlik gibi görünüyor. İşsizlikte artış sanayinin durması sonucunda olur. Sanayinin durması artan emtialar sonucunda üretim maliyetleri ile piyasada talebin düşmesi sonucu oluşacak resesyondan olur. Savaşın uzaması durumunda resesyon ihtimalini hiç de az bulmuyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Likit olmak isteyenleri, hisse gibi doları da al sat yapanları anlarım ama uzun süre paraya dokunmayacak olanlar için KKM iyi bir enstrüman.
    Döviz tevdiat hesabından KKM'ye geçenlere bankalar matbu bir doküman imzalattı.Bir kopyasını aldınız mı,ya da banka kopyasını vermiyorsa,fotoğrafını çektiniz mi?

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    KKM uygulamasının başarısızlığına örnek olmuş, inşallah tekrar yaşamayız.

Ben aslında dış borç temerrüt, dolara el koyma örneği yok demiştim

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Döviz tevdiat hesabından KKM'ye geçenlere bankalar matbu bir doküman imzalattı.Bir kopyasını aldınız mı,ya da banka kopyasını vermiyorsa,fotoğrafını çektiniz mi?
    Hayırdır dostum. Borçlandırdılar mı

Evet aldım.

Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Hayırdır dostum. Borçlandırdılar mı

Evet aldım.
    İçinde sizi rahatsız eden,tereddüt yaratan bir paragraf olmadı mı?

7.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    KKM uygulamasının başarısızlığına örnek olmuş, inşallah tekrar yaşamayız.

Ben aslında dış borç temerrüt, dolara el koyma örneği yok demiştim
    Dolara el koymadilar, bankadaki dolar hesabinizi o gunku kur'dan TL.ye cevirdiler.

Yani dunyada gorulmus en kotu hirsizligi yaptilar.

Bugunkuler, gelmis gecmis hirsiz iktidarlarin en azgini, sanma ki yapamazlar.

Ustelik bu dolarlari yurt disina tasiyip, Londra'da ev degil mahalleler aliyorlar.

8. Sn Deniz43 acaba % kaci okudu
    o gunun en ilginc tarafi ise KKM haberi ile dolarin sert bir sekilde geri cekilmesine ragmen kamu bankalari 45 dakika dolar kurunda degisiklige gitmedi ve 16.40 di yanlis hatirlamiyorsam[ ekran goruntusu atmistim o zaman foruma]bu fiyattan dolarlari aldi
    ozal bankalar dolar kurunu 13 14 gosterirken neden kamu bankalari 45 dakika 16.40 a sabitledi ?
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    İçinde sizi rahatsız eden,tereddüt yaratan bir paragraf olmadı mı?
    ....

Sayfa 1180/2156 İlkİlk ... 180680108011301170117811791180118111821190123012801680 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •