Sayfa 1183/1223 İlkİlk ... 183683108311331173118111821183118411851193 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 9,457 - 9,464 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

“Bizi yanlış yola sevk eden habisler, büyük ölçüde din perdesine bürünmüşler, saf ve nezih halkımızı, hep şeriat sözleriyle aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz. Görürsünüz ki, milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, hep din kisvesi altındaki küfür ve melânetten gelmiştir. Onlar her türlü hareketi dinle karıştırdılar.*
    Halbuki elhamdülillah hepimiz Müslümanız, hepimiz dindarız.*
    Artık bizim dinin icabını öğrenmek için şundan bundan derse ve akıl hocalığına ihtiyacımız yoktur. Analarımızın, babalarımızın kucaklarında aldığımız dersler, bize dinimizin esaslarını anlatmaya kâfidirler.”*
    (1923’te Adana Türk Ocağı’nda esnaf ve sanatkârlara yaptığı konuşmadan.)
    1923 yılı 1923...

Hisse.net : "Dikkat delidir, söylediklerini umursamayın..!"

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    aynen öyle,
    hırsızlığı dinsizler yapar
    hangi dinde hırsızlık yapin diyor.
    bilakis
    iyiligi emreder,kötülüğü men eder.
    hirsizlik yapmayin baskalarinin malina namusuna goz dikmeyin der.
    demek ki inanc yok,
    hirsizlik yapiyorsa dine inanmiyor,dini arac degil amac olarak kullaniyor.
    amma sallıyorsun..

dinsiz bir sürü insan, topluluk var dünyada..

bak bakalım ortadoğulu islam toplumları onların seviyesine yaklaşabiliyor mu doğruluk ve ahlak konusunda..

din dediğin şey bir çeşit gütme aracıdır.. dünyada insanlar gittikçe daha fazla anlamaya başlıyor bu durumu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

aynen öyle,
    hırsızlığı dinsizler yapar
    hangi dinde hırsızlık yapin diyor.
    bilakis
    iyiligi emreder,kötülüğü men eder.
    hirsizlik yapmayin baskalarinin malina namusuna goz dikmeyin der.
    demek ki inanc yok,
    hirsizlik yapiyorsa dine inanmiyor,dini arac degil amac olarak kullaniyor.
    Ossıra Bilocan'la ve abılasıyla telefondan milyonlarca avroeurosunu kör gözüne villa shopping ve akraba dağıtımıyla panik style sıfırlatan $u me$hur ikbal itTheFak'cınız rejo ve güruhu her hal mee$iyle, tek serveti alyansının nemasıyla fi$man biriktirmi$ o balyalarını..
    Hatta Malta, İsviçre, Katar vs. ranti emanet kasalık nakİtlerini..
    Yoksam dediğin gibi tam bir dinsiz olur deel mi ? ) Hatta imansız da mı demeli ??..
    Din bezirganı süslüman style, ne fayda olaki vatana memlekete böylelerinden,
    son kullanım tarihi de epey geçti,
    geldiği çöplüğe geri atar bunu sistem tahminim, o da en iyi ihtimal olaraktan,
    nitekim beterin beteri var malumatı herkes için de geçerli tabiat kanunu.
    Son düzenleme : ConSenSus SenSor; 09-09-2018 saat: 20:22.

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    amma sallıyorsun..

dinsiz bir sürü insan, topluluk var dünyada..

bak bakalım ortadoğulu islam toplumları onların seviyesine yaklaşabiliyor mu doğruluk ve ahlak konusunda..

din dediğin şey bir çeşit gütme aracıdır.. dünyada insanlar gittikçe daha fazla anlamaya başlıyor bu durumu..
    sallamiyorum,doğruları söylüyorum.
    dinsiz demek ne demek?
    Allah a Tanri ya inanmayan demek,bu dünyadan sonrasi yok demek,ölünce finish demek...
    ve
    bu kişi buna inaniyorsa,bu dünyada her şey yapar.
    onun için başka dünya yok çünkü

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by Mister_Nobody Yazıyı Oku
    Neden olmasın sayın discretus..
    Bence blok oluşuyor. Siyasi yaklaşım doğuya kaydı artık sebebi de Çin elbette.. Adamlar abd ye sizi paranızla madara ederiz dediler ve abd nin aldığı pozisyon ortada. Milyar dolarlık vergilerle Çin'in daha fazla dolar stoğu yapmasına engel olmaya çabalıyorlar. İş gücünün ucuzluğunu kırmak için apple bike açık çek verdiler dün.. Blok Çinin başını çektiği Rusya, İran, Türkiye ve Türkiye'den çekinen Almanya, Fransa var. Bu bloğa bence yakında italya da katılmak zorunda kalacak. İngiltere brexit ile ortadan sıvışmaya çalışıyor. Abd yanlısı bi açıklamaları yok ama bu sinsilere belli olmaz. Amerikaya ve Trump' a rağmen sergilenen bu yaklaşımın temeli enerji ile enerjiye olan yakınlık ile alakalı. Amerika'nın Suriyede varmaya çalıştığı amaç tabiki İran'a tampon olulturmaktı ancak devreye Çin de girdi.. Bakınız Rusya ve Çin dev tatbikat düzenleyecek sizce kimi davet etmişlerdir? Bu blokta varılmaya çalışılan ilk adım usd den görülen zararın ortadan kalkması. Çokta uzak olmayan bir gelecekte ortak para birimine geçileceğine inanıyorum.
    Saygılar

Hisse.net : "Dikkat delidir, söylediklerini umursamayın..!"
    Emeğine sağlık

Pozitif bir şey söylüyor gibi geldi, ancak anlamadım, bir daha okudum yine anlamadım, neyse

As you said, don't care

sallamiyorum,doğruları söylüyorum.
    dinsiz demek ne demek?
    Allah a Tanri ya inanmayan demek,bu dünyadan sonrasi yok demek,ölünce finish demek...
    ve
    bu kişi buna inaniyorsa,bu dünyada her şey yapar.
    onun için başka dünya yok çünkü
    bir yaratıcıya inanmak bir dine inanmayı gerektirmez.

ama bu konuyu şu ana kadar bilmiyorsan ilk once bunu anlamak gerekir..

mesela son dönemde Deizm diye bir şey tartışılıyor..

Deizm dinsizlik demektir.. dinleri reddeder.. saçma bulur.. akla aykırıdır der..

ama bir yaratıcı vardır, bu beni rahatsız etmiyor der.

evet..

ilk once bunları bilerek tartışalım..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    VATİKANDA 3-5 kardinal ÇOCUKLARA TECAVÜZ ETTİ DİYE,KİMSE PAPAZLAR,VATİKAN BU İŞİ YAPIYOR DİYEMEZ..
    H
    denmemelidir de...

ENSAR VAKFI DEDİĞİN binlerce yurt var..3-5 sapık çıkar mı elbette mümkün?

sonuçta seçeceğin eğitimcilerin kalbini okuyamıyorsun..

yapılması gereken şiddetli ceza verilmesi ve çürük elmaların hemen elenmesidir..
    Doğru, haklısın.
    Çürük elma temizliği nasıl sonuçlandı, kimler ceza aldı?

8.  Alıntı Originally Posted by baldayı Yazıyı Oku
    ilk diyanet işleri başkanını hahamdan yaparsan 1924 te furkan vakfı gıbi soytarılar türer sende burada müslümanlara hakaret edersin
    Hadi ya, süper bir haber bu, kimmiş o?

Sayfa 1183/1223 İlkİlk ... 183683108311331173118111821183118411851193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •