Sayfa 1201/1252 İlkİlk ... 2017011101115111911199120012011202120312111251 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 9,601 - 9,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Hükümet akılcı davranmalıdır.

1- Hasta olan birinin hastalığını inkar etmesi örneğinin tersine Öncelikle ekonomik krizi kabul etmelidir.

2- İhtiyaç duyduğu dövizi IMF den almaktansa zaten kendi halkında olan miktarı TL ye çevirtmek için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Halkın elindeki döviz ancak 1990 larda denendiği gibi bir defaya mahsusu birçok yüksek faizle alınabilir. Başkaca bir yolu yok. Böylece, Hükümete güvenip döviz almayıp bir anda servetlerinin en az yarısı buharlaşan elinde TL olan kişilere de en azından kısmi telafi olanağı verilir ve bu da TL ye güveni tekrar geri getirir.

Ne Nasrettin Hocanın dikenli tele takılan keçi yünleri projesi gibi Katar gibi kısa vadeli olmayan ve geleceği de belli olmayan anlaşmaları ne de berber traş bonusu, veya dolar yakmak gibi hiçbir işe yaramayan magazinsel davranışları kasdetmiyorum.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2.  Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    Burger'in alım satım makası zaten diğerlerine göre çok geniş, hiç al sat yapamadım, volatilite düşükken dahi öyleydi.
    örnek verebilir misiniz hatırlıyorsanız, yakın zamanda volatilite düşükken kabaca kaç kuruşlarda geziyordu makas? gerçi son zamanlarda pek düşük volatilite olmadı ama görece durgun zamanlarda diyelim.

Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    al sat yapacağım zaman makası dar bankaya sabahtan gönderdim, şayet gün sonunda tlde tutar varsa eft bitmeden gece yüksek faiz verende değerlendirdim. usd ise mecburen olduğu yerde bıraktım, malum taşıma masrafı ve valör olabiliyor.
    eziyetli bir iş. her seferinde talimat yazmalar göndermeler, bu sürede fiyattaki değişiklikler vs.. ayrıca dediğiniz gibi tl tranfer etmek ok de döviz sıkıntılı. bir atımlık kurşun durumu var. tl den dövize geçerken ok ama sonra geçilen bankaya gebe kalmak var. o yüzden aslında makası genelde genele göre dar olan, üçlü hesapta da güzel oranları olan bir banka bulup bi süre takılmayı tercih edeceğim sanırım. ancak o hangisidir bilmiyorum şu anda. yarın öbürgün işe yarayacak bir bilgi edinirsem paylaşırım.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    örnek verebilir misiniz hatırlıyorsanız, yakın zamanda volatilite düşükken kabaca kaç kuruşlarda geziyordu makas? gerçi son zamanlarda pek düşük volatilite olmadı ama görece durgun zamanlarda diyelim.

eziyetli bir iş.dediğiniz gibi tl tranfer etmek ok de döviz sıkıntılı. o yüzden aslında makası genelde genele göre dar olan, üçlü hesapta da güzel oranları olan bir banka bulup bi süre takılmayı tercih edeceğim sanırım. ancak o hangisidir bilmiyorum şu anda. yarın öbürgün bir bilgi edinirsem paylaşırım.
    Enparanin 0,0075 olduğu zamanlarda yanlış hatırlamıyorsam burgan internet kuru için makas 0,0090-0,01 arasıydı. Yine forumdaşlar doğrularsa iyi olur.

3lu hesap anadolubankin Zap hesabı var. En son ağustosun ortasında TL 19.60 USD 4.60 idi. Alım satım işlemi sadece MT üzerinden oluyor yani işlem saati 08.30-17.30 ayrıca her alım satım da şubeye gidip dilekçe imzalıyorsunuz.

4.  Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Enparanin 0,0075 olduğu zamanlarda yanlış hatırlamıyorsam burgan internet kuru için makas 0,0090-0,01 arasıydı. Yine forumdaşlar doğrularsa iyi olur.

3lu hesap anadolubankin Zap hesabı var. En son ağustosun ortasında TL 19.60 USD 4.60 idi. Alım satım işlemi sadece MT üzerinden oluyor yani işlem saati 08.30-17.30 ayrıca her alım satım da şubeye gidip dilekçe imzalıyorsunuz.
    teşekkürler sn bgtr..

makas konusu tam bir muamma. en azından kendi adıma.. bankadan bankaya günden güne hatta saati geç dakikalar içinde değişiyor. ancak nasıl mevduat oranlarında kabaca bir klasman varsa bu konuda da bir klasman olduğu düşüncemle bu konuda da paylaşım faydalı olur diye düşünüyorum..

evet burası mevduat başlığı bu dediğim burada yadırganabilir ancak mevduat derken sadece tl mevduattan bahsetmediğimiz gibi, tl den dövize ve tersine geçiş avantajları üzerine de konuşabiliyor olmamız lazım bu günlerde diye düşünüyorum..

tl-döviz makası (al-sat arası fiyat farkı) müzmin fazla ve genelde düşük bankaları da paylaşalım bilelim derim.

naçizane.

5.  Alıntı Originally Posted by romwar Yazıyı Oku
    Sn shorts, paylaşımlarınız beğenerek takip ediyorum. Şöyle bir geriye doğru okudum, söyleyemediklerimi söylemişsiniz.... Bu başlığa yazmaya devam edin ki sloganvari kaotik, kargaşa çıkarma odaklı söylemlerle bu başlık kirlenmesin.
    saygılar sn romvar. yanlış hatırlamıyorsam siz de eskilerdensiniz..

on küsur yıldır bu forumdaki bu ve birkaç diğer başlığı okuyarak çok fayda elde ettim. maddi manevi. burada söylemlerinden kendini belli eden mallar olduğu gibi, bilgi ve birikimine saygı duyduğum, şapka çıkardığım bir çok yazar var yıllardır okuduğum.

son yıllarda bu birkaç başlığın popüleritesi artınca taşlamaya gelen de çoğaldı haliyle.. bir de bahsettiğiniz tipler işin b.kunu çıkarınca başlıklar okunmaz hale geldi bazen.

ben de on küsur yıldır okuduğum yazdığım ortamı sabote etmeye çalışan bu tiplere tepki gösteriyorum ara sıra, anladıkları dilden, ya da anlayamadıkları.. birçok forum emektarının yaptığı gibi. umutsuz vakaysa da red listesine atıyorum. vızıldıyorlar orada. size de öneririm.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,388
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Hükümet akılcı davranmalıdır.

1- Hasta olan birinin hastalığını inkar etmesi örneğinin tersine Öncelikle ekonomik krizi kabul etmelidir.

2- İhtiyaç duyduğu dövizi IMF den almaktansa zaten kendi halkında olan miktarı TL ye çevirtmek için ne gerekiyorsa yapmalıdır.

Halkın elindeki döviz ancak 1990 larda denendiği gibi bir defaya mahsusu birçok yüksek faizle alınabilir. Başkaca bir yolu yok. Böylece, Hükümete güvenip döviz almayıp bir anda servetlerinin en az yarısı buharlaşan elinde TL olan kişilere de en azından kısmi telafi olanağı verilir ve bu da TL ye güveni tekrar geri getirir.

Ne Nasrettin Hocanın dikenli tele takılan keçi yünleri projesi gibi Katar gibi kısa vadeli olmayan ve geleceği de belli olmayan anlaşmaları ne de berber traş bonusu, veya dolar yakmak gibi hiçbir işe yaramayan magazinsel davranışları kasdetmiyorum.
    Ayni goruslere sahibim. TANSU CILLER bunu denemisti daha once.

Hukumet onumuzde ki 3 ay toplamda yuzde 40 - 45 faiz vermeyi taahhut etse DTH larda inanilmaz bir azalis olur ve para da mevduata konacagindan ve piyasada paranin arzi azalacagindan enflasyonda duser ama uzgunum ki secim arifesinde hukumet boyle bir sey yapmaz,

Bir diger yol ise TCMB nin faizleri 30 bandina cekip onumuzde ki 12- 18 ay bu orani asagi dusurmemeyi taahhut etmesi ile olabilir. Ancak bundan da pek umitli degilim.

Normal bir ekonomide yapilmasi gerekenler bellidir ancak bizi yonetenler cok "GIZEMLI" olduklari icin her zaman bir surpriz ile karsilasmak olasi.

ING guncellemis

** TL hesaplar için; Hoş Geldin Faiz Oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %5 stopaj (vergi kesintisi) uygulanmaktadır.
    Döviz hesaplar için; Hoş Geldin Faiz Oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %20 stopaj (vergi kesintisi) uygulanmaktadır.

Sayfa 1201/1252 İlkİlk ... 2017011101115111911199120012011202120312111251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •