Sayfa 1203/1312 İlkİlk ... 20370311031153119312011202120312041205121312531303 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 9,617 - 9,624 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Paşam bu ülkede yaşayan herkesin kredi ile borç alıp ev alma şansı olmuyor. Bu krediler leblebi ile ödenmiyor. Ailem 90 senedir istanbul"da ve hiç bir zaman da kolay olmadı. Ticaret erbabı istediği kadar alır, ücretli çalışan alamaz. O yüzden burada ücretli alsaymış demen saçma. Adam kirayı veremiyorken , ev mi satın alacak? İlaveten herkes kenar mahalle gülü olamaz. İstanbul var İstanbul var.
    Üstte o kadar gariban edebiyatı yaptıktan sonra alttaki cümleyle tüy dikmişsin.
    Hala da millete laf ediyor lüküs mahallenin meteliksizi.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Üstte o kadar gariban edebiyatı yaptıktan sonra alttaki cümleyle tüy dikmişsin.
    Hala da millete laf ediyor lüküs mahallenin meteliksizi.
    Yatım saat düşünüp bunu mu yazabildin, fütursuz?Burda fazla sinirlenip kiracına zam yapmaya kalkam sakın. Hadi iyi akşamlar

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    zombi şirketler, kredi kartını ek gelir sanan vatandaş, katma değer üretmeyen sanayici, ne olacak.
    İlla böyle olacak demiyorum zaten de bir şeyler mutlaka olacak. Ya böyle gideceğiz, ya öbür türlü...

Ben hepsine hedge ettim kendimi hangisi ucuzlarsa oraya. Full sepet.

Piyasayı tamamen durdurmak bana da çok gerçekçi gelmiyor açıkçası o zaman enflasyona teslim olacağız. Hükümetler populisttir, populistler de geçici çözümler üretirler. Geçici çözüm ise enflasyon...

Bütün dünyada aynı.

Zaman zaman işte adamın biri çıkıp küt faizleri 50 puan çıkarıveriyor asıyor kesiyor yani ufak bir ihtimal ama bu da imkansız değil
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 08-08-2023 saat: 21:15.

4. Şu forumun düştüğü durum içler acısı . Görmemişin bir oğlu misali... 2- 3 tane gecekondudan bozma evi olan İstanbulda kiraları belirlemeye kalkıyor. Ev alamayan veya almayan kirada oturan insanları aşağılayabiliyor.

bir diğeri Kuşlar diyarından her gün '' ben var ya ben, ne hisseleri nerelere getirmiştim ama şimdi konutta huzur ...'' diye yazarak borsa veya dövizde bekleyenleri kötüleyerek hatta ülke ekonomisinin son haline sebep Memur zamlarını gösterme cüretini buluyor. Nedense hak etmeyenlere 0,66 - 0,99 arası faizlerle kredi dağıtılması parasal genişleme olmuyor. Memur dediğin adam, aldığı maaşla karnını doyurmaya çalışıyor. Ev alıp, boş tutayım kiralar katlansın derdi yok.

Kısacası ; dost sohbetlerinde konuşurken adalet, dürüstlük, nezaket ve tahsilin öneminden bahsettiklerinde yüzleri kızarıyordur sanırım. ya da yüzsüzlük diz boyudur. İnsan olmanın erdemleri vardır. Malınla- mülkünle üstünlük olmaz. Belediyenin suya yaptığı zamla kirayı karşılaştırmak tam kurnaz cahilin işidir.

Hiç bir şey bilmeyen sarı sitede her hafta kendi bölgesindeki emlak fiyatlarını takip etse ; hiç bir yatırımın yetişemeyeceği artışları görür. Zaten yerine göre 6-10 kat artan bir emlaktan bir de üstüne halen yüksek kira beklemek aç gözlülüktür. 3 ay önce Ankara da bir depremzede tam da bu meseleyi yaşadığını itiraf ederek '' eviyle böbürlenenlere , kiracısını zora sokanlara sadece 2 gün deprem bölgesini ziyaret etmesini tavsiye ediyorum '' demişti.

Elbette , kimse kimsenin kazancına ortak değildir. Emlak alan insan da gelirini artırmak ister. Tek evinden alacağı kirayla geçinen ev sahibine yukarıda anlattığım insanlığı kiracı göstermek zorundadır. ödeme gücü yoksa bu ev sahibini daha mağdur etmemelidir. Benim sözlerim yatırım amaçlı alınarak üstüne de yüksek kira bekleyenler içindir.

Burada , kiracılara ilişmeden nasıl ucuz- değerinde yada ne zaman mülk edineceği tartışılsa daha verimli olacaktır. Anadolu da ; kendinden yüksekle ( ekonomik ve kültür ) uğraş, gariple herkes uğraşır derler.

5. Vivatraderı tebrik etmek lazım.
    2 sene öncesine kadar konut yatırımını sert eleştiriyordu. U dönüşünü, doğru zamanda yaparak 4 ev aldı. 2 senedir %25i düşününce evlerini kiraya vermeyerek 2. Doğru hareketi yapmış. Bugün onu anlıyoruz.
    Kendisini tebrik ediyorum.

6. yuppi sosyal sigortlar reformundan/kazığından/rezaletinden sonra

sırada

geniş çaplı vergi reformu gelecek...

çok kazanandan çok alıyorduk ,

şimdi de çok daha fazla alacağız ,

bu reformun ana fikri olacakmış...

tıpkı sosyal demokratların süper fikirinde olduğu gibi...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, eylül ayında kamuoyuna duyurulması beklenen Orta Vadeli Program (OVP) kapsamında istişarelerin sürdüğünü ve OVP'nin eylül ayının ilk 10 gününde açıklanacağını söyledi. Yılmaz, doğrudan vergilerin artılıp, dolaylı vergilerin azaltılarak vergi sisteminin modernize edilmesi gerektiğini belirtti.

Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Önceki Orta Vadeli Programlardan farklı olarak, toplumun değişik kesimlerinin yeni döneme ilişkin beklenti ve önceliklerini istişare toplantılarıyla dinlediklerini anlatan Yılmaz, bunların OVP'ye yansıtılacağını söyledi.

Yılmaz, OVP'nin üç ayaklı olacağını belirterek, şu bilgileri verdi:

"Bir para politikasının genel çerçevesi var. Detayları tabii ki Merkez Bankasının uhdesinde. Maliye politikasının detayları var. Bütçe, bütçedeki rakamlar hepsi var OVP'de. Bir de tabii ki üçüncü ayak olarak yapısal dönüşümler var. Rekabet gücünü, verimliliği artırıcı, Türkiye'yi dünyada daha avantajlı konuma getirecek tüm değişim ve dönüşümler. Yapısal dönüşümler, vergi reformundan tutun eğitimdeki dönüşümlere, hukuk alanında özellikle ekonomiyi ilgilendiren değişikliklerden yatırım ortamını iyileştirmeye daha çok verimliliği, rekabet gücünü, ekonominin potansiyelini geliştirici her türlü köklü değişimi kapsıyor olacak."

"İSTİŞARELERİN BİR KISMINI BİTİRDİK"

OVP'nin muhtemelen eylül ayının ilk 10 gününde açıklanacağını, bunun biraz da çalışmaların seyrine bağlı olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti:

"İstişarelerin bir kısmını bitirdik. İş dünyası, işçi kesimi, memurlar ve muhasebecilerle görüştük. Şimdi önümüzde tarım ve finans kesimiyle görüşme var. TZOB ve birlik başkanlıklarıyla bir görüşmemiz olacak. Henüz tarihini tam belirleyemedik ama kısa bir süre içerisinde Tarım ve Orman Bakanımızla birlikte görüşmeyi planlıyoruz. Finans kesimiyle olan görüşmemizi ise cuma günü İstanbul'da, İstanbul Finans Merkezi'nde yapacağız. Bankalar Birliği, kamu-özel sektör temsilcileri, banka genel müdürleri dolayısıyla finans kesimini temsil eden önemli aktörler olacak. Onların önümüzdeki 3 yıla ilişkin bakışı, beklentileri konuşulacak. Bir de TOBB ile bir organizasyon düşünüyoruz, bütün illerden başkanları davet edecekler, belki de tam gün ayıracağız. Bütün illerin, bölgelerin sorunlarını beklentilerini de almış olacağız."

"BU VERGİ SİSTEMİNİN MODERNİZE EDİLMESİ GEREK"

Yılmaz, OVP'de büyüme, istihdam ve enflasyona ilişkin hedefleri hükümetin Merkez Bankası ile birlikte belirlediğini vurgulayarak, beklenen enflasyon rakamına ilişkin son bir güncelleme yapıldığını, 2025'e kadar belki küçük güncellemelerin olacağını ve 2026'da ise enflasyonu tek haneli rakamlara düşürme perspektifine sahip olduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, vergi reformuna ilişkin soruya ise "İşveren ve işçi kesimi de 'Vergi sistemine yeniden bakılsın' diyor. Hem işçi kesiminin hem işveren kesiminin doğrudan vergilerin artması, dolaylı vergilerin ise azalması yönünde ortak bir talebi var. Önümüzdeki dönemde, bu yönde birtakım çalışmalar yapılması gerekiyor. Bu vergi artışı azalışı değil. Bu vergi sisteminin modernize edilmesi, güncellenmesi, sadeleştirilmesi, daha dengeli hale getirilmesi diyelim." yanıtını verdi.

Odatv.com

https://www.odatv4.com/ekonomi/eyvah...yolda-92544930

Eski reis adayı KK şimdiden desteği vermeye hazır gözüküyor...

Valla gelen dalga tsunami,tapular insanı kurtarmaya yeter mi emin değilim,suriyede ırakta lübnanda ukraynada ve rusyada yetmedi.Borsa ne olur ondan da emin değilim ,gelen tsunamide karlar ne hale gelir o kısmı kesin,karlar çakıldığında kağıtlar bildiğin kağıt haline gelebilir ,Tl de veya dolarda kalsak onlara da bakıyorum sabah akşam artan m2 ler m3 ler falan o cenah ta tatsız.Tarla tapan arazi falan nakit lazım olduğunda palavra,altına gümüşe global itler tam saha pres uyguluyor,gidişat parasız mülkiyetsiz topluma doğru doludizgin,2030 a da bir şey kalmadı.Neyse elle gelen düğün bayram.

O açıdan meleklerin cinsiyetini tartışmayı bırakmak lazım,gelen dalga tsunami,nasıl kurtulabiliriz neler yapılabilir hep beraber düşünmek lazım.Ben pek çare göremiyorum da belki forumdaşlar bir şeyler akleder.

Sayfa 1203/1312 İlkİlk ... 20370311031153119312011202120312041205121312531303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •