Onemli Gunler Banner
Sayfa 121/294 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon
Arama sonucu : 2346 madde; 961 - 968 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. Yazdiklariniza noktası virgülüne kadar katılıyorum benim yatırım yapmam ve hala tasiyor olmam da yazdiklarinizdan dolayıdır. Yazdıklarım kimsenin moralini bozmasın kanımca moral bozacak konularda değil şirketin daha iyi olması için mücadele veriyoruz dediğiniz gibi yıllardır var bu ilişkili taraf alacak verecek meselesi yıllarca sineye çektik hadi anladik ormadan as olan ticari alacaklara goltas enerjinin kuruluş maksadı iştiraklerin enerji ihtiyacını karşılamak bir finansör banka gibi davranmak fonlamak hele ki sen daha yüksek bir faiz ve kur riskine maruzken dahasida var sen elindeki nakiti al ben kullanamiyom sen kullan diye başkasına ver sonra borçlu olduğun bankaya git ben borcumu odeyemiyorum yapilandiralim kredi yapilandirmanin maliyeti yok mu ve en başta da yazdım fikirlerime katılmak zorunda değil kimse öyle bir iddiam yok yatirimciyim ve sirketimin kar etmesini istiyorum kimse moral bozmasin imkanı olan genel kurula katılsın
     Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Grup şirketleri arasındaki borçluluk durumu.

-Bu durum yeni bir olay değil çok eskilere bakmadım fakat 2017.den beri ilişkili taraflar arasında borç verme durumu sürekli mevcut, yani yeni bir şey değil. Eskiden beri bu şirkete ortak olanların bu duruma daha önceki genel kurullarda itiraz edip şerh g.kurul toplantı tutanaklarında mevcut değil?

-Göltaş çimentonun ilişkili taraflardan alacağı karşılıksız kullandırılmamış,
    2017 yılında; 7.167 milyon TL.
    2018 yılında; 16.358 milyon TL.
    2019 yılında; 19,525 milyon TL.
    alacaklarına karşılık faiz geliri elde etmiş, yalnız yürütülen faiz oran ve nisbetini bilemiyoruz, fakat g.kurulda katılıp sorarsanız oranlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Hesaplara bakarken ilginç bulduğum yönler;

-göltaş borçluluk riskine göre hisse ederi çöp değerinde, dolayısıyla borçluluk ve grup şirketlerinin nakit akış sorunlarını çözerse piyasa değerine olumlu bir şekilde yansıtması kaçınılmaz olur.

-iştiraklerinden;
    elma su ve ve elmataşda özkaynaklar 2017 ve 2018 yılında toplam: -8.00 milyon tl. eksi değerden, 44 milyon tl. çıkarken varlıklarındaki artışlar dikkat çekici, ayrıca http://www.citirelma.com/ ürün gamı bana ilginç geldi!!!
    -yatırım sürecini tamamlayan göltaş enerji 10 milyon zarardan 54 milyon tl. kara dönmüş ve beraberinde özkaynaklar %.ye yakın artmış, enerjideki karlılık bu tempoda devam ederse grubun itici dinamosu olabilir.
    -Çimento üretiminde enerji ve elektrik yüksek oranda kullanılır, şirketin ürettiği enerjiyi nakil hatlarından verip karşılığında kendi grup şirketleri için geriye alması maliyetlerinde büyük avantaj.

Azınlık ortağın g.kurula katılıp teredütlerini dile getirmesi, yazılı soru önergesi vermesi, şerh düşmesi ve bağımsız denetçi talep etme hakları mevcuttur, bu yollar yapılmadan ve tüketilmeden şikayet v.b. girişimler sonuç vermesi zordur.

Bence günümüzde düşen kredi faiz ortamı sorunlarını çözme mücadelesinde göltaş a.ş. büyük fırsat sunmaktadır, bu süreç daha büyük bir moral motivasyonla finansal tablolara yansıması izlenmelidir.

Eskiden beri ortak olup zararda olan insanların moralini bozmak bana hiç etik gelmiyor, benim gözlemim ileriye umutla bakılması ve içinde çok ciddi değerler mevcut bir şirket.

Umarım bekleyen ortakların yüzleri gelecekte güler.
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR YATİRİMCİYİM YAZDİKLARİM ŞİRKETİN DAHA İYİ OLMASİ SİRKET KOTU BİR SİRKET DEGİL FAKAT SU ANDA BULUNDUGU DURUMU HAKETMEDİGİNİ DUSUNUYORUM BU SEBEPLE TESBİT ETTİGİM EKSİKLİKLERİ YAZİYORUM BU EKSİKLİKLER GİDERİLSE HAK ETTİGİ YERİ BULACAGİNA İNANIYORUM İSTANBUL DİSİNDA OLDUGUM İÇİN GENEL KURULA KATİLAMAYACAGİM E-İMZA ALABİLİRSEM ELEKTRONİK GENEL KURULA KATİLACAGİM FAKAT PİYASADA 128 KB SİM KART KALMAMİS TEKRAR BELİRTEYİM SİRKET KOTU BİR SİRKET DEGİL GERCEKTEN YATİRİMCİYSANİZ GENEL KURULA MUTLAKA KATİLİN AKLİNİZA YATARSA İKİ ADET YAZİ GONDERİYORUM CİKTİSİNİ ALİN İMZALAYİP TOPLANTİDA VERİN AKLİNİZA YATMAYAN MADDELER VARSA ONLARİ SİLİN VE AKLİNİZA YATAN SEKLİYLE İMZALAYİP VERİN TEK AMACİMİZ YATİRİM YAPTİGİMİZ SİRKETİN DAHA İYİ OLMASİ SAYGILAR

GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET AŞ 2019 YILI GENEL KURUL TOPLANTI BAŞKANLIĞI`NA
    Aşağıda imzası bulunan Göltaş AŞ paydaşı/paydaşları olarak,

A. Başlangıç genel kurul gündem maddesine şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılmasının incelenmesi talebiyle özel denetçi atanmasının gündeme alınmasını genel kurulun onayına sunulmasını talep ediyorum/ediyoruz.

B. Genel kurul gündem maddesi 5 Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirket bilanço ve kar zarar hesaplarını ayrı ayrı onaylamıyorum/onaylamıyoruz ve şerh düşüyorum/düşüyoruz.

C.Genel kurul gündem maddesi 7 Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilerden tazmin edilerek şirket kasasına ödenmesi ve yöneticeler hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açılmasına karar verilmesini talep ediyorum/ediyoruz ve yöneticilerinin tamamını ibra etmiyorum/etmiyoruz.

Ç.Genel kurul gündem maddesi 12 Göltaş AŞ iştiraki Göltaş Elektrik AŞ den Orma AŞ ne yapılan elektrik satışından dahi alacağını tam tahsil edemeyerek yıllarca Göltaş AŞ paydaşlarını Göltaş Elektrik AŞ` nin misyonu iştiraklerin elektrik ihtiyacını karşılamak söylemiyle teselli vermenin ötesinde bir finansör banka gibi hareket edip Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilere şirketi zarara uğratan yönetim uygulamalarından dolayı izin vermiyorum/vermiyoruz. Şerh düşüyorum/düşüyoruz.

D. Dilek ve temenni olarak İşletme literatüründe anonim şirketlere borsaya açık olsun yada olmasın ortak olmakla o şirketin karına kazancına ortak olunduğu gibi zararına borcuna da hissedarlar hisseleri oranında ortak olarak yatırım riskini alırlar olarak tanımlanmaktadır.

Bu evrensel işletme ilkesinden bakıldığında yatırımcısı olduğum Göltaş Aş nin %16 lık bir ortaklıkla Orma AŞ ne 159.060.670₺ destekte (85.293.247 ticari, 73.767.423 ticari olmayan Göltaş AŞ nakit finansal desteği) bulunurken ORMA AŞ de %66 sahipliği bulunan Göl Yatırım Holding in*1.500.000₺ komik bir oranda finansal desteği mevcuttur.

Kazanç ve zarara hisselik sahiplik oranında ortak olma evrensel ilkesinden baktığımızda, Orma AŞ` ye yapılan bu finansal desteğin ortaklar arasında adil hakkaniyetli bir duruma getirilmesi için Orma AŞ ve Göl Yatırım Holding` ten talep edilmesini istiyorum/istiyoruz.

3. GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET AŞ 2019 YILI GENEL KURUL TOPLANTI BAŞKANLIĞI`NA

A. Başlangıç genel kurul gündem maddesine şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılmasının incelenmesi talebiyle özel denetçi atanmasının gündeme alınmasını genel kurulun onayına sunulmasını talep ediyorum/ediyoruz.

B. Genel kurul gündem maddesi 5 Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirket bilanço ve kar zarar hesaplarını ayrı ayrı onaylamıyorum/onaylamıyoruz ve şerh düşüyorum/düşüyoruz.

C.Genel kurul gündem maddesi 7 Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilerden tazmin edilerek şirket kasasına ödenmesi ve yöneticeler hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açılmasına karar verilmesini talep ediyorum/ediyoruz ve yöneticilerinin tamamını ibra etmiyorum/etmiyoruz.

Ç. Genel kurul gündem maddesi 10 Sermaye Piyasası Kurulunun 3 Ocak 2014 tarihli 28871 sayılı KURUMSAL YÖNETİM TEBLİĞİ (II-17.1) 4.6.5. Yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatler, yıllık faaliyet raporu vasıtasıyla kamuya açıklanır. Kişi bazında açıklama yapılması esastır. Hükmü amir olmasına rağmen yıllardır Goltaş AŞ faaliyet raporlarında yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatler, Kişi bazında açıklanmayarak toplu yönetim kadrosuna ödenen ücret miktarı açıklanmaktadır. Diğer taraftan şimdi olduğu gibi genel kurullarda yöneticilerin maaşları kişisel olarak belirlenmekte ve oylanmakta ve bu maaşlara yöneticilerin aldığı diğer menfaatler dahil olmamakta ve biz genel kurul katılımcıları olarak eksik bilgiyle karar vermeye zorlanmaktayiz ve hatalı karar vermemize sebep olunmaktadır. Aile şirketiniz Göl Yatırım Holding` te asgari ücretin 2 (iki) katı seviyesinde maaş alırken Göltaş AŞ ve iştiraklerin her birinden yaklaşık asgari ücretin 20 (yirmi) katı bu kadar yüksek maaşları almanızda düşündürücüdür. Bu yüksek maaşları haketmediğinizi düşünüyorum. İmtiyazlı hisselerin gücüyle yönetimde bulunuyor ve diğer yöneticileri seçiyorsunuz. Sizde takdir edersiniz ki ekonomide güven herşeyden önce gelir ve mahkemelerce aklanmış olsalar bile Göltaş ve İştiraklerinde Egebank davasında bir şekilde ismi geçmiş Demirel ailesi mensupları dahil başka insanların da bulunması Göltaş AŞ ne güveni zedelemekte ve yatırım yapmak isteyen insanların sayısını azaltmaktadır. Mahkemelerce beraat etmiş olsalar dahi Göltaş AŞ ve iştiraklerinde ki Egebank davasında bir şekilde ismi geçmiş herkesin mümkün değilse Demirel ailesi mensubu dışındakilerin yönetimden ayrılması şirkete olan güveni artıracaktır. Olumsuz oy kullanıyorum/kullanıyoruz.

D. Genel kurul gündem maddesi 12 Göltaş AŞ iştiraki Göltaş Elektrik AŞ den Orma AŞ ne yapılan elektrik satışından dahi alacağını tam tahsil edemeyerek yıllarca Göltaş AŞ paydaşlarını Göltaş Elektrik AŞ` nin misyonu iştiraklerin elektrik ihtiyacını karşılamak söylemiyle teselli vermenin ötesinde bir finansör banka gibi hareket edip Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilere şirketi zarara uğratan yönetim uygulamalarından dolayı izin vermiyorum/vermiyoruz. Şerh düşüyorum/düşüyoruz.

E. Dilek ve temenni olarak İşletme literatüründe anonim şirketlere borsaya açık olsun yada olmasın ortak olmakla o şirketin karına kazancına ortak olunduğu gibi zararına borcuna da hissedarlar hisseleri oranında ortak olarak yatırım riskini alırlar olarak tanımlanmaktadır.

Bu evrensel işletme ilkesinden bakıldığında yatırımcısı olduğum Göltaş Aş nin %16 lık bir ortaklıkla Orma AŞ ne 159.060.670₺ destekte (85.293.247 ticari, 73.767.423 ticari olmayan Göltaş AŞ nakit finansal desteği) bulunurken ORMA AŞ de %66 sahipliği bulunan Göl Yatırım Holding in*1.500.000₺ komik bir oranda finansal desteği mevcuttur.

Kazanç ve zarara hisselik sahiplik oranında ortak olma evrensel ilkesinden baktığımızda, Orma AŞ` ye yapılan bu finansal desteğin ortaklar arasında adil hakkaniyetli bir duruma getirilmesi için Orma AŞ ve Göl Yatırım Holding` ten talep edilmesini istiyorum/istiyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by fly06 Yazıyı Oku
    GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET AŞ 2019 YILI GENEL KURUL TOPLANTI BAŞKANLIĞI`NA

Ç. Genel kurul gündem maddesi 10 Sermaye Piyasası Kurulunun 3 Ocak 2014 tarihli 28871 sayılı KURUMSAL YÖNETİM TEBLİĞİ (II-17.1) 4.6.5. Yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatler, yıllık faaliyet raporu vasıtasıyla kamuya açıklanır. Kişi bazında açıklama yapılması esastır. Hükmü amir olmasına rağmen yıllardır Goltaş AŞ faaliyet raporlarında yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatler, Kişi bazında açıklanmayarak toplu yönetim kadrosuna ödenen ücret miktarı açıklanmaktadır. Diğer taraftan şimdi olduğu gibi genel kurullarda yöneticilerin maaşları kişisel olarak belirlenmekte ve oylanmakta ve bu maaşlara yöneticilerin aldığı diğer menfaatler dahil olmamakta ve biz genel kurul katılımcıları olarak eksik bilgiyle karar vermeye zorlanmaktayiz ve hatalı karar vermemize sebep olunmaktadır. Aile şirketiniz Göl Yatırım Holding` te asgari ücretin 2 (iki) katı seviyesinde maaş alırken Göltaş AŞ ve iştiraklerin her birinden yaklaşık asgari ücretin 20 (yirmi) katı bu kadar yüksek maaşları almanızda düşündürücüdür. Bu yüksek maaşları haketmediğinizi düşünüyorum. İmtiyazlı hisselerin gücüyle yönetimde bulunuyor ve diğer yöneticileri seçiyorsunuz. Sizde takdir edersiniz ki ekonomide güven herşeyden önce gelir ve mahkemelerce aklanmış olsalar bile Göltaş ve İştiraklerinde Egebank davasında bir şekilde ismi geçmiş Demirel ailesi mensupları dahil başka insanların da bulunması Göltaş AŞ ne güveni zedelemekte ve yatırım yapmak isteyen insanların sayısını azaltmaktadır. Mahkemelerce beraat etmiş olsalar dahi Göltaş AŞ ve iştiraklerinde ki Egebank davasında bir şekilde ismi geçmiş herkesin mümkün değilse Demirel ailesi mensubu dışındakilerin yönetimden ayrılması şirkete olan güveni artıracaktır. Olumsuz oy kullanıyorum/kullanıyoruz.

D. Genel kurul gündem maddesi 12 Göltaş AŞ iştiraki Göltaş Elektrik AŞ den Orma AŞ ne yapılan elektrik satışından dahi alacağını tam tahsil edemeyerek yıllarca Göltaş AŞ paydaşlarını Göltaş Elektrik AŞ` nin misyonu iştiraklerin elektrik ihtiyacını karşılamak söylemiyle teselli vermenin ötesinde bir finansör banka gibi hareket edip Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilere şirketi zarara uğratan yönetim uygulamalarından dolayı izin vermiyorum/vermiyoruz. Şerh düşüyorum/düşüyoruz.

E. Dilek ve temenni olarak İşletme literatüründe anonim şirketlere borsaya açık olsun yada olmasın ortak olmakla o şirketin karına kazancına ortak olunduğu gibi zararına borcuna da hissedarlar hisseleri oranında ortak olarak yatırım riskini alırlar olarak tanımlanmaktadır.

bu yazdığınız soruları aksue göl eneji hakkında dava etti ve davayı kaybetti. herşey kitabına uygun yapılıyor kanundaki boşlukları kullanıyorlar.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Aksue dava ettiği konular farklı göl enerji as ve aksue bedelli sermaye artirimlari ve iştirak oranları davalık oldukları konular bir de tutanaklara yansıyan dava konusu olmayan göl enerji deki yönetici maaslari yukarıda yazdıklarım la hiç bir ilgisi yok dava olan konuların bu sefer açık bir kapı var tam olarak genel kurula katılın çıktıyı alıp imzalayın verin
     Alıntı Originally Posted by baskan07 Yazıyı Oku
    bu yazdığınız soruları aksue göl eneji hakkında dava etti ve davayı kaybetti. herşey kitabına uygun yapılıyor kanundaki boşlukları kullanıyorlar.

6. 08.08.2017 tarihli ve 10.11.2017 tarihli özel durum*açıklamalarımıza ilişkin olarak *
    1- Şirketimizin % 77,47 bağlı*ortaklığı olan Göltaş Enerji Elektrik Üretim A.Ş.*("Şirket")*aleyhine,*sermayesine % 16,74 iştiraki bulunan Aksu Enerji ve Tic. A.Ş.*tarafından,*özel denetçi atanması istemli *İstanbul 2.Asliye Ticaret*Mahkemesi*nezdinde açılan davada, anılan Mahkeme'nin 09.11.2017 tarihli ara kararı*mucibince verilen "Özel Denetim İncelemesi" görevi kapsamında, Şirket'in 2013,*2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarına ait kayıtları özel denetime tabi tutulmak*suretiyle, kayıtlar ve* kayıtların*dayanağı belgeleri üzerinden yapılan inceleme sonuçlarını içeren 06.11.2018*tarihli Özel Denetçi Raporu tebellüğ edilmiş olup, Özel Denetim İncelemesi*görevi kapsamında Mahkemenin ara kararında belirtilen hususların "tamamına"*yönelik olarak aşağıdaki başlıklar itibariyle,*
    Orma*A.Ş.*ve grup*şirketlerine yapılan elektrik satışının piyasa*şartlarına*uygunluğu,*teminata bağlanıp bağlanmadığı, alacak miktarı*ve gecikme zammı*tutarları, Akbank'tan*yatırım*döneminde*alınan 40.000.000,00 Euro tutarlı kredinin ödeme*planı*yapılan*ödemeler harcandığı yerler, Ortak*Göltaş*Çimento*A.Ş.'ne, bağlı şirketlere veya 3. Şahıslar lehine*verilen*kefaletler, Yönetim Kurulu*ve Üst Düzey Yöneticilere yapılan ücret ödemeleri, Grup*şirketlerden*yansıtılan*giderler, satılan malların maliyeti, pazarlama ve*satış*giderleri ile*genel yönetim giderlerinin tespiti, İhtiyaç*üzerinde*personel*istihdamı*
    hususlarında*yapılan tespitler, "mevzuat ve ticari*teamüllere uygun bulunmuş ve eleştiri mahiyetinde hiçbir hususa yer*verilmemiştir".

7. Öncelikle ikimizde yatirimciyiz ve yatırım yaptığımız şirketin daha iyi daha güzel hakettiği yere gelmesi için paylaşımlar yaptığımız kanaatiyle yazıyorum sizinde tekrar ettiğiniz gibi Göltaş enerjiyle Orma aradindaki elektrik satışı ve Göltaş enerjideki yüksek yönetici maaslari kullanılan kredinin safahati ben bu konuları yazımda hiç deginmedim ticari alacaklar konusuna hiç girmedim sadece elektrik borcunu ödeyemeyen Orma AŞ yıllarca bizi teselli ettiniz dedim Göltaş enerjinin kuruluş misyonu iştiraklerin elektrik ihtiyacını karşılamak diye benim itirazlarimin ana noktası ticari olmayan uzun vadeli ticari olmayan alacaklar kalemine Göltaş as olarak yatırım için kullanılan kredilerden dolayı kur ve faiz riski alırken maruz kalırken kur riski faiz riski olmadan Orma AŞ fonlama yapılması yoksa biliyorum Aksu as açtığı davaları bir başka davada Göltaş enerjinin bedelli artırımı yaptığı Aksu'nun bedelliye katılmadığı genel kurulun iptaline yönelik davada mevcut hatta bu bedelliye katılmama olayı Aksu'nun kendi içinde tartışma konusu oldu
    Lütfen bir atışma olarak degerlendirmeyin yatirimciyiz ve bizlerden başka kimse Göltaş as daha iyi daha güzel durumda olmasını çok isteyemez doğruyu bulma çabamız şirket güzel bir şirket daha iyi olması için cevap verdim
    Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by fly06 Yazıyı Oku
    Öncelikle ikimizde yatirimciyiz ve yatırım yaptığımız şirketin daha iyi daha güzel hakettiği yere gelmesi için paylaşımlar yaptığımız kanaatiyle yazıyorum sizinde tekrar ettiğiniz gibi Göltaş enerjiyle Orma aradindaki elektrik satışı ve Göltaş enerjideki yüksek yönetici maaslari kullanılan kredinin safahati ben bu konuları yazımda hiç deginmedim ticari alacaklar konusuna hiç girmedim sadece elektrik borcunu ödeyemeyen Orma AŞ yıllarca bizi teselli ettiniz dedim Göltaş enerjinin kuruluş misyonu iştiraklerin elektrik ihtiyacını karşılamak diye benim itirazlarimin ana noktası ticari olmayan uzun vadeli ticari olmayan alacaklar kalemine Göltaş as olarak yatırım için kullanılan kredilerden dolayı kur ve faiz riski alırken maruz kalırken kur riski faiz riski olmadan Orma AŞ fonlama yapılması yoksa biliyorum Aksu as açtığı davaları bir başka davada Göltaş enerjinin bedelli artırımı yaptığı Aksu'nun bedelliye katılmadığı genel kurulun iptaline yönelik davada mevcut hatta bu bedelliye katılmama olayı Aksu'nun kendi içinde tartışma konusu oldu
    Lütfen bir atışma olarak degerlendirmeyin yatirimciyiz ve bizlerden başka kimse Göltaş as daha iyi daha güzel durumda olmasını çok isteyemez doğruyu bulma çabamız şirket güzel bir şirket daha iyi olması için cevap verdim
    Saygılarımla

sayın fly şirketin suan tek sıkıntısı şevket demirelin mirası tmsf murat demirelin hakkını almak için vasiyetnamenin iptali davası actı. sevket demirel göltastaki hisselerini göl yatırıma devretriği için göltasda direk hissesi yok. gölyatırım davayı kaybetme ihtimaline karşı göltaş ve ormayı satarlar belki. (ihtiyati tedbir konmuşsa onuda satamaz) tek umudum satış. bende 10 senedir göltasın yatırımcısıyım. bu sadece beni tahminim. genel kurulda şevket demirelin mirasını sorsanız daha iyi olur

Son düzenleme : baskan07; 07-06-2020 saat: 23:57. Sebep: konu

Sayfa 121/294 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •